Pudra.com 07.05.2012

16 uzmanın tavsiyeleri "Sorularla ve Yanıtlarla Göz Hastalıkları" kitabında

Gazeteci Esra Kazancıbaşı Öztekin'in göz sağlığıyla ilgili merak edilen soruların yanıtlarının yer aldığı, 480 sayfalık bir başucu rehberi niteliği taşıyan kitabı "Sorular ve Yanıtlarla Göz Hastalıkları” çıktı.

 
sorular ve yanitlarla goz hastaliklari kitap
Sağlığım İçin Herşey Sağlık Kitapları Serisi’nin ikinci kitabı “Sorular ve Yanıtlarla Göz Hastalıkları” piyasaya çıktı.

Sağlık Adası Yayınları’ndan çıkan kitapta yakın gözlüğü seçiminden miyopi, hipermetropi ve astigmat gibi sorunların cerrahi tedavisine, katarakttan glokoma, retina hastalıklarından gözyaşı kanal tıkanıklığına, tekrarlayan arpacıklardan göz tümörlerine ve keratokonusta kadar 60’tan fazla konuda ayrıntılı bilgi yer alıyor.

Gazeteci Esra Kazancıbaşı Öztekin’in 16 göz hekimiyle yaptığı söyleşilerden oluşan kitapta, bebeklerde, çocuklarda, gençlerde ve yaşlılarda sık görülen göz hastalıkları, nedenleri, belirtileri teşhis ve tedavi yöntemleri ayrıntılı olarak ele alınıyor. Kitapta, anne adaylarını ilgilendiren bir bölüm de var: “Hamilelik ve göz sağlığı”.

Göz çevresindeki kırışıklar ve kapak düşüklerinin tedavisiyle ilgili olarak da “Göz Estetiği” başlıklı bölümde detaylı bilgi veriliyor.

DünyaGöz’ün katkılarıyla hazırlanan kitap, göz sağlığıyla ilgili merak edilen soruların yanıtlarının yer aldığı 480 sayfalık bir başucu rehberi niteliği taşıyor. Kitapta yer alan konulardan bazıları şöyle:

Ani görme kayıpları ve çift görme… Gözü lazere uygun olmayan miyop, hipermetrop ve astigmatlar için tedavi seçenekleri… Göz kapağı düşüklükleri… Şaşılık… Göz tembelliği… Gözde sulanma, çapaklanma ve kanlanmadan ışık çakmalarına kadar sık görülen yakınmalar ve ardında yatan hastalıklar… Diyabetlilerde göz problemleri ve tedavileri… Tiroid bağlı gözde ortaya çıkan komplikasyonların tedavisi… Çocuklarda gözdeki kırma kusurları… Numaralı gözlük seçimi… Kontakt lens kullanımında dikkat edilmesi gerekenler… Sarı nokta hastalığı… Retina dekolmanı… Korneanın iltihabi hastalıkları ve göz uçuğu… Üveit ve Behçet hastalığı… Kornea nakli… Gözde acil müdahale gerektiren durumlar...

Kitapta söyleşileri yer alan tüm hekimlerin isimleri şöyle: Op. Dr. Levent Akçay, Prof. Dr. Cengiz Aras, Op. Dr. Akın Banaz, Op. Dr. Efekan Çoşkunseven, Prof. Dr. Kazım Devranoğlu, Prof. Dr. Kemal Dikici, Prof. Dr. Hüsnü Güzel, Op Dr. Umur Kayabaşı, Prof. Dr. Akif Özdamar, Op. Dr. Neslihan Özgen, Op. Dr. Mahmut Öztürk, Op. Dr. Serpil Parmaksız, Op. Dr. Baha Toygar, Op. Dr. Füsun Uzunoğlu, Prof. Dr. Can Üstündağ, Op. Dr. Elvan Yalçın.

Sagligimicinhersey.com
portalıyla aynı adı taşıyan sağlık kitapları serisinin ikinci kitabı olan “Sorular ve Yanıtlarla Göz Hastalıkları”nı kitabevlerinin yanı sıra online kitapçılardan temin etmek mümkün.

Kitaba ayrıca Migros, Carrefour gibi zincir marketlerin kitap standlarından ulaşabilir, D&R mağazalarından, D&R ve Net Kitap’ın web sitelerinden temin edebilirsiniz.

Sorular ve Yanıtlarla Göz Hastalıkları
Esra Kazancıbaşı Öztekin
Sağlık Adası Yayınları
Fiyatı: 19 TL

PUDRA'YI TAKİP EDİN
Popüler Galeriler
sindirella cinderella ayakkabi pirilti
selena gomez adidas neo ilkbahar yaz koleksiyon 2015
464157204 julianne moore keira knightley mucevher taki aksesuar 2015 oscar kirmizi hali
oscars odul toren canta ayakkabi 2015
oscar 2015 en iyi elbiseler
burak ozcivit en seksi turk erkek
mango violeta 2015 ilkbahar yaz koleksiyon 3
mezuniyet elbise en guzel markalar mnk
EN YENİLER