› 
 › 
Pudra.com 13.09.2012

2013 Pirelli Takvimi'nden ilk görüntüler

Pirelli 2013 “Afgan Kızı” fotoğrafıyla ünlü Steve Mccurry’nin objektifinden çıkıyor. Adriana Lima'nın kamera karşısına hamile olarak geçtiği Pirelli çekimlerinin ilk görüntüleri Pudra.com'da.

Adriana Lima

Dünyanın en çok merak edilen takvimi Pirelli, 2013 için gerçekleştirilen çekimde, dünyanın en güzel modellerini “Afgan Kızı” fotoğrafıyla ünlü Steve Mccurry’nin karelerinde bir araya getirdi.

Bu yıl 40’ıncı kez hayranlarıyla buluşacak olan Pirelli Takvimi’nin Brezilya’nın kalbi Rio de Janerio kentinde gerçekleştirilen çekim arkası görüntüleri gün ışığına çıktı.

Şimdiye kadarki Pirelli Takvimleri’nin aksine farklı bir temaya hakim 2013 Pirelli Takvimi’nin birbirinden büyüleyici karelerini çeken ve kadın güzelliğini yansıtmak için sadece estetiği değil iç güzelliği de öne çıkartmak istediğini vurgulayan Steve Mccurry, bu yılki takvimde ruhani güzelliğin önemini vurguluyor.

Takvimde yer almaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Steve Mccurry, ”Takvimi ve temsil ettiği kavramları çok iyi biliyorum. Bu projede yer almayı çok arzu ediyordum. 2013 Pirelli Takvim’in çekimlerini yapıyor olmak gurur verici. Bu çalışma benim için de bir nevi meydan okuma niteliğinde. Bu yılki takvimde çıplaklık yerine ruhani güzelliği öne çıkartmayı tercih ettim” dedi.

Her yıl dünyanın en yetenekli fotoğrafçılarıyla en güzel modellerini bir araya getiren Pirelli Takvimi’ne poz verenler arasında bu yıl Sonia Braga, Marisa Monte, Isabeli Fontana, Elisa Sednaoui, Hanaa Ben Abdesslem, Liya Kebede, Karlie Kloss, Kyleigh Kuhn, Petra Nemcova ve Summer Rayne Oakes yer alıyor. Kamera karşısına hamile olarak geçen Adriana Lima ise Pirelli Takvimi’ndeki ilk hamile model olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

2013 Pirelli Takvimi'nin çekim arkası fotoğraflarına bakmak için tıklayın.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2