› 
 › 
16.10.2019

Kadınlar için ücretsiz mamografi ile tarama programına destek

Nesfit, Meme Sağlığı Derneği işbirliğiyle meme sağlığında farkındalık yaratan Kontrol Sende çağrısı ile bu yıl daha da fazla kadına ulaşmayı hedefliyor.

İZLE: MEME KANSERİ BELİRTİLERİ👇 
Nesfit, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) işbirliğiyle kadınları bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Dünyada 10, Türkiye’de ise 6 yıldır “Pembe Kurdele” hareketi kapsamında çalışmalar yürüten Nesfit, “Kontrol Sende” kampanyasıyla, MEMEDER’in meme sağlığını bilinçlendirme çalışmalarında, bu yıl 15 bin kadına; erken tanı ve tedavi şansı verecek.

Nesfit ve MEMEDER kadınların hayatına dokunuyor

Türkiye’de 6 yıldır meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek için çalışmalar yürüten ve kadınların hayatında önemli değişimler yaratmayı hedefleyen Nesfit, “Kontrol Sende” diyerek satışa sunduğu pembe kurdeleye destek paketleriyle tüketiciler adına kadınlar için ücretsiz mamografi ile tarama programı yapan Meme Sağlığı Derneği'ne bağış yapıyor.
Nesfit kampanya paketleri

Pembe kurdeleye destek paketlerinden elde edilecek gelirle Nesfit, MEMEDER’in meme sağlığını bilinçlendirme çalışmalarında, bu yıl 15 bin kadına; erken tanı ve tedavi şansı verecek.
Sedef Avcı
Önceki yıl gerçekleştirdiği “Kontrol Sende” kampanyası kapsamında ürettiği pembe kurdeleye destek paketlerinin satışından MEMEDER’e yaptığı bağış ile 10 bin kadının hayatına dokunan Nesfit, bu yıl daha da fazla kadına ulaşmayı hedefliyor. Tüketiciler satın alacakları her paketle bir kadının daha meme sağlığı konusunda bilinçlenmesine destek olacak.

Meme sağlığı konusunda ufak dokunuşlarla büyük değişimler sağlanabiliyor. Kadınların 20 yaşından itibaren ayda bir kez kendi kendini muayene etmesi ve yılda bir kez doktor kontrolü meme sağlığı konusunda bilinçlenme adına büyük önem taşıyor. Nesfit aynı zamanda paketlerinde, internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında da kontrolle ilgili bilgiler vererek kadınların dikkatini çekmeyi ve bilinçlendirmeyi hedefliyor.
 
Türkiye’de her 9 kadından biri meme kanseri!
 
MEMEDER’in Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen, yaptıkları araştırmaların ülkemizde meme kanseri sıklığının son 20 yılda 2 kattan fazla artış gösterdiğini ve genç kadınlarda da meme kanserinin görüldüğünü belirtiyor. Yapılan çalışmalarda bu artışın devam edeceğinin görüldüğünü ve hastaların önemli bir kısmında geç tanı konulduğunu söyleyen Özmen, “Bu konuda Nesfit’inde bilinçlendirme çalışmalarına yaptığı desteğin erken teşhis açısından büyük önem taşıdığını vurguluyor. Ülkemizde meme kanseri sıklığı hızla artıyor. Farkındalık oluşturulamaması da, hastalığın geç teşhis edilmesine neden oluyor. Günümüzde bu konudaki bilinçlendirme çalışmalarıyla erken teşhis imkanı artış gösterdi. MEMEDER de kurulduğu günden bu yana, yaptığı bilimsel çalışmalarla meme sağlığını bilinçlendirme çalışmalarında etkin rol aldı. Aynı zamanda MEMEDER bugüne kadar binlerce kadına ücretsiz mamografik tarama yaparak, yüzlerce kadına erken meme kanseri tanısı koyara meme kanserinden korunma ve erken tanı için çok önemli adımlar atmış ve atmaya devam etmektedir” dedi.
 
Ekim Ayı - Meme Kanseri Farkındalık Ayı nedir?

30 yıldan daha uzun bir süredir meme kanseri içini farkındalığı artırmak, erken teşhis ve tedaviyi desteklemek ve meme kanseri için araştırmalar yapan dernekleri desteklemek amacıyla Ekim ayı tüm dünyada ve Türkiye’de meme kanseri bilinçlendirme ve farkındalık ayı olarak kabul edilmiştir. Her yıl Ekim ayı ülkemizde sivil toplum kuruluşları gerekse T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yurt genelinde eğitimler ve bilinçlendirme kampanyaları düzenlenmektedir. MEMEDER de kurulduğu tarihten itibaren 12 yıldır bu etkinliklere destek vermektedir.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER