Pudra.com 19.02.2015

Şalgam soğuk algınlığının doğal ilacı

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren şalgam suyu, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlarda doğal bir şifa kaynağı. Şalgam suyunun daha önce hiç duymadığınız faydaları Pudra.com'da.

Kışın tam ortasına geldiğimiz şu günlerde soğuk algınlığı oldukça yaygın bir hastalık. Özellikle yoğun çalışanlar ve beslenmesine dikkat edemeyenler bağışıklık sistemleri zayıfladığı anda grip ve soğuk algınlığı ile yüz yüze geliyor. Yüzyıllardır Anadolu’da yemeklerin, özellikle de etlerin yanında tüketilen şalgam suyu vücut direncini arttırarak hastalıklara karşı koruyucu ve iyileştirici oluyor.

Şalgam soğuk algınlığının doğal ilacı

Şalgam içeriğindeki A, B, C grubu vitaminleriyle kalp-damar hastalıklarının yanında boğaz iltihabına da iyi geliyor. Soğuk algınlığının ilerleyip boğaza hatta ciğerlere indiği durumlarda akciğer ve bronşları temizlemek için şalgam suyu faydalı oluyor. Vücuttan toksinleri atmaya yarayan ve kansızlık için ideal bir ilaç olan şalgam yaprakları kalsiyum, demir, bakır ve iyot bakımından oldukça zengin.

Çocuklar için doğal bir antibiyotik
Çocukların günlük demir, bakır ihyiyaçlarının karşılanması için şalgam suyu son derece faydalı. Anti-enfeksiyon olarak bilinen bu doğal içeceği, anneler grip olmuş çocuklarına içirebilir. Aileler, küçük yaşlarda sık sık hasta olan çocuklarını mümkün olduğu kadar antibiyotikten uzak tutmaya çalışıyorlar. Böyle durumlarda alternatif tıbbı ve bitkisel çözümleri arayanlar, şalgam suyunu deneyebilirler.

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. M. Sezai Yavaşça "Şalgam magnezyum, B1, B2, B3 ve C vitaminlerini içeriyor. Havuç A, B, C, D ve E vitaminleri yönünden zengin. Adana ve Mersin yöresinde bu iki mucize sebzenin bulgur ile fermente edilmesi suretiyle hazırlanan şalgam suyu tüm dünyada ciddi araştırmalara konu oluyor. Özellikle Çin’de yaşanan sars gribi sırasında Çinli araştırmacılar tarafından tüketilmesi önerildi. Gribal enfeksiyonlardan korunmada etkili C vitaminini içerdiği ve prebiyotik etkili olduğu için şalgam suyu öğünlere eklenmeli." diyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER