pudra.com 08.10.2009

Kadınlar hangi nedenlerle aldatır?

Kadınların aldatma nedeni partnerinden ilgi, sevgi ve aşk görmemek.

Mehmet Coşkundeniz yapılmış iki bilimsel araştırmadan bahsediyor. Türkiye’de Cinsel Tıp Derneği tarafından yapılan araştırmada ortaya her 3 kişiden birinin (kadın ve erkek) eşini ya da uzun süreli ilişkide bulunduğu sevgilisini aldattığı ortaya çıkmış. İngiltere’de yapılan bir araştırmada da kadınların yüzde 51’inin eşlerini veya sevgililerini aldattığı çıkarılmış. Eşlerini aldatan kadınların sadece yüzde 24’ü fiziksel olarak aldatıyormuş, yüzde 27’si ise zihinsel şekilde… Kadın aldatmasının en büyük özelliğinin bu olduğunu belirten Mehmet Coşkundeniz “Kadınlar aklına ya da kalbine biri girdiği anda eşini aldatıyor olarak görüyor” diyor.

Kadınlar hangi nedenlerle aldatır?

Kadının aldatma nedeninin tamamen erkekler olduğunu söyleyen Mehmet Coşkundeniz “Bir kadın eşinden ya da sevgilisinden ilgi, sevgi, şefkat ve aşk görüyorsa asla aldatmaz” diyor. Tabii bu durum psikolojik bir rahatsızlığa sahip olmayan kadınlar için geçerli.

Kadınlar eşten ya da sevgiliden görülen ilgi azalınca, sevgi azalınca ve eşinin ona olan aşkının bittiğini düşünürse ve karşısındaki insan mutluluğu başka yerlerde aramaya başlarsa potansiyel aldatma içine giriyor.

Kadınların aldatma nedenlerini bir de psikologdan dinlemek isterseniz, Psikolog Mahmut Şefik Nil’in kadınların neden anlattığı ile ilgili videosunu izleyebilirseniz.

   


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER