Milliyet 01.01.2012

Astrolog Hakan Kırkoğlu'ndan 2012 yıllık burç yorumu (Yay)

Astrolog Hakan Kırkoğlu'ndan yaylar için çarpıcı tespitler..

2012’ye genel bakış

Astrolog Hakan Kırkoğlu'ndan 2012 yıllık burç yorumu (Yay)

2012 kariyer hayatınız ve hedefleriniz açısından önemli bazı değişiklikleri ve kırılma noktalarını gündeme getirmekte. 3 Temmuz tarihine kadar Başak burcunda kalan Mars aslında, 2011’in son aylarında gündeme gelmeye başlayan mücadeleci koşulların çok önemli olduğunu anlatmakta. Özellikle Mars’ın geri harekette olacağı 24 Ocak – 14 Nisan tarihleri arasında mesleki alanda, detayların, organizasyonun, etkinliğin önem kazandığı koşullar altında çok daha sabırlı ve kontrollü olmalısınız. Zira böyle bir dönemde bazı tekrarlar, hatalar yeniden baştan başlamaya ve sizi organizasyonel açıdan zorlamaya başlayabilir. Mars’ın getirdiği bu stresleri 3 Temmuz’a kadar hissedebilirsiniz. Kısaca yılın ilk yarısında, özellikle yükselen burcu Yay olanlar mesleki alanda daha fazla ter dökmek ve planlı, sakin olmak durumundalar.

Satürn 5 Ekim’e kadar Terazi burcunda kalmaya devam ediyor ancak 25 Haziran sonrasında bir takım belirsizliklerin ve elde olmayan koşulların gündeme gelmeye başladığını görebilirsiniz. Bu değişiklikleri dikkatle izlemelisiniz. Genel olarak yılın ilk yarısında Satürn geleceğe yönelik planlarınızda ve beklentilerinizde işbirliği ve ortaklıkların hassas bir dengede ilerlediğini anlatmakta. Grup çalışmaları, projeler ve ortaklaşa işlerde diplomatik ve soğukkanlı olma gereği var ancak bu alanlarda ve genel olarak arkadaşlıklarda bile, bazı tartışmalar, huzursuzluklar ya da hoş olmayan gelişmeler söz konusu olabilir. Yine de gelecek beklentilerinizde daha gerçekçi ve sağduyulu olmaya çalışıyorsunuz. Aslında daha önemlisi 25 Haziran sonrasında ve özellikle 5 Ekim sonrasında gündeme gelecek önemli değişikliklerdir. Özellikle yükselen Yay’lar açısından 2007-2010 yılları arasında yaşanan kısıtlamalar, artan sorumluluklar ve mücadelelerden sonra aslında iş hayatında çok da fazla ilerleyemediğinizi fark etmiş olmalısınız. Bu önemli durum 5 Ekim sonrasında kariyeriniz yönünde gittikçe hızlanan çözülmelere ve elde olmayan nedenlerden kaynaklanan sorunlara işaret edebilir. Bu durumun özellikle yükselen Yay’lar açısından son derece önemli olduğunu söylemeliyiz. 5 Ekim sonrasında Satürn’ün Akrep burcuna ilerlemesi ile birlikte, şimdiye kadar ortaklaşa konularda, finansal alanda size güven veren koşulların kalmadığını görebilir, hatta gizli gelişmeler yüzünden bazı kontrol dışı kayıplarla da karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, size uyarım, 5 Ekim sonrasında bazı gizli durumların ki bu kıskançlıklar ya da güç mücadelesi yüzünden de olabilir, farkında olmanız ve özellikle kariyer sürecinizde değişime, kendini bırakmaya, aşırı kontrolcü olmamaya çalışmanız yararlı olacaktır.

11 Haziran’a kadar Boğa burcunda kalan Jüpiter çalışma hayatınıza daha fazla iş, mesai ve belki de yabancılarla bir arada olma durumu getirmiş olabilir. Benzer şekilde, akademik çalışmalar yine bu dönemde daha somut davranmayı, yapıcı olmayı gerektirmekte. 11 Haziran sonrasında ise Jüpiter karşıt burcunuza ilerleyerek size yeni ortaklıklar, sözleşmeler ve işbirliği içinde olma fırsatları getirecek ve bu etkilerin 2013 yılının ortalarına kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Bu yabancılarla işbirliği şeklinde de olabilir. Bununla birlikte, bu işbirliklerinde bazı sözlerin tam olarak net çıkmaması ya da belirli ölçüde belirsizlik ve hayal kırıklığı getirmesi riski de var. Özellikle Haziran’ın son günlerinde yüksek beklentiler içinde olmak yerine karşınıza gelen önerileri daha dikkatli ve gerçekçi biçimde okumaya bakmalısınız.

Kuşkusuz 2012 yılının burcunuzu ilgilendiren en önemli transitlerinden birisi de, Neptün’ün 3 Şubat’ta 14 yıllığına Balık burcuna geçişi olacak. Neptün iş hayatı açısından bulandıran, karmaşa ve belirsizlik getiren bir güçtür ve özellikle Yay burcunun ilk günlerinde, 22-26 Kasım günleri arasında doğanlar daha fazla dağılma hissi ve karmaşa yaşayabilirler. Öyle ya da böyle, Neptün bakış açınız, inançlarınız ve fikirleriniz üzerinde hem yumuşama hem de dağılma etkisi taşımakta. İş hedefleriniz ve kimliğiniz açısından bu durum pek net olmayan, sadece iyimser beklentiler üzerine dayalı projeler getirebileceği için, aslında karşınıza çıkan her şeye inanmanız durumunda kurban olabilir ve sonuçta hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Diğer yandan, ruhsal açıdan kendini geliştirmeye yatkın olanlar bu transit sayesinde kendi kimliklerinden katılaşmış olan düşüncelerden ve dogmalardan kurtulabilirler. Ancak yine de bu sürecin çok değişken, kaygan pek de emin olmayan koşullar yaratabileceğini söylemeliyiz. Yükselen burcu Yay olan kişiler yine bu süreçte uzaklara taşınabilir ve kökleri ve vatanları ile ilişkilerinde bulanıklık, belirsizlik yaşayabilirler. Benzer şekilde baba ve otorite figürü ile ilişkiler dağılan ve çözülen, zayıflayan koşullara işaret ettiği için, bu yeni süreçte otorite figürlerine çok fazla güvenilemeyeceğini söyleyebiliriz.

Neyse ki Yay burcunun ilk günlerinde doğanlar, özellikle 22-30 Kasım doğumlu olanlar Uranüs’ün tazeleyen ve sürprizlerle yenileyen enerjilerine de açıklar. Uranüs sayesinde yaratıcı alanda, aşk hayatında ve kendinizi ortaya koyduğunuz, risk aldığınız pek çok konuda cesur ve içinizden geldiği gibi ilerleyeceğiniz anlaşılıyor. Bir bakıma bu yıl, geçtiğimiz yıllarda yavaş yavaş ortaya çıkan koşullar içerisinde, sizi özgürleştiren ve tek başına hareket ettiren güçlü motivasyonlar ve ani fırsatlar da bulabilirsiniz. Sevdiğiniz bir uğraşının, hobinin hayatınızda daha fazla yer tutması, çocuklarla ilgili ani olaylar ve pozitif açılımlar sizi ruhsal açıdan genç ve yenilikçi kılacak. Bu nedenle 2012 yılında eskiye bağlı kalmamalı ve yenilenmeyi, akış içerisinde kalabilmeyi tercih etmelisiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Yay ve yükselen burcu Yay olanlar Jüpiter’in olumlu etkisiyle geçen yılın ikinci yarısından itibaren iş hayatlarında güzel gelişmeler yaşamaya başladılar. Çalışma koşulları daha iyi oldu; iş arkadaşlarıyla ve birlikte çalıştıkları kişilerle organizasyonel konularda daha fazla işbirliğine girip, daha fazla destek gördüler. 2012 yılının Haziran ayına kadar devam edecek bu süreçte iş arayışı içindeyseniz, karşınıza çok güzel imkânlar çıkabilir. Halen çalışmakta olduğunuz işinizde daha iyi koşullara sahip olabilirsiniz.

Uranüs 2011 Mart ayından beri kendinizi daha özgür, bireysel ve farklı şekilde ortaya koymanız için size sürprizler ve beklenmedik imkânlar getirmeye bu yıl da devam ediyor. Özellikle 22-30 Kasım doğumlu Yay’lar bu tazeleyici enerjiyi, yaşama sevincini ve yaratıcı yeteneklerini ortaya çıkarma dürtüsünü yoğun bir şekilde hissedecekler. Size keyif veren, özgür kılan bir yeteneğinizi veya hobinizi iş hayatına aktarabilirsiniz. Hayallerinize sahip çıkıp; yaratıcılığınızı ortaya koyarken şansınızı da dengeli biçimde kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Satürn 2012 Ekim’ine kadar burcunuzla daha uyumlu transitine devam ederken, ortaklaşa konulardaki beklentilerinizde daha gerçekçi olmanız gerektiğini hatırlatıyor. İleriye yönelik beklentilerinizde ciddi, akılcı ve objektif yaklaşımlar geliştirmelisiniz. Sosyal paylaşımlarda, dernek çalışmaları gibi organizasyonel alanlarda, ikili ilişkilerde dengeli, ılımlı ve diplomatik davranmak durumundasınız. Satürn’ün Akrep burcuna geçeceği 5 Ekim sonrasında yaklaşık 2 yıllık bir süre boyunca bazı mücadeleler veya kopuşlar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle yılın ilk dokuz ayı boyunca arkadaşlıklarınız, ilişkileriniz ve yaşam hedeflerinizle ilgili alanlarda akılcı davranmalı, sınırlarınızı iyi belirlemelisiniz.

2008 yılından beri Plüton gezegeni etkisi altında maddi konularda ve kariyer alanında yoğun bir mücadele ve güç savaşı içine girdiniz. 2012 yılında da kendinizi finansal alanda güçlendirmek için verdiğiniz bu uğraş devam ediyor. Yılın ilk yarısında Haziran ayına kadar iş ortamı ve çalışma koşulları sizin istediğiniz doğrultuda gelişecektir. Güçlü kişilerden destek görebilir, başarılı çalışmalar içine girebilirsiniz.

Ancak Neptün’ün Balık burcuna gireceği 3 Şubat tarihinden sonra ailevi konularda ve kişisel yaklaşımlarınızda karmaşalar, dağınıklıklar veya yanlış değerlenmeler yapma riski içine gireceğiniz bir süreç başlayacak. Özellikle 23 -25 Kasım arasında doğan Yay’lar çok dikkatli karar almak durumundalar. Yaşam felsefeleriniz ve çevrenizle ilişkilerinizde Neptün etkisi altında kafa karışıklığı yaşayabilir, yönünüzü tayin etmekte zorlanabilirsiniz.

2012 yılının Temmuz ayına kadar Başak burcunda uzun bir süre kalacak olan Mars gezegeni, 24 Ocak - 14 Nisan arasında geri hareket yapacak. Bu süreç Yay’ların kariyer konularına odaklanmasına sebep olacaktır. Üstlerinizle ilişkilerinizde daha dikkatli olmanız gerekebilir. Toplumsal statünüzü etkileyen konularla ilgilenmek sizin için yorucu ve gerginlik verici olabilir. Özellikle Mars retrosunun yaşanacağı zaman diliminde detay ve organizasyonel çalışma gerektiren konularda sakin davranmaya, soğukkanlı yaklaşımlar içinde olmaya gayret göstermelisiniz. Kariyerinizle ilgili yaşam alanı, üzerinde çalışmanız gereken iş projeleri çok fazla zaman ve enerjinizi alabilir.

