Pudra.com 04.05.2009

Mac’dan Spor ve Diyet Programı

Mac Kanyon üyelerini yaza sıkı bir spor ve beslenme sistemiyle hazırlıyor.

Mac Kanyon yaza formda bir vücutla girmek isteyenler için uzmanlar tarafından hazırlanan diyet programları sunuyor. Doğru ve hızlı bir şekilde forma girmek isteyenler için oluşturulmuş Perfect Revolution System, egzersiz programından maksimum fayda sağlayabilmemiz için ‘egzersiz fizyologu’ tarafından yapılıp, uzman diyetisyen tarafından da desteklenen test yöntemlerinden oluşuyor.

Mac’dan Spor ve Diyet Programı

Bu sistem ile yapılan 6 test sonucunda fizyoloji ve anatomimize en uygun diyet ve egzersiz programı yazılıyor ve metabolizmamızı maksimum seviyede geliştirmemiz sağlanıyor. Sistem kapsamında uygulanan bütün testler 8 haftada bir tekrar edilerek sonuçları karşılaştırılıyor. Elde edilen bulgular özel egzersiz programı yazılmasında kullanılıyor ve spordan mükemmel sonuç alınması hedefleniyor.

Peki bu sistem kapsamın uygulanan testler nedir?
  • Vücut Çevre Ölçümleri ile Somatotipin Belirlenmesi: Vücudun 9 bölgesinin çevre ölçümlerinin yapılması ve dünya standartları ile karşılaştırılması.
  • Skin-Fold: Vücudun 7 bölgesinde yağ tabakası kalınlığının ölçülmesi.
  • Range of Motion: Vücudun tüm eklemlerinin eklem açıklığının (esnekliğinin) kişinin anatomik özelliklerine göre değerlendirilmesi.
  • Dr. Wolff Back-Check İzometric Kuvvet Testi: Postür bozukluğu, spor sakatlanmaları, günlük yaşamda karşılaşılan kas ve eklem sorunları, denge bozuklukları gibi sorunlara yol açan iskelet kaslarının birbirlerine olan kuvvet yetersizlikleri ve tüm kasların kuvvetlerinin ölçüldüğü üst düzey kuvvet testi.
  • Bruce Treadmill Vo2max Aerobik Dayanıklılık Testi: Dünyada en çok kullanılan dayanıklılık ve oksijen tüketimi testi. Bu test sonucunda maksimum nabız hesaplaması ve oksijen tüketim seviyeleri belirlenir. Bu sonuçlar, kişinin oksijen kullanma kapasitesinin geliştirilmesi ve maksimum yağ yakımı için gerekli olan nabız değerlerini verir.
  • Gait Analysis: Yürüyüş sırasında uzman kişi tarafından yapılan yürüyüş analizi. İnsan en doğal duruşuna yürüyüş sırasında ulaşmaktadır. Bu analizde tüm vücut eklemleri ayak bileğinden başlayarak boyuna kadar tek tek ve her eklemin birbiri ile olan ilişkisi değerlendirilir.
  • Diyet Programı: Anadolu Sağlık Merkezi’nin uzman diyetisyeni tarafından hazırlanan kişisel beslenme programı.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER