pudra.com 02.11.2009

GE meme kanseriyle mücadeleyi destekliyor!

Meme kanserinden etkilenen insanların kişisel hikayeleri yepyeni bir adreste buluşuyor.

GE Healthcare* meme kanseri ile savaşılan uzun yılları anma anısına dijital bir paylaşım sitesi kurdu.

GE meme kanseriyle mücadeleyi destekliyor!

www.breastcanceremotion.gehealthcare.com adresinden ziyaret edilebilen bu platform meme kanserinden etkilenen insanların kişisel hikayelerinden oluşuyor.

GE Healthcare dijital platformunun ilk fazının temellerini tüm dünyadan yaklaşık 30 meme kanseri hastası, bu hastalığı yenenler, bağış toplayanlar ve tıp uzmanları oluşturuyor. Şirket, bu sitenin hızla büyüyerek hastalığı yenenlerin, teknoloji öncülerinin ve yardım derneklerinin, teknolojik devrimler ve başarılar hakkında bilgiler sağlayacak hikayelerini paylaştığı ve meme kanserinin etkilediği diğer insanlara güç verdiği küresel bir platform olmasını ümit ediyor.

GE Healthcare Türkiye ve Orta Asya Pazarları Genel Müdürü Mine Öztürk "Tüm dünyada her yıl 1,2 milyondan fazla insana meme kanseri teşhisi konuyor. Çalışmalarımız meme kanserinin ayrım gözetmediğini gösteriyor. Yaşları, milliyetleri ve dinleri fark etmeksizin kadınların yanı sıra erkekleri de etkiliyor. Biz insanların bu mücadeleye dâhil olmalarını ve hikayelerini paylaşmalarını istiyoruz. Bugün artık sadece web sitesindeki "paylaş” simgesine tıklayıp deneyimlerini, bilgilerini ve umutlarını başkaları ile paylaşarak yapabilirler,” diyor.

Meme kanseriyle ilgili bazı bilgiler
Neoson Görüntüleme Merkezi Radyoloji Uzmanı Dr. Zeynep Kırkalı Albayrak Türkiye’deki istatistiklerle ilgili olarak, “Türkiye'de mevcut verilere göre meme kanseri sıklığı, doğu bölgelerimizde 20/100.000, batı bölgelerimizde ise 40-50/100.000 civarında tahmin edilmektedir. Bu verilere göre her yıl on bin kadar kadın meme kanserine yakalanmaktadır. Meme kanseri kadınlarda dört kanserden biri olup, en sık kanserden ölüm nedenidir. Bu bilgilerin ışığı altında tanı yöntemlerinin çok güçlü olması şartı aşikardır. Çığır açan ilerlemelerden biri digital mammografinin yaygınlaşmasıdır. Bu imkanlar sayesinde yeni gelişmiş olabilecek küçük bir patoloji dahi kolaylıkla fark edilebilir”, diye belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre kadınlar arasında en yaygın olan kanser çeşidinin meme kanseri olduğu belirtiliyor. Ancak erken teşhis ve yeni teknolojiler ölüm oranlarının %30-40 düşmesine imkan sağlıyor. Mamogramlar oldukça güvenli olmasının yanı sıra günümüzde göğüs kanseri teşhisinde kullanılan en doğru metot olarak kabul ediliyor.

*GE Healthcare: Yeni bir hasta bakımı çağını şekillendirmekte olan, dönüştürücü tıbbi teknolojiler ve hizmetler sunar. Tıbbi görüntüleme ve bilgi teknolojileri, tıbbi tanı, hasta izleme sistemleri, ilaç keşifleri, biyofarmasötik üretim teknolojileri, performans geliştirme ve performans çözüm hizmetlerindeki geniş uzmanlığı müşterilerinin dünya genelinde daha fazla insana daha düşük ücretlerle daha iyi bakım sunmasına yardımcı olur. Bunlara ek olarak sağlık hizmeti liderleriyle işbirliği yaparak sürdürülebilir sağlık hizmetleri sistemlerine geçişi başarılı bir şekilde uygulamak için gerekli küresel politika değişikliklerini gerçekleştirmek için mücadele eder.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER