Milliyet 01.01.2012

Astrolog Hakan Kırkoğlu'ndan 2012 yıllık burç yorumu (Kova)

Astrolog Hakan Kırkoğlu'ndan kovalar için çarpıcı tespitler..

2012’ye genel bakış

Astrolog Hakan Kırkoğlu'ndan 2012 yıllık burç yorumu (Kova)

2012 başarılarınızın bir tepe noktası olabilir. Son yedi yıldır, 2005’ten bu yana gösterdiğiniz çabaların sonuçlarını çok daha somut biçimde görmeye başlayabilirsiniz. Bu süreçte, 2010 Temmuz’undan bu yana burcunuzla uyumlu açıdan kalan Satürn değişik sorumluluklar almış olsanız dahi bundan şikayet etmediğinizi anlatmakta. Bu yıl 5 Ekim tarihine kadar Satürn bu rahat açısını sürdürecek. Bu tarihe kadar düşüncelerinizi daha somut ve istikrarlı biçimde ortaya koyabilir, fikirlerinizi genişlettiğiniz ve yeni şeyler öğrenmeye devam ettiğiniz ölçüde başarıya yaklaşabilirsiniz. Satürn’ün bu transiti yabancılarla ilişkilere, uluslar arası konulara, medyada ve akademik hayattaki adımlarınıza istikrar getirmekte. Yabancılardan edindiğiniz pek çok şeyi daha iyi uygulayabildiğinizi göreceksiniz. Kuşkusuz Satürn’ün 5 Ekim’de Akrep burcuna ilerlemesi kariyeriniz, meslek hayatınız ve gelecek hedefleriniz açısından büyük önem taşımakta. Satürn bir bakıma zirveye ulaşmış olacak. Özellikle yükselen burcu Kova olan kişiler bunu çok daha belirgin biçimde hissetmeye başlayacaklar.

Söz konusu Satürn transitinin etkilerini 25 Haziran’dan itibaren yavaş yavaş, 5 Ekim’den sonra da bariz biçimde görmeye başlayabilirsiniz. 2015 Ocak ayına kadar sürecek olan bu yeni dönemde mesleki alanda yeniden yapılan ve sahip olduğunuz gücü daha iyi kullanma yönünde test edilebilirsiniz. Bu pek çok görünümde karşınıza çıkabilir. Örneğin bir şirkette çalışıyorsanız, elde ettiğiniz yeni pozisyon içerisinde sizi daha fazla kasan ve zorlayan ilişkilerle, kimi zaman güçlü kıskançlıklarla karşılaşabilirsiniz. Güçlü ve soğukkanlı olmayı öğrenmek durumunda kalacaksınız. Eğer ortaklı bir iş içerisindeyseniz, ortaklık yapısında zorunlu değişiklikler ve finansal açıdan manipülasyon yaratan koşullar ortaya çıkabilir. Belki de devletle ilişkiler, finansal kontrol ve planlama ihtiyacı dikkat çekebilir. 2012’nin son aylarında bu konulara ait işaretler belirecek ancak bu süreç 2013’te daha da hızlanarak devam edecektir. Bu nedenlerle, kariyer çizginizde 2012 Ekim’inden başlayarak önümüzdeki 7 yılı düşünmeye başlamalı ve aslında tepeye ulaştığınızı da fark etmek durumundasınız.

Gelişmeyi, zenginleşmeyi ve şanslı açılımları anlatan Jüpiter ise 11 Haziran’a kadar Boğa burcunda kalmaya devam ediyor. Bu süre içerisinde toprağa, gayrimenkule ait yatırımlar, ev ve ailenizi ilgilendiren pozitif gelişmeler söz konusu olabilir. Evden, ailenizden, yakınlarınızdan daha fazla destek bulabileceksiniz. Evde genişleme ve ailenizde büyüme de olabilir. Eve ait pozitif gelişmeler, tamirler, yatırımlar ve size daha fazla konfor ve keyif verecek imkanları söz konusu. 11 Haziran sonrasında da Jüpiter olumlu açısını sürdürecek. Bu yeni dönemde ise hayatın keyif veren yönlerine, aşka, çocuklara ve eğlenceli uğraşlara daha fazla yönelebilir, bu konulardan mutluluk duyacağınız deneyimler elde edebilirsiniz. Yaratıcı olduğunuz alanlara, hobilere daha çok zaman ayırabilir, gevşemeye zaman ayırabilirsiniz. Ayrıca spekülatif kazançlar da mümkün ancak yine de risk içeren konularda tam olarak beklediğinizi bulamayabilirsiniz. Özellikle Haziran ayının son günlerinde yanıltıcı olabilecek durumlar, hayal kırıklığı getirebilir. Bu nedenle, finansal konularda daha önlemci ve gerçekçi bir bakış açısı edinmeye şimdiden başlamalısınız.

Nitekim 3 Şubat’tan itibaren Neptün uzun vadeli bir transite başlayacak önümüzdeki 14 yıl boyunca Balık burcunda ilerleyecek. Balık sizin para, gelirler ve maddi destekler evinize karşı geldiği için, önümüzdeki uzun süreçte, hemen ortaya çıkmasa bile, paranızın yönetiminde daha gerçekçi ve planlı olmaya gayret etmelisiniz. Kuşkusuz maddi alanda idealize ettiğiniz durumlar ortaya çıkacaktır ve birikimlerinizi bu yönde kullanmak yönünde davranabilirsiniz. Ancak yine de sizi aldatabilecek, ilk başta çok parlak ve kazandıran bir yatırım gibi gözüken projelere ya da bu yönde konuşan kişilere hemen inanmamalı, çok iyi bir araştırma yaparak, maddi alanda körlük yaşamamaya gayret etmelisiniz.

2010 yılında Koç burcuna ilerleyen Uranüs, son zamanlarda yeni hevesler ve heyecanlar içerisinde hareket ettiğinizi anlatmakta. Bu yıl 21-29 Ocak doğumlu olan Kova’lar Uranüs’ün gençleştiren ve harekete geçiren itilimlerini çok daha iyi hissedebilirler. Uranüs uyandıran, yenileyen ve özgürleştiren bir güçtür. Olumlu açısı altında yeteneklerinizi daha fazla hissedecek ve hayatınızı yenileyecek işlere cesur şekilde girişebileceksiniz. Ayrıca yükselen burcu Kova olanlar kendilerini zihinsel yönden geliştirecek çok değişik tecrübelere açık hale gelecekler. Yeni bir eğitime katılmak, içerisinde buluş ve yenilik heyecanı taşıyan ilerlemelerle ilgilenmek, teknolojik ya da zihinsel açıdan uyarıcı çalışmalar içinde olmak bu dönemde doğan Kova’ların hayatına düşüncelerini çok daha farklı biçimde ifade etme imkanı sağlayabilir. Özellikle 11 Haziran sonrasında Jüpiter’in de İkizler burcuna ilerlemesi ile birlikte, eğitsel konular, yazmak, konuşmak, çizmek ve kısaca zihinsel açıdan geliştiren pek çok konuda güzel fırsatlar söz konusu olabilir.

Bu arada 2012 yılının Haziran- Ekim ayları arasında ilk karelerini tamamlayacak olan Uranüs ve Pluton, bu dönemde zihinsel açıdan yorucu koşullara da işaret edebilir. Bu süreçte sezgilerinizden yararlanabilirsiniz ancak olumsuz düşüncelerin bilinç altınızda sizi yıpratması olasılığını da görmeli, korkularınızla daha açık bir biçimde yüzleşmeye gayret etmelisiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Kova ve yükselen burcu Kova olanlar son 2 yıldır yaşam hedeflerini genişletmek ve kariyer konularında sağlam bir altyapı oluşturmak için ciddi sorumluluklar altına girdiler. 2012 yılında da Satürn’ün destekleyici transitinin yardımıyla yabancılarla ilgili, yurtdışı bağlantılı konularda kararlı ve disiplinli bir şekilde çalışmaya devam ediyorsunuz. Akademik alanda, uluslararası platformda ve eğitsel konularda kendinizi sistemli bir şekilde geliştirmektesiniz. 2012 yılının Ekim ayında Satürn’ün Akrep burcuna ilerlemesi özellikle 21 – 27 Ocak doğumlu Kovaları kariyerleriyle ilgili çok önemli bir eşiğe getirecektir. Bu sebeple Ekim ayına kadar olan dönemde dengeleri korumalı, ilişkiler ve ortaklıklarda soğukkanlı davranmalı, diplomatik yaklaşımlar içinde hareket etmeye devam etmelisiniz.

Geçen yıldan itibaren Uranüs ve Jüpiter desteğiyle zihinsel anlamda bir yenilenme sürecinin içine girdiniz. Farklı görüşlerinizi, değişik yaklaşımlarınızı güçlü bir şekilde hayatınıza aktarabilirsiniz.

Neptün’ün Şubat ayından itibaren burcunuzdan çıkmasıyla, hayata bakış açınızda ve etrafınızla ilişkilerinizde uzun süredir etkisi altına girdiğiniz fedakârlık ve kabullenme temalarına da veda ediyorsunuz. Bundan sonraki süreçte yeteneklerinizi daha yaratıcı bir şekilde geliştirmek ve kazanca çevirmek konularında mantıklı yaklaşımlar içinde olmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Para kazancınızı nasıl değerlendireceğiniz konusunda yanlış kararlar almamaya özen göstermelisiniz.

Zaten 2012 yılının Temmuz ayına kadar etkisini devam ettirecek olan Mars transiti sizi ortak finansal alana da daha fazla odaklanmak zorunda bırakacaktır. Özellikle Mars geri hareketinin yaşanacağı 24 Ocak – 14 Nisan arasında eş veya ortağınızın parasıyla ilgili konularda bazı aksaklıklar, gecikmeler veya sorunlar yaşanabilir.
Plüton’un 2088 yılından beri bilinçaltınızda etkisini göstermeye başlayan dönüştürücü etkisi bu yıl da devam ediyor. Kendinizi büyük bir amaca, çalışmaya veya konuya adamış olmak, zaman zaman üzerinizde büyük bir baskı varmış gibi hissetmenize neden oluyor. Önümüzdeki dönemde değişen düşünceleriniz ve daha fazla özgürlük arayışınız yüzünden büyük kurumlar ya da devletle ilişkileri içeren konularda bazı gerginlikler gündeme gelebilir. Bu nedenle üzerinizde manipülasyon kuran ya da fark ettirmeden tehdit eden durumları dikkatle ele almalısınız.

Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu 3 Temmuz – 23 Ağustos arasında özellikle uluslararası platformdaki çalışmalarınızda, yurtdışı bağlantılı işlerinizde daha kolay harekete geçebilirsiniz. Jüpiter’in 11 Haziran’dan sonra İkizler burcuna geçmesiyle yaratıcı yeteneklerinizi yaşantınıza aktarmak ve hayat enerjinizi yükseltmek için çok güzel fırsatlar elde edeceksiniz. Venüs’ün de 7 Ağustos’a kadar aynı alanda olumlu etkiler getireceği için; yaz aylarından itibaren hobilerinizi iş hayatınıza rahatça yönlendirme imkânına sahip olabileceksiniz.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2012 yılında aşk hayatınız ve ilişkileriniz olumlu etkiler altında olacaktır. Uranüs geçen yıldan itibaren yakın çevrenizi ve iletişim içine geçtiğiniz kişileri yenilemeye başladı. Farklı kişilerle, heyecan verici etkileşimler içine giriyorsunuz. Satürn’ün de burcunuzla uyumlu hareket içinde transitine devam etmesi Ekim ayına kadar yabancı uyruklu kişilerle paylaşımlarınızın sizi olgunlaştırmasına yardımcı olacaktır. Seyahatler hayatınıza çok şey katabilir, hayat felsefenizi sağlamlaştırabilir.

Yılın aşkta en şanslı ikinci burcu Kova ve özellikle yükselen Kova’lar olacaklar. Jüpiter’in 11 Haziran 2012’de ikizler burcuna geçmesi sizin aşk hayatınıza sihirli bir değnekle dokunulmuş hissini getirecektir. Bunun öncesinde Venüs 3 Nisan’dan itibaren keyiflerinizde ve partnerinizle paylaşımlarınızda olumlu etkileri hayatınıza getirmeye başlayacaktır. Ancak 15 Mayıs – 27 Haziran arasında Venüs geri hareket yapacak. Bu sizi direk olarak sevgiliniz veya partnerinizle olan ilişkiler bazında etkileyecektir. İletişimsel sorunlar yaşayabilir, yanlış anlaşılmalarla karşılaşabilirsiniz. Sorunlarınız varsa, bunları çözmeniz gerekecektir. Bu dönemde eski sevgilileriniz karşınıza gelebilir, hayatınıza yeniden girmeye çalışabilirler. Yeni bir ilişkiye Venüs geri giderken başlamak, daha sonra pişmanlık duyulmasına sebep olabilir. Bu nedenle daha sağlam bir paylaşım içine girmek istiyorsanız, Venüs’ün düzelmesini beklemelisiniz.
Mars, 3 Temmuz – 23 Ağustos arasında sizi daha enerjik kılacaktır. Seyahatlere çıkabilir, yeni yerlere gitme isteğiyle hareket edebilirsiniz. 6 Eylül – 3 Ekim arasında eşinizle veya sevgilinizle paylaşımlarınız Venüs’ün ısıtan ve keyif veren etkisi altına girecektir.

Sağlık

2012 yılında sağlığınıza genel olarak özen göstermelisiniz. Yılın ilk yarısında Mars’ın Başak burcundaki transiti sizi daha endişeli, kuruntulu ve gergin kılabilir. Sağlıkla ilgili konularda kendi kendinizi krizlere sokabilirsiniz. Plüton’un da gizli kalmış bir alandan yaptığı transit etkisiyle bilinçaltınızda sizi psikolojik olarak tüketen konular nedeniyle zaman zaman sinirleriniz yıpranabilir.

Satürn’ün Ekim ayında Akrep burcuna girmesi özellikle 21 – 27 Ocak doğumlu Kovaların bedensel sağlıklarına özen göstermeleri gereğini gündeme getirebilir. Omurga, kemikler, dişler ve sinir sistemini ilgilendiren rahatsızlıklarda ihmalkâr davranmamalısınız. Aşırı yorgunluk ve fiziksel bitkinliklere karşı kendinizi daha fazla güçlendirmeli, yaşam enerjinizi yüksek tutmalısınız.

7 Ağustos – 6 Eylül arasında sağlık hizmetlerinden ve tedavilerden çok daha iyi koşullarla faydalanabilirsiniz.

Merkür geri giderken nelere dikkat etmeli?

Merkür 2012 yılında 12 Mart - 4 Nisan, 15 Temmuz - 8 Ağustos ve 7 - 27 Kasım dönemlerinde geri harekette olacak. Merkür’ün geri hareket yaptığı dönemlerde iletişimsel ve eğitsel alanlarda bazı gecikmeler, sıkışmalar ve tekrarlar gündeme gelebilir. Merkür geri giderken yapılan işlerin tekrar yapılması gerekebilir.

12 Mart - 4 Nisan arasında Merkür’ün Koç burcundaki geri hareketi sizin yakın çevre, akraba, kardeşlerle iletişimlerinizde, kısa seyahatlerinizde veya hukuksal alandaki bağlantılarınızda bazı problemlerle karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

15 Temmuz - 8 Ağustos arasındaki Merkür retrosu; ikili ilişkiler, ortağınızla veya eşinizle iletişimlerinizde, çalışma hayatınızı ilgilendiren alanlarda birtakım aksaklıklarla karşı karşıya bırakabilir.

7 - 27 Kasım arasındaki yılın son Merkür retrosu ise sosyal hayatınızı etkileyebilir, yönetsel ve grup çalışmasını içeren konularda gecikmeler, sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Genel olarak Merkür retrolarında ciddi çalışmalar içinde olmalı, ayrıntıları tekrar tekrar gözden geçirmeli ve iyi bir plan eşliğinde hareket etmelisiniz

Yükselen Burcunuza göre 2012

Kova

Yükselen Koç İlişkilerde ve ortaklıklarda süregelen sorumluluklar sizi kısıtlamakta. Ekim ayına kadar sabırlı olmalısınız. Hemen arkasından başkaları ile olan ortak para konuları sizi kısıtlayıcı şartlar getirebilir.Ancak kişisel alanda yaptığınız başlangıçlar son derece motive edici görünüyor.İş hayatında aşama kaydettiğiniz süreç ilerlemekte.Haziran ayında ise eğitim hayatınıza ilişkin olumlu dönemler başlıyor.

Yükselen Boğa Kariyerinizdeki belirsizlikler Şubat ayında geri planda kalacak. Amaçlarınızı daha gerçekçi planladığınız süreçler içine gireceksiniz. Zira Ekim’den sonra yeni görevler, statünüzde yaşanacak değişikliler söz konusu. Haziran ise para durumunuza ilişkin yeni adımların atılabileceği dönem. Yetenekleriniz üzerinden kazançlar elde edebilirsiniz.Ortaklıklar ve ilişkiler sizi ciddi olmaya itecek.

Yükselen İkizler Şubat ayında Kariyerde yaratıcı olabileceğiniz uzunca bir döneme giriyorsunuz. Kişisel hırslarınız yerini daha idealist çalışmalara ve planlara bırakabilir. Haziran ise yeni başlangıçlar ve adımlar atma dönemi. Eğitim, hareket ve yabancılarla ilgili temalara yakın olacaksınız.Ekim ayında ise yeteneklerinizi kullanarak iş ortamında daha sıkı çalışmanız gerekecek. Sağlık temalarına dikkat etmeniz gerekiyor.

Yükselen Yengeç Ortak paralarda yaşanan finansal belirsizlikler Şubat ayında bitiyor. Daha fazla anlayış geliştirdiğiniz duygusal yakınlıklar ise size çok şey kazandırdı.Ekim ayına dek evle ilgili sorunlar, sahip olduğunuz maddi aynalar konusu çözümlenmeli. Daha sonra aş ilişkilerinde ve çocuklarla olan bağlarınızda daha kararlı olacaksınız. Yaratıcı bir konu üzerinden kendinizi geliştirebileceğiniz imkanlar olacak.

Yükselen Aslan Ocak sonuna kadar işle ilgili konularınızı organize etmelisiniz. Gelir ve giderleriniz arasında bu dönem denge kurmanız gerekecek. Haziran ayı ise arkadaşlıklar ve getireceği olanaklar öne çıkıyor. Bir grubun içinde yer almak yolu ile hayatınız hareket kazanabilir. İşten gelen maddi kazançlar çift durumlara dikkat çekmekte. Ekim ayında toprağa ait yeni yatırım planları, yerleşimle ilgili konular öne çıkacak.

Yükselen Başak Kaynak yaratmak ve bütçenizi toparlamak adına çok şey yaptınız. Ekim ayına dek iş hayatı ve yetenekleriniz üzerinden kazançlar sağlanabilir.Daha sonra kendinizi eğitim çalışmalarının içinde bulacaksınız. Zihnen yüklü olacağınız ama çok şey öğreneceğiniz süreçler var.Haziran’da iş hayatında son derece önemli gelişmeler başlıyor. Kariyer ya da meslekte çift durumlar öne çıkabilir. Başarı sizinle beraber.

Yükselen Terazi Aşk hayatınız ve çocuklarla ilgili belirsizlikler sizi yıprattı. Şubat ayından sonra iş ortamında daha verici ve sistemli olmanız gereken dönemlere ilerliyorsunuz. Daha faza çalışmak, sağlık temalarındaki belirsizlikler hayatınızı zorlayacaktır. Neyse ki yeni başlangıçlar yaptığınız son dönem çok şey yaptınız Ekim ayından sonra iş ve para konuları sizi sorumlu kılacak. Ortaklıklarda yaşanan yenilenmeler sürebilir..

Yükselen Akrep Aile ve yerleşimle ilgili belirsizlikleri Şubat ayında aşıyorsunuz. Artık gevşemek, hayatın güzel yanlarıyla baş başa kalmak isteyeceksiniz. Ancak aşk ilişkilerinizde gözü kapalı hareket edebilirsiniz. Spekülatif konularda riskleri görmeniz gerek. Düşüncelerinizi köklü değişimi ise eğitim hayatınıza farklı temalar getirmekte. Kardeşlerle ilgili sorumluluklar artabilir. Ekim ayı ise yepyeni bir dönem başlıyor.

Yükselen Yay İş ve para konularında güç ve değişim söz konusu. Yeteneklerinizi dönüştürmek yolunda yeni adımlar atıyorsunuz. Ocak ayı içinde işle ilgili detayları tamamlamak gerekecek. Yaratıcılığınızı harekete geçiren başlangıçlar ise size keyif veriyor. Aşk ilişkilerinizde daha özgür olabilirsiniz.Ancak Ekim ayından sonra bazı bitişler ve hazırlık yapmanız gereken sürece ilerleyeceksiniz.Sizin için içe dönme zamanı

Yükselen Oğlak Geleceğe yönelik planlarda endişe hakim. En azından Ocak ayı içinde bu alanda organize olmalı aşama kaydetmelisiniz. Ekim’den sonra daha kararlı ve bilinçli planlar yapacaksınız.Kendinizi ifade ettiğiniz yaratıcı çalışmalar ise başarı getiriyor. Haziran dönemine kadar hayatın keyifleri sizinle. Şubat ise kardeşlerle ilişkilerde daha yapıcı olunması gereken bir dönem başlıyor. Bazı belirsizlikler dikkat çekebilir.

Yükselen Kova Eğitim hayatınızı ve yurt dışı bağlantılı işlerinizi önemli bir noktaya taşıdınız. Ekim ayına kadar bu yöndeki çabalar ve yolculuklar devam edecek. Daha sonra iş hayatınız ve üstlerle ilişkileriniz adına test süreci. İşe ait amaçlarınız adına somut planlar içinde olacaksınız. Daha yaratıcı olabileceğiniz konulardan yeni kazançlar elde edilebilir. Sosyal ilişkiler ve aşk hayatınız açısından canlılık yaşamaktasınız.

Yükselen Balık Yakın çevrenizle, kardeşlerle yaşanan olumlu ilişkiler size iyimserlik getiriyor. Aynı zamanda maddi konuları içine alan yolculuklarınız var.Haziran ayına kadar başkalarından destek örmeniz söz konusu. Daha sonra aileyi ilgilendiren, özel hayatınızı içine alan konular öne çıkacak. Borç alacak konularınız ile ilgili sorunlar ise Ekim ayında bitiyor. Eğitim hayatınızla ilgili önemli sorumluluklar alınabilir.

Hakan Kırkoğlu
Astroloji Uzmanı


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER