18.08.2018

D vitamini için 10 dakika güneşlenmek yeterli

Güneş ışınları cilt kanseri, foto-yaşlanma ve leke gibi oluşumlara neden olabilir. Bunlardan korunmak için mutlaka koruyucu kullanmamız gerekiyor.

İZLE: D VİTAMİNİNİN ÖNEMİ👇 
Dermatolog Dr. Yelda Bice, yaz aylarında gündemden düşmeyen zararlı güneş ışınları ile ilgili birçok soru ile karşılaşan Dr. Yelda Bice, çoğu hastalığın temelinde güneş ışınlarının etkili olduğunu söyledi. 3-4 saatte bir koruyucu kremleri tekrar sürmemiz gerektiğini hatırlatan Bice, “Güneş ışınları vücudumuzda ben, cilt kanseri, foto-yaşlanma ve leke gibi oluşumlara neden oluyor. Bunlardan korunmak için mutlaka koruyucu kullanmamız gerekiyor. Buna rağmen oluşan lekeleri özellikle küçük soyma işlemleri, kimyasal peeling, lazer gibi işlemlerle 1-2 seansta giderebiliyoruz” dedi.

D vitamini için 10 dakika güneşlenmek yeterli

Güneş ışınlarının zararı olduğu gibi faydaları da olduğunu belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Yelda Bice, “Ülkemizde birçok kişide D vitamini eksikliği var. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bu vitamini gün içerisinde 5-10 dakika gibi kısa aralıklarda gün ışığında durarak da vücudumuzun bu ihtiyacını giderebiliriz. Ancak unutmayalım ki faydalarını ve zararlarını teraziye koyduğumuzda güneşin zararları her zaman daha ağır geliyor” dedi.

Medikal estetik işlemler günlük yaşam alışkanlıkları ile desteklenmeli
Uyku, beslenme, yaşadığımız coğrafya gibi birçok faktörün cildimize etkisi olduğunu söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Yelda Bice, “Altın iğne, PRP, Peeling, dolgu, bölgesel incelme hangi işlem yapılırsa yapılsın tüm işlemlerin kalıcı olması için sonrasında dikkat etmeniz gereken şeyler var. Yediğiniz yiyecekler, uyku düzeniniz, günlük su tüketiminiz, her şey sizin cildinizi etkiliyor. Yapılan işlemlerden sonra mutlaka medikal ürünler tercih edilmeli ve doktor tavsiyesi ile cildimize uygun ürünler kullanmalıyız. Bunun yanında yapılan işlemin ömrünü uzatmak için de günlük hayatımıza dikkat etmeliyiz. Bölgesel incelme, selülit gibi işlemler yaptıktan sonra diyetimize ve sporumuza devam etmeliyiz” dedi.

El masajı varislere zarar verir mi?
Varis tedavisi için kişinin damar yapısının incelenmesi gerektiğini söyleyen Dr. Yelda Bice, “Varisleri ve damar problemi olan hastalarda yapılan vücut sıkılaşma, selülit ve bölgesel incelme tedavilerinde damar probleminin düzeyine göre ve problemli alan gözetilerek tedavi planı uygulanmalıdır. Zaten bilindiği üzere damar ve lenf dolaşım problemi olan hastalarda selülit ve benzeri şikayetlerde daha fazla olmaktadır. Yapılan masaj, vakum, radyofrekans, lazer uygulamalarını içeren sistemler ile varisli alanlar korunarak müdahale edilebilmektedir” dedi.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER