pudra.com 01.11.2010

Hangi kansere karşı hangi bitki?

Haykitap'tan yepyeni bir sağlık kitabı daha: "Hangi Kansere Hangi Bitki?" Doç. Dr. Canfeza Sezgin’in yazdığı bu kitapta, etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış 79 bitki hakkında detaylı bilgi var.

Hayykitap yine bir ilke imza attı. Alanında ülkemizdeki en kapsamlı, en özgün, en güncel ‘referans kitabını’ yayınlayarak önemli bir boşluğu doldurdu. Doç. Dr. Canfeza Sezgin’in yazdığı Hangi Kansere Hangi Bitki? kanser türlerine göre modern tıbbın onayladığı tüm tamamlayıcı tedavileri artılarıyla eksileriyle inceliyor. Etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış 79 bitki hakkında detaylı bilgi veriyor.

Hangi kansere karşı hangi bitki?

Kanser, bilim insanlarının üzerinde en çok araştırma yaptığı konuların başında geliyor. Bu hastalığın tedavisiyle ilgili “yeni bir yaklaşım” her zaman önemseniyor. Konvansiyonel yöntemlerin dışındaki bilimsel alternatiflere ilgi her geçen gün artıyor.

İşte modern tıbbın son yıllarda “dikkate almak” zorunda kaldığı gerçeklerden biri de “bitkilerin kanser tedavisindeki gücü”… Bitkisel tedaviyle birlikte akupunktur, biyorezonans gibi yaklaşımlar da artık “etkili alternatifler” olarak algılanıyor. Özetle günümüzde kanser hastaları, “ameliyat-kemoterapi-radyoterapi” üçlüsünün dışında da güvenebilecekleri ve fayda sağlayabilecekleri tamamlayıcı tedavi yöntemlerine sahip.

Ege Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı - Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Canfeza Sezgin, uzun yıllardır kanser hastalarının tedavisi ile ilgileniyor. 10 yılı aşkın zamandır yaptığı araştırmalar ve gözlemler sonucunda vardığı sonuç şu: Bitkiler ve diğer tamamlayıcı yöntemler kanser tedavisinde etkili ve faydalı!

Hangi Kansere Hangi Bitki kitabı en güncel bilimsel literatürden elde edilmiş en yeni bilgileri içeren, ülkemizdeki en kapsamlı çalışma. Doç. Dr. Canfeza Sezgin bu titiz çalışmayla hepimizin aklındaki soruları tek tek yanıtlıyor: Hangi bitki hangi kanserden koruyor, hangisini tedavi ediyor? Kanser hücrelerini öldüren 79 bitki hangileri? Bitkilerin içinde gizlenen kanser “düşmanı” etken maddeler neler? Kimler hangi bitkileri kullanmalı, hangilerini kesinlikle kullanmamalı? Vitamin, mineral ve hormon takviyeleri, akıl-vücut teknikleri, psikolojik destek ve elektromanyetik tedavi gibi tamamlayıcı yöntemler nasıl kullanılmalı?

Doç. Dr. Canfeza Sezgin kimdir?

1970 tarihinde Bursa’da doğdu. 1987-1993 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okudu. 1993-1999 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda ihtisas yaparak İç Hastalıkları, 2001 yılında da aynı hastanede üst ihtisasını tamamlayarak Tıbbi Onkoloji Uzmanı, 13 Mart 2006 tarihinde Tıbbi Onkoloji Doçenti oldu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı’nda akademik hayatına halen devam etmektedir.

Yüzü aşkın bilimsel yayın ve tebliği bulunmaktadır. Ayrıca Avrupa ve ABD’de çeşitli bilimsel toplantı ve kurslara katılmıştır. Kanser tedavisinde tamamlayıcı tıp tedavilerinin önemine inanması nedeni ile hipnoz ve fitoterapi eğitimi almıştır. Çok sayıda onkoloji derneği yanı sıra tamamlayıcı tıp dernekleri olan Enerji Tıbbı ve Uygulamaları Derneği ile Klinik ve Uygulamalı Hipnoz Derneği’nin üyesidir. Ülkemizin en önemli fitoterapi dergilerinden olan Fitomed Türkiye’nin yayın danışma kurulunda görev almaktadır.

Araştırmalarının önemli bir bölümünü meme kanseri üzerinde yapmış olup, bu konuda uluslararası ve ulusal bilimsel dergilerde çok sayıda yayımlanmış makalesi bulunmaktadır. Akciğer kanseri, baş-boyun kanseri, beyin kanseri, böbrek kanseri, jinekolojik kanserler, meme kanseri, mide-bağırsak kanseri ve pankreas kanseri uzmanlık alanlarıdır. Özellikle doğal destekleyici ürünlerin ve tıbbi bitkilerin kanser tedavisinde etkinliği önem verdiği bir konudur.

Fitoterapi olarak isimlendirilen ve tıbbi bitkilerin hastalıkların tedavisinde kullanılmasını kapsayan bir eğitim sürecinden geçmiştir. Ülkemizde bu konuda eğitim almış az sayıdaki tıbbi onkoloji uzmanlarından birisidir. Kanser tedavisinde, tamamlayıcı tedavi olarak bitkisel ve doğal ürünlerin kullanılması ile ilgili çok sayıda olumlu hasta deneyimi bulunmaktadır.

Hangi Kansere Hangi Bitki?
Doç. Dr. Canfeza Sezgin
Hayykitap, Ekim 2010
254 sayfa
Fiyatı: 17 TL


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER