› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 13.11.2009

Kusur kapatıcı makyaj serisi: Couvrance

Dermo kozmetik markası Eau Thermale Avène, ciltteki kusurları örten bir makyaj serisi yarattı: Couvrance.

Hassas ciltler için özel olarak tasarlanmış, yüze sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandıran Couvrance Serisi’nde, farklı tonlarda 6 kompakt fondöten, 2 mozaik pudra, 2 stick kapatıcı ve bir bej renkli kapatıcı fırça yeralıyor.

Kusur kapatıcı makyaj serisi: Couvrance

Türk kadınlarının cilt renklerine göre seçilmiş bu özel seri, sadece seçkin eczanelerde satışa sunuluyor.

Pierre Fabre Araştırma Merkezi, hassas ciltlere sahip kişiler için kusursuz bir görünüm sağlayan Couvrance Serisi’ni geliştirdi.

Normal ciltlerin yanı sıra akneli, çok kuru ve gergin veya lekeli ciltlere sahip kadınlar bu serideki ürünleri kullanarak sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşuyorlar.Couvrance Serisi’nin ürün gamında kusurları kapatmaya yardımcı olan sarı ve yeşil kapatıcı stick, kompakt fondöten krem, makyajı sabitlemek için mozaik pudralar ve bölgesel kusurların düzeltilmesine yardımcı olan bej renkli kapatıcı fırça yer alıyor.

Couvrance Yeşil Kapatıcı Stick


Couvrance Serisi, ressamların renk kartelasındaki “karşılıklı renkler birbirini nötralize eder” anlayışından yola çıkarak hazırlandı. Ressamların kromatik çemberinde her rengin aynı zamanda bir zıt rengi bulunuyor ve iki zıt renk karıştırıldığında birbirini nötralize ediyor. Kromatik çemberde sarı ile mavi, yeşil ile kırmızı birbirinin tam karşısında yer alıyor.

Bu nedenle de Couvrance Serisi’nde yer alan yeşil kapatıcı stick, sivilcelerin yol açtığı kızarıklıklar, doğum lekeleri, lazer sonrası kızarıklıklar gibi kırmızı renkteki sorunları kapatıyor.

Sarı kapatıcı stick ise morluklar, kılcal damar çatlamaları ve varisler gibi mavi renkli sorunların kapatılmasına yardımcı oluyor.

Couvrance Fondöten

Kompakt fondöten kremin doğal, kum ve bal rengi olmak üzere üç farklı tonu var.

Kuru ve çok kuru ciltler için “Comfort”, normal ve yağlı ciltler için “Oil free” olarak iki farklı yapısı olan kompakt fondöten krem, suya ve tere uzun süre dayanıklı yapısıyla dikkat çekiyor.Couvrance Mozaik Pudra

Makyajı sabitlemek için ideal olan mozaik pudranın “Bronzer Mosaic Powder” ve “Transluscent Mozaic Powder” olmak üzere iki çeşidi bulunuyor. Cilt tonunu düzenlemek ve kapatıcı makyajı tamamlamak için mükemmel olan mozaik pudra büyük bir fırça yardımıyla kompakt fondöten üzerine uygulanabiliyor. Daha doğal bir görünüm için sadece alın, burun, çene ve elmacık kemikleri üzerine uygulama öneriliyor. Altın tonları taşıyan bronz mozaik pudra ise güneşlenmeye gerek kalmadan doğal bir bronzluk sunuyor.

Couvrance Kapatıcı Fırça

Seride yer alan, bölgesel ve lokal kusurların kapatılması için ideal olan bej renkli kapatıcı fırça, gözaltı halkaları, koyu lekeler ve eski yara izlerinin kapatılmasına yardımcı oluyor. Bu ürün aynı zamanda mimiklerden oluşan çizgilerin aydınlatılması için de güzel bir çözüm sunuyor. Ürünün gözaltı çukurlarına ve kapatılması istenen bölgeye direkt uygulanması öneriliyor.

Couvrance Serisi’ndeki ürünler, parfüm içermiyor, hipoallerjenik ve güneş ışınlarına karşı UV koruması sağlıyor.


Makyaj konusundaki diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız...

Mükemmel kapatıcılar pudra.com'da!

Yağlı ciltler için doğal maskeler

Cilde enerji veren ürünler

Max Factor’ün yepyeni fondöteni ile doğal görünüm

Lancome'dan harika pudra fondöten

La Mer’den mineral içerikli fondöten

Benefit artık Sephora'larda!


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER