Advertorial 24.09.2017

Biorezonans nedir? Hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

Alerjiler, kronik yorgunluklar ve nedeni bilinemeyen hastalıkların tedavisinde kullanılan biorezonansla ilgili sorularımızı Op.Dr. Hasan İlkehan yanıtladı.

Op. Dr. Hasan İlkehan çocuk cerrahisi ihtisası yapmış bir hekim. 25 yıllık cerrahlıktan sonra çocuklarda çok sık rastlanan alerji, karın ağrısı konularında çalışırken biorezonansın alerji tedavisinde etkili olduğunu görerek 2008 yılında bu alanda çalışmaya başlamış. Biorezonansı ‘tamamlayıcı tıp’ olarak tanımlayan Dr. Hasan İlkehan'a merak ettiklerimizi sorduk.

mutlu kadin doga biorezonans
 

Biorezonans nedir?


İnsan organizması doğadaki tüm maddeler gibi kendine özgü elektromanyetik frekanslar yayıyor. Hücrelerin, dokuların, organların, hepsinin kendi özgün frekansları var ve hepsi bir arada kişinin genel frekans spektrumunu oluşturuyorlar. Hasta insanla sağlıklı insanın frekans yapıları birbirinden farklı. Alerjen, virüs, toksin, bakteri, amalgam, mantar gibi hasta edicilerin de kendilerine has frekansları var ve vücudumuza girdiklerinde metabolizmanın titreşim ahengini bozuyorlar. Bu da hastalıklara neden oluyor. Hastalıklara neden olan bu yabancı frekansları vücudumuzdan biorezonans cihazı ile uzaklaştırabiliyoruz. Negatif etki yapan frekanslar biorezonans cihazı sayesinde saptanıyor. Temizlenerek manyetik bir minder aracılığıyla tekrar bünyeye iade ediliyor. Hücrelerin bilgi alışverişi eski düzenli haline kavuşunca da sağlığımıza kavuşmuş oluyoruz.

Biorezonans tedavisi başlamadan önce vücut üzerinde nasıl bir baskı olduğunun araştırması yapılıyor. Ağır metaller, alerjiler, zehirli maddeler, enfeksiyonlar, az bilinen parazitler, bulunamayan mantar enfeksiyonları, çevredeki yoğun elektrik alanlar ya da yaşanan bölgenin coğrafi özelliklerinin kişide yarattığı etkiler araştırılıyor. Biorezonans testleri tüm bu zarar vermesi muhtemel faktörleri tespit ediyor, biorezonans cihazı ile uygulanan terapilerle zararlı frekanslar ortadan kaldırılarak hasta tedavi ediliyor.
 

Hangi hastalıklarda daha iyi netice veriyor?


İlk çalışmalar daha çok alerjiler üzerine yoğunlaşmıştı. Tecrübe ettikçe biorezonans terapisinin hemen her hastalıkta kullanılabileceği gerçeği fark edildi. Hastalıklar vücuttan algılanan frekanslarda farklılaşmalar yaratıyor. Ortadan kaldırıldıklarında birçok hastalık tam olarak tedavi edilebiliyor. Geleneksel yaklaşım ile iyileşmeyen ve bir türlü sebebi anlaşılamayan hastalıklar da buna dahil. Bu nedenle biorezonansı "geleceğin tıbbı" olarak adlandırabiliriz.
 

Hastalıkları nasıl tespit ediyorsunuz?


Biorezonans terapilerine başlamadan önce hastaya özel bir kan testi uyguluyoruz. Bütünsel yaklaşım önemli burada. Vücudunun tüm organ sistemlerini detaylı bir şekilde test ediyoruz. Özel bir kan testi ile 12.400 çeşit etken araştırılıyor. Bu şekilde saptanan patolojiler belirli bir plan çerçevesinde tedaviye alınıyor. Maskeli alerjileri saptayıp tedavi ettiğimizde kronikleşmiş birçok hastalık ve şikayetleri de ortadan kalkıyor.
 

Maskeli alerji nedir?


Ülkemizde oldukça yaygın ve genellikle fark edilemeyen alerjiler bu gruba giriyor. Örneğin süt alerjisi… Bebeklik çağında ağlama krizlerine, kramplara, egzamalara, pişiklere neden olabilir. Yıllar geçtikçe bu akut şikayetler azalır. Ancak şikayetler form değiştirip alerjik rinit, astım semptomları vermeye başlar. Biorezonans pratiğinde biz bunu “maskeli alerji” diye tanımlıyoruz. Buğday, süt, süt+buğday, şeker ve yumurta gibi günlük hayatta çok sık yediğimiz gıdalardan birine veya birkaçına alerjisi olanlar bunun farkına varamayabiliyor maalesef. Çünkü bu alerjenlere doğrudan tepki vermeyen metabolizma, polen, çilek, kedi, domates gibi minör alerjenlere tepki veriyor. Ve insanlar sadece görünen alerjenlere odaklanıyor.

Biorezonansı en sık hangi alanlarda kullanıyorsunuz?


Biorezonans geleneksel yöntemlerle saptanamayan gizli alerjileri ortaya çıkardığı için alerji tedavisinde çok başarılı sonuçlar alıyor. Gizli alerjinin saptanıp tedavi edilmesiyle diğer tüm alerjiler hafifliyor ya da ortadan kalkıyor. Kronik birçok hastalığın temelinde gizli bir alerjinin bulunduğunu söyleyebilirim. Ortadan kaldırıldığında hastalık da tedavi edilmiş oluyor. Eklem ve omurga ağrıları, baş ağrıları, sebebi anlaşılamamış yorgunluk ve ağrılar, biorezonans terapisi ile aşılabiliyor.
 

Biorezonans terapisi stres, yorgunluk ve depresyon şikayetlerine de iyi geliyor mu?


Kesinlikle! Detoksifikasyon olarak adlandırdığımız genel sağlığın iyileştirilmesi çalışmalarımız var. Biorezonans, bünyede stres yapan faktörleri tarıyor. Bu faktörlerden bir kısmı sistem üzerinde yük oluşturan zehirli maddeler. Bu maddelerin frekanslarının sıfırlanmaya çalışılması ile detoksifikasyon gerçekleştiriliyor. Günlük hayatımızda bizimle birlikte yaşayan amalgam dolgular, bilgisayar ve cep telefonları, yaşanılan coğrafi alandaki tarım ilaçları, boyalar, temizlik malzemeleri, önceden yapılmış aşılar gibi bünyede bozulma yaratan birçok faktörün bünyeden biorezonans ile temizlenmesi genel sağlık durumunu iyileştiriyor.
 

Biorezonans terapisi çocuklar için kullanılabiliyor mu?


Biorezonans tedavilerinin yaş sınırı yok. Çocuklardaki etkisinin daha güçlü olduğunu söyleyebilirim. Çocuklarda en çok alerji vakalarında olumlu sonuçlar alıyoruz. Pişikler, egzamalar, astım, kabızlık... Alerji türünü tespit edip bunların hepsini biorezonans ile tedavi edebiliyoruz. Ayrıca, çocuklardaki dikkat eksikliği ve hiperaktivitenin de alerji ve ağır metal sorunlarından kaynaklanabileceği anlaşıldığından bu alanda da Biorezonans tedavisi uygulayabiliyoruz.
 

Kronik yorgunluğu nasıl ortadan kaldırıyorsunuz?


Uygunsuz mikro organizma bileşimleri bağırsak florasını bozar. Fazla şeker, beyaz un, boya maddesi, koruyucu maddeler alerji oluşumunda büyük rol oynuyor. Yüksek sayıda patolojik bakteri ve maya mantarı, özellikle de “Candida Albicans” bağırsakta aşırı gaz oluşumu ve kramplara neden olur. Toksik maddeler bağışıklık sistemini bozar. Beyin bu durumdan etkilenir. Açıklanamayan yorgunluk, konsantrasyon bozukluğu ve ruhsal dalgalanmalar şeklinde bir kısır döngü oluşur. Barsak florasının arındırılması bu yüzden önemli. Biorezonans bu alanda da çok başarılı.
 

İlaç kullanmıyor musunuz?


Biorezonans bir enerji tıbbı yöntemi. Biyofiziksel bir teknik olduğu için kimyasal ilaçlar kullanılmıyor. Elektromanyetik frekanslarla uygulanıyor. Biorezonans cihazından yayılan elektromanyetik frekansın gücü bir cep telefonundan yayılanın binde biri kadar. Hiç bir yan etkisi yok. Vücudumuza zarar veren elektromanyetik frekanslar biorezonans cihazı aracılığı ile ters çevrilerek kişiye gönderiliyor. Birbirinin tam tersi iki manyetik alan karşılaşınca nötrleşir. Bu şekilde bakteri, virüs, parazit, ağır metal gibi tüm zararlı etmenlerin manyetik bilgisi vücudumuzdan temizlenmiş olur. Vücudumuza ait tükürük, idrar gibi sıvılarda bulunan sağlıklı frekanslar da güçlendirilerek kişiye verilir. Böylelikle bağışıklık sistemimiz desteklenmiş olur. İIaçsız, ağrısız ve kalıcı olarak iyileşme sağlanır.
 

Biorezonans ile tedavi edilebilen hastalıklar hangileri?


Hücreler arasındaki ve vücudun bütünü içindeki iletişimi bozan yabancı frekansların ortadan kaldırılması vücut üzerindeki stresi ortadan kaldırarak düzgün işlemesini sağlar. Düzgün işleyen bir sistemde hastalık oluşmaz ya da oluşan hastalık sistemin üzerindeki stresin ortadan kaldırılması ile geriye döndürülebilir.

Biorezonans önce vücut üzerinde nasıl bir baskı olduğunun araştırmasını yapar. Ağır metaller, alerjiler, zehirli maddeler, enfeksiyonlar, az bilinen parazitler, bulunamayan mantar enfeksiyonları, çevredeki yoğun elektrik alanlar ya da yaşanılan bölgenin coğrafi özellikleri... Biorezonans tüm bu zarar vermesi muhtemel faktörleri test eder.

Biorezonans terapileri ile bünyeye baskı yapan, zarar veren maddenin frekansı ortadan kaldırılır. Enerji akış yolları temizlenir. Sistemin düzgün işlemesi sağlanır. Bu sayede yeni oluşmakta olan hastalık ortadan kaldırılır ya da başka bir şekilde üstesinden gelinemeyen hastalıkların kendiliğinden ortadan kalktığı görülür.

Kronik ve Akut Alerjiler: Egzama, kontakt dermatit, alerjik cilt lezyonları, ürtiker, alerjik astım, alerjik bronşit, saman nezlesi, alerjik konjuktivit.

Ağrı Tedavisi ve Migren: Ağrılı eklem hastalıkları (kireçlenmeler), ağrılı omurga problemleri (bel ve boyun fıtığı, kireçlenmeler), spor yaralanmaları, ağrılı romatizmal hastalıklar, baş ağrıları ve özellikle migren, ameliyatlardan sonra geçmeyen ağrılar, sebebi tam olarak anlaşılamayan ağrılar, ağrılı adet dönemleri.

Bağışıklığın Güçlendirilmesi: Geçirilemeyen sistitler, geçirilemeyen veya tekrar eden enfeksiyonlar, bağışıklığın düşmüş olduğu durumlar.

Kanserli hastalarınız da var mı?


Evet. Her aşamadaki kanserli hastaya destek tedavisi uyguluyoruz.
 

Biorezonans ile menapoz tedavisi de yapılabilir mi?


Menapozda hormonal sistemin ve metabolizmanın desteklenmesi ile daha rahat bir süreç yaşamak mümkün olur.
 

İdrar kaçırma biorezonans ile tedavi edilebilir mi?


İdrar kaçırmalarda sorunun kökenine yönelik çalışmalar yapılarak tedavi olanağı sunuyoruz. Tüm biorezonans tedavilerinde asıl amaç, vücudun bir bütün olarak iyi olmasını sağlamak.
 

Biorezonans ne zaman kullanılmaz?


Gebeliğin ilk 3 ayında, kalp pili olanlarda kullanılmaz.
 

Biorezonans tedavilerinin süresi ne kadar?


Tedavinin süresi hastalıklara göre farklılık gösterir. Alerjiler daha kısa olmakla birlikte, örneğin kanser hastaları 6 ay-1 yıla kadar uzayabilir.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER