Milliyet 01.01.2012

Astrolog Hakan Kırkoğlu'ndan 2012 yıllık burç yorumu (Oğlak)

Astrolog Hakan Kırkoğlu'ndan oğlaklar için çarpıcı tespitler..

2012’ye genel bakış

Astrolog Hakan Kırkoğlu'ndan 2012 yıllık burç yorumu (Oğlak)

İçinde bulunduğumuz süreçte yavaş hareket eden gezegenlerin burcunuzla ilişkisi hayatınıza geri dönüşü olmayan dönüşümler, mücadeleler, yenilenmeler getirmekte. Nitekim 2008 yılından itibaren burcunuza yerleşen Pluton getirdiği güçlü değişimi yaşamaya başladınız. Pluton sahip olduğunuz gücü, yetenekleri ve dayanıklılığınızı değişik şekillerde test etmekte. Derinden gelen istekler, belirli bir konuda neredeyse takıntı düzeyine varan ısrarlar ve aynı zamanda kişiliğinizi, kim olduğunuzu öne çıkaran güçlü itilimler içindesiniz. Pluton gösterdiğiniz kararlılık sayesinde hem kendi hem de başkalarının hayatına güçlü dönüşümler getirdiğinizi anlatmakta. Örneğin bu durum iş hayatında üzerinizde baskı yaratan koşullara karşın kendinizi, hedeflerinizi yeniden şekillendirmeye gerekli kılıyor. Kısaca, bu süreçte hiç de hafif ve yumuşak deneyimler içerisinde değilsiniz. 2012’de özellikle 28-31 Aralık doğumlu Oğlak’lar Pluton’un dönüştürücü etkisini fazlasıyla hissedecekler. Benzer şekilde 4 Ocak doğumlular da yavaş yavaş Pluton etkisini hissetmeye başlayabilirler. 28-31 Aralık doğumlu Oğlak’ların hayatında kendilerine güven duymak, hayatta yapmak istedikleri şeyi gerçekleştirebilmek için mücadeleye girme duygusu öne çıkmakta. Konusu ne olursa olsun, yaratıcı gücünüzü ifade etmek yönünde daha fazla gayret içerisindesiniz. Bu transit bir yandan da, babanızla ya da otorite figürleri ile ilişkilerinizde de dönüşüme, bitişlere ve değişime yol açabilir. Siz kendi gücünüzü içinizde hissetmeye başladıkça, söz konusu figürlerle de ilişkinizin değiştiğini görebilirsiniz. Pluton deneyim ölmek ve yeniden doğmak gibidir. Dolayısıyla, bu süreçte pek çok Oğlak tecrübe ettikleri yenilenme isteği içerisinde gerek iş hayatında, gerekse özel hayatlarında derin bir yenilenme sürecinden geçiyorlar.

Kariyer ve mesleki konularda özellikle söz sahibi olan Satürn, 2010 Temmuz’undan bu yana iş hayatınız üzerinde zorunlu kısıtlamalar ve değişiklikler getirdi, getirmeye de devam ediyor. 2010’dan başlayarak gerek iş hayatındaki ortaklıklarınızda, gerekse evlilik hayatınızda gerçeklerle yüzleşmeye başladınız. Bazı ortaklıklar şekil değiştirdi. Boşanmalar ya da yeni anlaşmalar gündeme geldi. Ancak fark etmelisiniz ki artık bu dönemde kariyerinizde daha fazla ileri gitmenin pek mümkün olmadığını fark etmeye başladınız. Özellikle yükselen burcu Oğlak olan kişiler bu güçlü etkiyi fazlasıyla yaşamaktalar. Bu süreç Satürn’ün 5 Ekim’e kadar Terazi burcunda kalacağı tarihe kadar devam ediyor olacak. İş hayatındaki ortaklıklarınızı dikkatle takip etmelisiniz. Zira bu alanda, manevralar yapmak, politik davranmak ve kendi hakkınızı daha iyi korumak yoluna gidebilirsiniz. Nihayetinde,25 Haziran sonrasından itibaren yavaş yavaş, 5 Ekim’le birlikte daha net biçimde söz konusu işbirliklerinin ve ortaklıkların değişmesi, yenilenmesi ve kartların yeniden dağıtılması gerekecek. Ortaklaşa işleri olmayan yükselen Oğlak’lar da bu dönemde ilişkiler, finansal kontrol ya da mücadele gerektiren konularda yeni bir strateji uygulamak durumunda kalacaklar. Bir bakıma 5 Ekim sonrasında geleceğe yönelik beklentilerinizi güçlü biçimde gözden geçirmek durumundasınız. Böylece 2010 Temmuz’dan bu yana gündeme gelen baskılardan kurtulurken, bir yandan da ilerisi için neler yapılabileceğini düşünmeye ve umut etmeye başlayabilirsiniz. Ancak bu beklentilerinizin son derece gerçekçi ve sert olması mümkün, kısaca iyimserlikten çok gerçekçi bir mücadele söz konusu olmaya başlayacak. Mesleki koşullarda ilerlemek ve yükselmekten çok güç ilişkilerini nasıl ve ne kadar soğukkanlı biçimde kullanabileceğiniz önem kazanacak.

Diğer yandan 2010 yılında Koç burcuna ilerleyen Uranüs de, pek çok açıdan, özellikle ailevi konularda, kendi geçmişiniz ve varsayımlarınızla ilgili alanlarda sanki hayatınızı sıfırlayan, her şeyi yenileyen ani koşullar getirmekte. Uranüs uyandıran ve yenileyen bir güç olarak sizi bu dönemde daha köşeli ve sert davranmaya da yöneltiyor olabilir. Artan bir sabırsızlık ve başkaldırı arzusu özellikle 21-30 Aralık doğumlu Oğlak’ların hayatında çok daha belirgin hale geliyor. Bu süreçte aniden ortaya çıkan bazı durumlar size özgür davranabilme arzusu getirse de, Pluton’un etkisi de düşünüldüğünde aslında bir yandan yenilenmekte bir yandan da hayatınızdaki eski kalıpları yıkmakta ve değiştirmektesiniz. Zaten siz istemesiniz de, elinizde olmayan kontrol dışı nedenler bu dönemde büyük değişikliklere yol açmakta. 28-30 Aralık doğumlu Oğlak’lar bir yandan Uranüs’ün diğer yandan da Pluton’un radikal etkilerini fazlasıyla hissedecekler.

Fırsatları, kendini geliştirmeyi ve zenginlikleri anlatan Jüpiter 11 Haziran’a kadar burcunuzla uyumlu kalmaya devam ediyor. Bu süreci iyi değerlendirmeye bakmalı ve hayattan keyif almayı, gevşemeyi de ihmal etmemelisiniz. Bu açıdan yılın ilk yarısı aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konular ve size tatmin sağlayan değişik uğraşlar açısından daha destekleyici ve keyif verici olabilir. Bu süreçte çocuklarınızla ilgili konularda, toprağa ait yatırımlarda ve genel olarak yaratıcı alanda daha kolay mutlu olabilirsiniz. Nitekim 11 Haziran sonrasında Jüpiter size daha fazla iş ve güç, daha çok iş ve çalışma koşullarına ait aktiviteler getirebilir. Bu süreç daha uğraştırıcı ve zihinsel açıdan çaba gerektiren koşullar getirebilir. İş ortamında yabancılarla ya da eğitimle ilgili faaliyetler dikkat çekebilir.

Neptün ise 3 Şubat’ta Balık burcuna ilerleyerek, hayatınıza yeni bir boyut açmaya başlıyor. Belki bunun etkisini geçtiğimiz yıldan bu yana hissetmeye başlamış olabilirsiniz. Neptün yumuşatan, gevşeten, daha fazla hayal kurdurtan ve çoğu zamanda bizi katı gerçeklerden uzaklaştıran bir etkiye sahiptir. Bir bakıma, bu kadar yükün altında Neptün’ün sizi pasifize eden, sakinleştiren bir ilaç gibi işleyeceğini söyleyebiliriz. Özellikle yaratıcı alanda, sanatsal konularda ya da sosyal yardımlaşma konularında çalışan Oğlak’lar Neptün ‘ün taşıdığı merhameti, yumuşamayı ve ilham gücünü çalışmalarında daha artistik ve yaratıcı biçimde kullanabilirler. Eğer 21-25 Aralık doğumlu iseniz, Neptün’ün bu saydığımız etkilerini hayatınızda çok daha belirgin biçimde görmeye başlayabilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

2012 yılında da Oğlak burcunda ilerleyen Plüton getirdiği baskılarla sizi yoğun ve dönüştürücü bir sürecin içinde sürüklemeye devam ediyor. Bu yıl 28 –29 - 30 Aralık doğumlu Oğlaklar bu etkiyi daha fazla hissedecekler. Kişisel olarak eski alışkanlıklardan ve yaşam şekillerinden vazgeçerek; adeta yeni bir kimlikle yeniden doğmanız gerekiyor. Bunu yapmaya çalışırken çevresel koşullar güven ve huzur ortamınızı zorlayabilir, her şey üstünüze geliyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Kariyer ve iş hayatınıza ait konularda etkisini Ekim ayına kadar devam ettirecek olan Satürn etkisiyle kendinizi kısıtlanmış, engellenmiş hissedebilirsiniz. Üstlerinizle, otorite konumundaki kişilerle ilişkilerinizde daha diplomatik ve dengeli davranmayı artık daha rahat başarıyor olmalısınız. Diplomatik davranmak, üzerinize düşen sorumlulukları ciddiyetle yerine getirmek kariyer konularında başarılı olma yolunda önünüzün açılmasını sağlayabilir. Çünkü bu yılsonuna kadar yapacağınız önemli çalışmalar ile gelecek yedi yılınızı planlamak durumundasınız. Ortaklaşa hareket gerektiren konularda objektif ve adil davranmanız gerekiyor. Uranüs’ün aile ve kökleriniz ait konuları etkileyen ve sizi yaşantınızda yeniden temeller atmaya yönlendiren transiti zaman zaman olayların gidişatını kontrol altında tutmanızı engelleyebilir. Özellikle 23 – 30 Aralık arasında doğan Oğlaklar Uranüs’ün bu etkisiyle özgürleşme ihtiyacı içinde şaşırtıcı davranışlar içine girebilirler.

2012 yılında Oğlak ve yükselen oğlakları destekleyen en güzel etki Jüpiter’in Haziran ayına kadar Boğa burcunda devam eden transiti olacaktır. Yaratıcı yeteneklerinizi yaşam sahnesine aktarmanıza yardımcı olacak bu uyumlu transit sizin daha sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayabilir. Gayrimenkul yatırımları, akıllıca yapılacak spekülatif girişimler maddi kazanç elde etmenize yardımcı olabilir.

Enerji ve mücadele gezegeni Mars’ın Temmuz ayına kadar bir diğer toprak burcu olan Başak’ta ilerleyecek olmasını da pozitif yönde değerlendirebilirsiniz. Yılın ilk yarısında uluslararası konularda, yurtdışı ve yabancılarla ilgili alanlarda organizasyonel konulara odaklanmanız gerekebilir. Mars size ihtiyacınız olan motivasyonu verecektir. Ancak Mars’ın geri hareket yapacağı 24 Ocak – 14 Nisan arasında bazı gecikmeler veya engellerle ilgilenmeniz gerekebilir.
3 Nisan - 7 Ağustos tarihleri arasında da Venüs çalışma hayatınızı ve iş ortamınızı olumlu etkileyecek bir transit yapacak. Dikkat etmeniz gereken ikinci retro harekette Venüs’ün 15 Mayıs – 27 Haziran arasında İkizler burcunda yapacağı gerileme olmalıdır. Bu süreçte işyerinde ve çalışma arkadaşlarınızla iletişimlerinize daha özen göstermelisiniz. İşlerde bazı beklemeler veya pürüzler yaşanabilir.

3 Temmuz sonrasında Mars kariyer konularınızı daha hızlandırabilir. Bu süreçte üstlerinizle veya ortaklarınızla birlikte yapacağınız işlerde dengeli ve diplomatik davranışlar içine girmenizde yarar olacaktır.

2012 yılında 14 Ocak – 8 Şubat arasında yakın çevrenizin, akraba veya kardeşlerin desteğini alabilirsiniz. 5 Mart – 3 Nisan arasında yeteneklerinizi daha kolayca çevrenizle paylaşabilir, kazanç elde edebilirsiniz. 6 Eylül – 3 Ekim arasında ortak finansal alandaki gelirleriniz artabilir. 28 Ekim – 22 Kasım arasında kariyer konularında daha rahat ilişkiler içine girebilirsiniz.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2012 yılının ilk yarısı Oğlak ve yükselen Oğlaklar için keyifli ilişkiler ve kalıcı aşklar vaad ediyor. Yaşam sizi zor olaylarla test ederken, siz aradığınız huzuru ve tatmini özel hayatınız, size mutluluk veren paylaşımlarınızda bulabilirsiniz. Haziran ayına kadar olan süreçte ilişkilerde aradığınız güveni ve sıcaklığı bulabilirsiniz. Partnerinizle daha uyumlu hareket edebilir, yaşamdan daha fazla zevk alabilirsiniz.

Heyecan ve tutku yurtdışı bağlantılı ya da yabancı kaynaklı biriyle ilgili konulardan da gelebilir. Güçlü insanlara doğru çekilebilirsiniz. Son birkaç yıldır hayatta güçlü olmak ve size güç kazandıran kişilerle birlikte hareket etmek istiyorsunuz. Bu yıl karşınıza bu tanıma uyan kişiler çıkabilir.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde aşkta daha mutlu, keyifli ve huzurlu olabilirsiniz. 14 Şubat - 5 Mart arasında yakın çevrenizle güzel paylaşımlar içinde olabilir, kısa seyahatlere çıkabilirsiniz. 5 Mart – 3 Nisan arasında Venüs ile Jüpiter size aradığınız aşkı getirebilir; sonucunda evliliği bile düşünebilirsiniz. Eğer evli veya ciddi bir beraberlik içindeyseniz, partnerinizle ilişkiniz hiç olmadığı kadar huzur verici, tatmin edici olabilir. 7 Ağustos – 6 Eylül arasında evlilik ve ilişkiler yine pozitif yönde ilerleyecektir.

Ekim ayında Satürn’ün Akrep burcuna geçmesiyle, sosyal ortamlarda ve arkadaş çevrenizde daha ciddi bağlantılar içinde olma isteğiyle hareket etmeye başlayabilirsiniz. Dostluklarınız bir çeşit testten geçiyor gibi hissedebilirsiniz. İlerleyen zaman içinde sağlam ve kalıcı olan ilişkileriniz daha güçlenecek, zayıf ve çıkar içeren ilişkiler ise bitme noktasına gelebilir.

24 Ocak – 14 Nisan arasındaki Mars retrosunda ve 15 Mayıs – 27 Haziran arasındaki Venüs retrosunda ilişkilerinize daha özen göstermelisiniz. Tutkunun ve sevginin dozunu iyi ayarlamak gerekebilir.

Sağlık

Oğlak ve yükselen Oğlaklar Plüton’un devam eden zorlayıcı transiti nedeniyle sağlıklarına özen göstermeleri gereken bir süreçte ilerlemeye devam ediyorlar. Özellikle 28 -29 -30 Aralık doğumlu Oğlaklar kendilerini çok iyi bakmalılar. Hem fiziksel hem de psikolojik olarak Plüton’un baskısını üzerlerinde hissedebilirler. Sizi rahatlatacak ve gevşemenize yardımcı olacak doğal yöntemlerle bedeninizi güçlendirmelisiniz. Gerginlikleri ve sıkıntıları içinizde biriktirmemelisiniz.

Uranüs’ün ve Satürn’ün de burcunuzla sert açılar içinde olduğunu göz önüne alırsak genel olarak 2012 yılı içinde sizi zorlayacak işlerden, olaylardan uzak durmayı tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

15 Mayıs – 27 Haziran arasındaki Venüs retrosu sağlık alanıyla ilgilenmenizi gerektirebilir. İhmal ettiğiniz doktor kontrollerinizi veya tedavilerinizi yapmak durumunda kalabilirsiniz. 11 Haziran sonrasında Jüpiter sağlık konularında sizi destekleyecektir. Yılın ikinci yarısında kontrollerinizi daha rahat koşullarla yaptırabilir, daha güzel hizmet alabilirsiniz. Ancak Jüpiter’in büyüten ve genişleten etkisi olduğunu göz önüne alarak, beslenme konularında abartıya kaçmamalısınız.

Merkür geri giderken nelere dikkat etmeli?

2012’de Merkür; 12 Mart – 4 Nisan, 15 Temmuz – 8 Ağustos ve 7 - 27 Kasım tarihleri arasında geri hareket yapacak. Merkür’ün geri hareket yaptığı dönemlerde yapılan işlerin tekrar yapılması gerekebilir; gecikmeler, sıkışmalar ve tekrarlar gündeme gelebilir.

12 Mart – 4 Nisan arasında yuvayla, aile büyükleriyle veya yerleşim yerinizle ilgili konularda problemlerle karşılaşabilirsiniz. 15 Temmuz – 8 Ağustos arasında kredi, borçlar, alacaklar, miras veya sigorta konularında gecikmeler yaşanabilir. Ortak finansal alanda aksaklıklar sizi bekletebilir. 7 - 27 Kasım tarihleri arasında ise kontrol dışı gelişen olaylar, elde olmayan nedenlerden kaynaklanan sorunlar sizi uğraştırabilir.

Yükselen Burcunuza göre 2012

Oğlak

Yükselen Koç Hayat yönünüzde aşmanız gereken engeller var. Özellikle Kariyere yönelik yenilenmeler bazı stresler taşımakta Sosyal statünüzde ani gelişmelerle başlayan süreç devam edecek.Ayrıca ebeveynlerle ilgili sürpriz bir gelişme öne çıkabilir.Ortaklıkların parasal yanı ise Ekim ayından sonra dikkat çekecek.Haziran ayı ise yakın çevrede yenilenmeler getirecek.kardeşlerle ilişkiler olumlu ilerleyecek.

Yükselen Boğa Bilinçaltınızda yaşanan ani yenilenmeler yanında kontrol dışı konular sizi zorlayabilir.Ancak size şans getiren yabancılarla ilgili temalar sürmekte..Kişisel öncelikleriniz, önemli başlangıçlarınız kararlı biçimde ele alınabilir.İş ortamında sizi zorlayan koşullar ise sürüyor. Ekim ayına kadar sağlık temalarına özen göstermelisiniz.Ortaklaşa konularda yeni anlaşmalar somut sonuçlar getirebilir.

Yükselen İkizler Aşk hayatınızda sizi kısıtlayan temalarla ilgilisiniz.Ancak yeteneklerinizi geliştirmek, bunları yaratıcı şekilde ortaya koymakta başarı söz konusu. Çocuklarla ilgili gelişmeler ise size sorumluluk getirecek. Ekim’den sonra bu etkiler yerini becerilerinizi iş ortamında kullanmak şeklinde kendini gösterecek. Haziran ayında ise kişisel alanda yeni adımlar atılabilir.İlişkilerde daha hevesli olacaksınız.

Yükselen Yengeç İlişkilere ve ortaklıklara yönelik bir mücadele söz konusu. Üzerinizdeki baskıları kabul ettiğiniz sürece, savunma mekanizmaları geliştirmektesiniz.. Artık kendi haklarınızı korumakta daha kararlı olacaksınız. Haziran ayına kadar dostluklar ve parasal planlar hızlı ilerleyecek. Yerleşimi içine alan meşguliyetler ise artık bitiyor. İş hayatında son bir hamle ile yeni hedefler belirlemeye başlıyorsunuz.

Yükselen Aslan İşle ilgili başlangıçlarınız ve yerleşime ait sorumluluklarınız öne çıkacak. Şimdiden Ekin ayında sizi bekleyen sorumluluklara hazır olmalısınız.Yeni bir döngünün başlangıcı hayatınızı etkileyecek.Ani yurt dışı olanakları,eğitsel konular ise sizi yeniliyor. Daha fazla güven kazanmak, kendi yolunuzda gitmekten yana olacaksınız. Akademik bir konu üzerinde çalışmalar yapabilirsiniz.Yolculuklar öne çıkabilir.

Yükselen Başak İş hayatı ve yaratıcı konularda sizi dönüştüren temalarla ilgilisiniz. Çocuklarla ilgili sorumluluklarınız bazı mücadeleler getirebilir.Kardeşlerle ilgili sorumluluklar ise Ekim atında sizi etkilemeye başlıyor.Olumlu yanı ile çok somut şeyler öğrenebileceğiniz bir dönem olacak.Başkalarının kaynakları konusunda ise ani gelişmeler olabilir.Eşin para durumunda risk taşıyan temalara dikkat edilmeli.

Yükselen Terazi Kişisel konular, eve yönelik mücadeleler arasına bocalamaktasınız. Ortaklılar üzerinden yaşanan ani yenilenmeler de sizi zorluyor. Pek çok konuda değişime direnmemeli, kabullenme içinde olmalısınız. Ekim ayından sonra ortaklıklar ve parasal kaynaklar sizi yeni arayışlara itecek. Haziran ise öğrenme isteğiniz artıyor. Akademik bir konu, ya da yabancılarla ilgili işler size seyahat fırsatları getirecek.

Yükselen Akrep Hayatınızı ve planlarınızı kısıtlayan etkiler sürmekte. Ekim ayına kadar büyük planlarınızı hazırlamalısınız.Daha sonra hayatınızda yeni başlangıçlar dönemi başlıyor. Ortaklıklarda sizi yeni anlaşmalardan kaynaklanan fırsatlar bulacaksınız. Haziran ise parasal ortaklıklar söz konusu. Eşin para durumundaki değişikliklere dikkat etmelisiniz.İş ortamında yaşanan yenilenmelerden yararlanmalısınız.

Yükselen Yay Gelir düzeyinde ve kaynağında önemli değişimler yaşamaktasınız. Yeni başlangıçlarınız para ve iş konularını içine alaca şekilde gelişecektir.Aşırı hırs size zarar verebilir.Beklenmedik bir aşk teması ise size ve hayatınıza keyif verecek gibi görünüyor. Değişik hobilerle ilgilenme arzunuz var.Genel olarak uzun vadede Ekim ayından sonra pek rahat ilerleme şansınız olmayacak.Büyük planlar yapılmamalı.

Yükselen Oğlak Hayat tarzınızda önemli değişiklikler var. Kişiliğiniz üzerinden yaşanan değişim ilişkiler üzerinden de kendini gösteriyor.Şartlarınızı daha farklı bir noktaya taşımak, Kariyere yönelik planlarınızı somutlaştırmak istemektesiniz.Ani taşınmaların gündeme gelebileceği bu dönem belenmedi sürprizlere hazır olmalısınız.Çocuklarla ilgili konularda ise sizi mutlu eden pek çok onu olacak.Yaşam sevinciniz artıyor.

Yükselen Kova Hayat yönünüzün netlik kazanacağı bir döneme giriyorsunuz.Şubat ayı kendinizi feda ettiğiniz, tolerans gösterdiğiniz temalar geri kalıyor. Ancak birikimleriniz daha temkinli kullanmanız gereken bir süreç aynı zamanda.İşte başarı ve tatmin arayışınız Ekim ayında dikkat çekecek. Artan sorumluluklar ev hayatınızı ihmal etmenize neden olabilir.Grup çalışmaları ve aşk hayatınız hareketlenecek.

Yükselen Balık Stres yapan konularda, eğitim çalışmalarınızda önemli ilerlemeler var. Kısa yolculuklar ve kardeşlerle ilgili gelişmeler ise iyimserlik getirecek.Günlük hayatınız Haziran ayına kadar renkli geçebilir. Daha geniş bir eve yerleşme dönemi öne çıkacaktır.İç dünyanızda daha fazla huzur arayışınız olacak.Aile içi dinamikler daha fazla hareket kazanabilir.Güçlü kişilerin desteği sosyal olanaklarınızı değiştiriyor.

Hakan Kırkoğlu
Astroloji Uzmanı


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER