HT Gazete 03.10.2011

Sonbahar depresyonunu mutluluğa çevirecek öneriler!

Ye-iç mutlu ol! Oku mutlu ol! Dinle mutlu ol! İzle mutlu ol! İşte, sonbaharın hüznünü kaçıracak, mutluluğu davet eden harika öneriler...

Sonbahar depresyonunu mutluluğa çevirecek öneriler! depresyon 2
2/9

İKİLİ İLİŞKİLERE DİKKAT


Prof. Dr. Arif Verimli, sonbaharda insanların depresif hallerinin ilişkilerini bozabileceğini söylüyor. “Yaz tatili bitti, güzel günler geride kaldı gibi genel bir inanış var. Bu, insanları karamsarlığa sürüklüyor. Bu aylarda özellikle aynı evde yaşayan çiftlerin ilişkileri olumsuz etkileniyor. Çünkü çiftler içinde bulundukları kötü ruh halini ve gerginliklerini birbirlerine yansıtıyor.”

Bu ayları ilişkinizi bozmadan, sağa salim atlatmanız için Veirmli’nin önerileri şöyle:

* Gergin olduğunuz için birlikte olduğunuz kişinin her zamanki tepkileri size farklı gelebilir. Öfkelenmeden önce, konuyu fazla büyütüp büyütmediğinizden emin olun.

* Sevgiliniz canınızı sıkan bir şey söylediğinde ani bir tepkiyle cevap vermeyin. “Bunu mu demek istedin” gibi sorularla test edip gerçek niyetini onun ağzından öğrenin.

* Sevgilinizin tutum ve davranışlarına gereksiz anlamlar yüklemekten kaçının. Canınızı sıkan her şeyden onu sorumlu tutmayın. Zira güneş ışığının azalması bile kendinizi karamsar hissetmeniz için yeterli sebep olabilir. Bunu unutmayın.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2