@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 23.03.2011

Durun, bu nikah gerçekleşemez!

Evlilik Öncesi Çift Eğitimi Programı, müstakbel eşinizle ileride yaşama ihtimaliniz olan sorunları önceden kestirebilmenizi sağlıyor.

Terapist Adalet Bağdu’nun Pozitif Performans Enstitüsü’nde uyguladığı Evlilik Öncesi Çift Eğitimi Programı, çiftlerin ileride karşılaşma ihtimalleri olan sorunları hem eğlendirici hem eğitici bir ortamda birbirlerine göstermeyi ve birbirleri hakkında farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Durun, bu nikah gerçekleşemez!

Anket ve oyunlar şeklinde gerçekleştirilen eğitimde çiftler karşılıklı uyum, anlaşmazlıklar, para, ebeveynlik anlayışı, roller, cinsellik ve akrabalarla ilişkiler gibi konulardaki tutumları ile yüzleşiyorlar.

Her bir çifte özel olarak hazırlanmış, eğlendiren, düşündüren senaryolar; hayatın içinde olmazsa olmaz denilen 10 konuyu içeriyor. Filmin oyuncuları olarak çiftin olaylara karşı verdiği tepkiler, enstitüdeki eğitmenler tarafından gözlemleniyor.

Evlilik kontratı
Eğitim programına katıldığınızda size kılavuz niteliğinde bir kontrat hazırlanıyor. Bu kontratta akrabalık, para gibi meselelerde nasıl bir tutum sergilediğiniz bilgileri yer alıyor. Bu tutumlarınız, senaryoları canlandırma esnasındaki tavırlarınızdan yola çıkılarak saptanıyor elbette. Yani kontratta size, “İleride çift olarak bu sorunları yaşadığınızda onlara karşı tepkileriniz şu şekilde olacak” deniliyor. Kontratta siz, bir olumsuz tutumunuzla ilgili bilgiyi görerek, “Ben bu konuda gelişim göstereceğim” diyorsunuz ve müstakbel eşinize bir söz veriyorsunuz. Ya da anlaşamadığınız konularda ne kadar ödün verebileceğinizi söylüyorsunuz. İleride evlendiğinizde, bir sorun olduğunda, hemen kontratı açıyorsunuz, ne demiştik diye bakıyorsunuz birlikte. Kontrat, beklentilerin açık ve net bir şekilde dile getirilmesini sağlıyor.

Eğitim davetiyeler dağıtılmadan önce alınmalı
“Bu eğitim eşyalar ve gelinlik alınmadan önce alınmalı. Davetiyeler dağıtıldığı halde son anda nikahtan dönenler bile oluyor. Bir de dönüş olmaz artık tarzı geleneksel yaklaşımlar nedeniyle yanlış da olsa yapılan evliliklerin önüne bu eğitimler sayesinde geçebiliyoruz” diyen Adalet Bağdu, eğitim programında, her biri bir saat süren toplam sekiz derste çok verimli sonuçlar aldıklarını dile getiriyor. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için www.pozitifperformans.com adresine girebilir ya da 0216 348 81 26 numaralı telefonu arayabilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER