› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 21.10.2009

2010'da çok moda: Yağmur çizmeleri

2010 modasının en olmazsa olmazı yağmur çizmeleri. Ne deri, ne güderi, bu kış lastik çizme çok trendi!

Yağmur çizmelerinin cazibesi ortalığı kasıp kavuruyor. Kim ne derse desin, bu yılın en moda aksesuvarı kesinlikle lastik çizmeler! Aslında bu akımın patlayacağı geçen seneden belliydi. Hatta birçok firmanın geçen sene de çok popüler olan modellerini hala satışta görebiliyoruz. Şimdi ise, renk ve tasarım çeşitliliğiyle neredeyse bütün markalar bu çizmelerden üretmişler. Her zevke her tarza uygun bir model bulmak mümkün.

Burberry, Hunter, Nine West, Coach, Chanel, Chooka, Twigy gibi yerli ve yabancı markaların 2010 lastik çizme modellerini görmek için tıklayın.

Gün geçtikçe havalar daha da soğuyor, yağışlar artıyor. İşte bu çizmeler, yağmurlu havalar için yapabileceğiniz en akıllıca ve pratik seçim oluyor.

Yağmur çizmesinin yüzeyi sudan esnemez, bozulmaz, kışın istediğiniz kadar sulara girip çıkabilirsiniz.

Lastik çizme hiç şikâyet etmez, çünkü eskimez!
Mini elbiselerle, eteklerle, şortlarla, taytlarla, kotlarla yani neyle isterseniz onla giyebileceğiniz kadar da kombin yapmaya elverişli bu çizmelerin çocuklar için olanları da var.

Sevgili miniğinizle bir örnek giyinmek isterseniz, Joker’in çocuklar için tasarladığı yağmur çizmelerine bir bakın derim.Lastik çizmelerin tarihçesi
Lastik bot ve çizmelerin kökeni İngiliz Wellington Düküne uzanıyor. Dük, ayakkabıcısına, savaşta giyebileceği, ama akşamları da şık duracak bir çizme yapmasını söyler. Kenarları düz, zamanının modasına göre alçak ve kısa olan deri bir çizme yapılır. Sonra deri çizmeler yerini lastiğe bırakır. İşte bu çizme stili öyle tutulur ki, değişmez biçimde bu tarzı izleyen lastik yağmur çizmeleri o günden bugüne kadar gelir.

Lastik çizmeler modada akım olarak kendine yeni yer bulsalar da, çocuklar ve ıslak ortamlarda çalışan işçiler, balıkçılar, sporcular, çiftçiler tarafından her zaman bir numara oldu. Batı'da lastik çizmeler kır yaşamının da değişmez aksesuvarı olarak, özellikle İngiliz üst sınıfıyla özdeşleşti. Özellikle Hunter lastik çizmeler İngiliz sosyetesi arasında en popüler marka.DÜNYA YILDIZLARININ DA TERCİHİNicole Richie


Kate Moss ve Gwyneth Paltrow

Geçen yıl Hunter çizmeyle sık sık görüntülenen moda ikonu Kate Moss, bu modaya hız kazandırdı.Burberry, Hunter, Nine West, Coach, Chanel, Chooka, Twigy gibi yerli ve yabancı markaların 2010 lastik çizme modellerini görmek için tıklayın.


Joker'den çocuklara yağmur botları pudra.com'da!

2010'ın gözdesi kısa bot modelleri: Nine West, Mango, Elle...

Blazer ceketlerle bile giyilir bu lastik çizmeler!

2010 kışının en moda parçaları bizde, tıklayın!

Bu ekoseler sizin bildiğiniz ekoselerden değil! Çok şık!Bu ekoseler sizin bildiğiniz ekoselerden değil! Çok şık!
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2