Mars’ın burcunuzla uyumlu kaldığı dönemlerde iş hayatındaki hırsınızı ve enerjinizi daha rahat ifade edebileceğiniz ortamlar yakalayabilirsiniz. 3 Temmuz – 23 Ağustos arasında sosyal yaşantınızda, grup çalışmalarında ve organizasyonel alanda enerjinizi dengeli ve ılımlı kullanarak kazanç elde edebilirsiniz. 7 Ekim - 17 Kasım tarihleri arasında da kişisel enerjiniz ve mücadele gücünüz oldukça yüksek olabilir. Bu süreç yurtdışı ve yabancılarla bağlantılı işlere, seyahatlere, akademik çalışmalara veya medya ile ilgili konulara odaklanmak için uygun olacaktır.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Aşk hayatınız ve size keyif veren konular 2011 yılından beri oldukça hareketlenmiş durumda bulunuyor. Uranüs etkisiyle bir anda başlayan veya biten ilişkiler sizin hayata bakış açınızı canlandırırken, öte yandan dengesiz durumlarla karşılaşmanıza da neden olabiliyor. Aşkta şanslısınız ancak istikrarlı bir ilişki yürütmekte pek başarılı olamayabilirsiniz. Yeni insanlar, yeni hobiler, yeni eğlenceler sizin başınızı döndürebilir.

Ancak Ekim 2012’ye kadar Terazi burcunda kalacak olan Satürn ilişkilerde, dostluklarda ve paylaşım gerektiren konularda daha mantıklı ve dengeli yaklaşımlar içinde olmanız gerektiğini size hatırlatmaya devam edecektir.
Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde aşkı yakalamanız ve keyif almanız daha kolay olacaktır. 8 Şubat – 5 Mart arasında aşk hayatınız veya partnerinizle ilişkiniz size oldukça keyif verecektir. Renkli, heyecanlı ve hareketli paylaşımlar içinde olabilirsiniz.

3 Nisan’dan itibaren Venüs karşıt burcunuz olan İkizlere geçerek evlilik, ortaklık ve ikili ilişkiler konularını etkisi altına almaya başlayacaktır. 7 Ağustos’a kadar bu transitine devam edecek olan Venüs, 15 Mayıs – 27 Haziran arasında geri hareket yapacak. Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar bu geri hareketten ilişkiler boyutunda etkilenecekler. Eşiniz veya birlikte olduğunuz partnerinizle ilişkinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Daha önceden çözüme ulaştırmadığınız problemlerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Eski sevgililer veya eş yeniden karşınıza çıkabilir, hayatınıza girmeye çalışabilir. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu, bu geri hareket süresince yeni bir ilişkiye başlamamak veya evlilik, nişan kararı almamaktır. Aşk ve sevgi gezegeni retro hareketteyken bu konuda alınan yeni kararlardan daha sonra pişmanlık duyulabilir.

3 Temmuz – 23 Ağustos arasında sosyal hayatınız hareketlenebilir, arkadaşlarınızla birlikte aktivitelere katılabilirsiniz. 6 Eylül – 3 Ekim döneminde seyahatler, uzaklara yolculuklar, hayatınıza girecek yeni kişiler veya uzaklarla ilişkili beraberlikler mutluluk kaynağı olacaktır. 7 Ekim – 17 Kasım arasında ikili ilişkilerinizde ve etrafınızla paylaşımlarınızda daha canlı, aktif ve arzulu davranabilirsiniz.

Sağlık

2012 yılının özellikle Haziran ayına kadar olan ilk yarısında Jüpiter koruması altında olacaksınız. Sağlıkla ilgili alanda çok iyi hizmet alabilirsiniz. Önceden var olan rahatsızlıklarınız varsa, bu süreçte doktor ve tedavi konularından kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey fazla aşırı yemek yeme eğiliminizi kontrol altında tutmak olmalıdır.

Bu arada Temmuz ayına kadar aşırı iş yükünün getireceği gerginliklere karşı çok dikkatli olmalısınız. Özellikle 24 Ocak – 14 Nisan arasında çalışma hayatından kaynaklanabilecek sinirsel gerginlikler ve huzursuzluklar yıpratıcı olabilir. 2012 yılında Ekim ayı sonrasında Satürn’ün Akrep burcuna girmesi sizi gelecek birkaç yıl içinde sağlık konularında daha ciddi yaklaşımlar içinde olmaya yönlendirebilir.

Merkür geri giderken nelere dikkat etmeli?

2012’de Merkür genel olarak ateş elementi burçlarda 12 Mart – 4 Nisan, 15 Temmuz – 8 Ağustos ve 7 -27 Kasım tarihleri arasında 3 kere geri hareket yapacak. Merkür’ün geri gittiği dönemlerde kişisel konularda bazı gecikmeler, sıkışmalar ve tekrarlar gündeme gelebilir. Merkür geri giderken yapılan işlerin tekrar yapılması gerekebilir, kişisel girişimlerinizde aceleci olmamalısınız.

12 Mart – 4 Nisan arasında aşk hayatınızda, kişisel ilişkilerinizde, yaratıcılığınızı ortaya koyduğunuz alanlarda veya çocuklarınızla ilgili konularda bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte risk almaktan kaçınmalısınız. 15 Temmuz – 8 Ağustos arasında yabancılarla yazışmalarda, akademik çalışmalarda, hukuki veya yurt dışı bağlantılı konularda gecikmeler öne çıkabilir. 7 - 27 Kasım tarihleri arasındaki dönemde ise çevrenizle paylaşımlarınız, ortaklıklar ve ikili ilişkilerde kontrol dışı gelişmelerle ilgilenmeniz gerekebilir.

Yükselen Burcunuza göre 2012

Yay

Yükselen Koç Kendi yaratıcılığınız üzerinden çok şey ortaya koyabileceksiniz. Kişisel açıdan çok yeni gelirler elde etmek ve geniş olanaklar yaratmak sizin elinizde.Özellikle Haziran ayına kadar bu yönde adımlar atıyorsunuz. Sonrasında kendinizi değişik eğitim çalışmaları içinde bulacaksınız.İşle ilgili konularınız uzunca bir süre sizi oyalayacak. Ortalıkların parasal yanı Ekim ayında sorumluluklar ve kısıtlamalar getirecek.

Yükselen Boğa Kişisel gelişiminiz ve öğrenme süreciniz size pek çok fırsat getirdi.Şimdi bekleyen girişimlerinize hız verebilirsiniz.Haziran’dan sonra iş hayatı ve kazançlarınız üzerinde daha fazla düşünmeniz gerekecek.Belediğiniz paralarda ilerlemeler olabilir.Ekim ise iş ve özel hayatın getirdiği bağlayıcı koşullar başlıyor.Şubat ise artık kendiniz dışında başkaları için çok şey yapabileceğiniz temalar içindesiniz.

Yükselen İkizler Bir grubun içine aniden karışma süreci içindesiniz. Belki de önderlik edebileceğiniz yeni başlangıçlar sosyal konuları içine alabilir.Ancak parasal konularınızda bazı beklemeler söz konusu. Bu konularda risk almamalısınız. Daha fazla gönüllü çalışmalara yer verebilirsiniz. Haziran ise yeni başlangıçlarınız, yabancılarla ilgili temalar size farklı arayışlar getirecek.İşte yeteneklerin kullanılabileceği şartlar var.

Yükselen Yengeç Yaratıcı konularda, çocuklarla ilgili temalarda yoğun bir tempo. Ocak ayı içinde bu konulardaki düşüncelerinizi hayata geçirmeye bakmalısınız. Endişeler sizi yıpratabilir. Haziran ayı ise grup çalışmalarının, ileriye dönük planların hayata geçtiği süreye işaret ediyor.Daha sonra iç dünyanıza dönme ve huzurlu olmak önem kazanacak. Ekim ise iş hayatında kendinizi yeniden tanımlama süreci hızlanacak.

Yükselen Aslan Kariyerde yükseliş ve başarı devam ediyor. Kendinizi çalışmalarınızla ve somut işlerde ortaya koyabilirsiniz. Haziran ayında işle ilgili grup çalışmaları, sosyal ilişkiler açısından canlı bir dönem başlıyor.Yeni bir konu üzerinde yaptığınız çalışmalar, lisan öğrenme süreci Ekim ayına kadar sürecek Hemen arasından yeni bir dönem başlıyor.Evde yaşlı bir kişiye bakmak, ailenin sorgulanması öne çıkacak.

Yükselen Başak Şubat ayı evlilik ya da ortaklıkta belirsizliklerin başladığı bir süreç.Olumlu yanı ile ikili ilişkiler ya da yakın arkadaşlıklarda daha fazla fedakarlık yapabilirsiniz. Anlaşmalarda uyanık olmalı, haklarınıza sahip çıkmalısınız. Başkaları ile olan parasal paylaşımlarınızda sorumluluk alabilirsiniz. Ocak ayına kadar bu alanda planlarınızı ilerletmeniz gerek.Haziran ayı ise iş hayatında başarı süreci söz konusu.

Yükselen Terazi Hayatınızda başlayan önemli süreç devam ediyor. Aynı zamanda kişiliğin tanımlandığı dönemler Ekim ayına kadar devam edecek. Sağlığınızı zora sokan etkilere ve ilişkilere dikkat etmelisiniz.Sonrasında kaynaklarınızı etkin kullanmanız, ekonomi yapmanız gereken dönemler sizi kısıtlayabilir.Şubat ise iş ortamında kendinizi fedakarlık içinde bulacağınız, çözülmeler yaşayacağınız şartlar başlıyor.

Yükselen Akrep Kişisel konularınız ve ortak çalışmalar yeni yılın ilk günleri önemli olacak.Bu yüzden organize olmak durumundasınız.Neyseki ilişkiler ve ortaklıklar size önemli imkanlar getiriyor.Ancak parasal beklentilerinizde daha ölçülü olmalısınız.Zihinsel platformda ise yoğun bir süreç. Düşüncelerinizde aşırı karamsar olabilirsiniz.Ekim ayı ise çok önemli. Hayatınızı yeniden ele alacağınız başlangıçlarınızın öne çıkacağı tarih.

Yükselen Yay Artık hayatınızın bir dönemi kapanmakta. İşten yana beklentilerinizi Ekim ayına kadar alabilirsiniz. Daha sonrasında bazı kabullenmeler ve kararsızlık süreci içinde olacaksınız.Yeni bir döneme hazırlı süreci denilebilir. Maddi ayılardan uzaklaşmalısınız. Haziran ise yeni ortaklıların gündeme geleceği fırsatlara işaret ediyor. Başkalarının önerileri ile ilerleyebilirsiniz. Anlaşmalar öne çıkacak.

Yükselen Oğlak Ev ve iş hayatı arasında oldukça mücadele ve sorumluluk getiren temalar içindesiniz.Başarılarınızı en üst seviyeye çıkardığınız dönem Ekim ayına kadar sürecek. Aynı zamanda bir duraklama dönemi içinde olduğunuzu görmelisiniz.Daha sonra geleceğe yönelik planlar devrede Yapılan gönüllü çalışmalar maddi kaynaklarınızı zorlayacaktır. Haziran ise iş ortamında şanslı dönemler getirecek

Yükselen Kova Hayatınıza yönelik yaptığınız hazırlıklar devam etmekte. Son rütuşları hızlandırmalı Ekim ayına odaklanmalısınız. Zira Kariyere yönelik hedeflerinizi toplum önüne çıkaracaksınız.. Artan sorumluluklara dikkat.Kendinizi ruhsal olarak geliştirdiğiniz süreçler var. Aşırı hırsınızı kontrol etmelisiniz.Aşk hayatında başlayacak dönem Haziran ayı.. Pek çok stresten uzaklaşarak, iyimserlik kazanacaksınız.

Yükselen Balık Paylaşılan kaynaklar ve parasal onular size yeterince sorun getirdi. Ekim ayına kadar yeni borçlar gündeme geliyor. Maddi konulardaki mücadele ilişkileri zorlayacaktır.Kaynaklarınızı dikkatli kullanmalısınız.Daha sonra yabancılarla ilişkilerin kurulma dönemi.Dünya görüşünüzün şekil aldığı bir dönem başlıyor.Haziran ise yerleşimle ilgili temaların hızlı ilerleyeceği dönem olacak.

Hakan Kırkoğlu
Astroloji Uzmanı


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER