› 
 › 
24.12.2019

İlham veren güçlü kadınlar She's Mercedes'te buluştu

Kadınların birbirlerine cesaret ve güç vermesini hedefleyen ve gücünü ilham veren kadınlardan alan She’s Mercedes platformu 23 Aralık'ta lanse edildi.

Eğitim, kültür & sanat, müzik, spor ve girişimcilik gibi farklı alanlardaki sponsorluk ve sosyal sorumluluk projeleri ile insanların hayatına ışık tutmayı hedefleyen Mercedes-Benz, She’s Mercedes platformu ile gücünü ilham veren kadınlardan alan bir projeye imza atıyor. Türkiye’de ilk defa 23 Aralık günü Ulus 29'da lansmanı gerçekleştirilen She’s Mercedes etkinliğinde, Mercedes-Benz’in marka değerleri olan iyi yaşam, deneyim, inovasyon ve sürdürülebilirlik başlıkları esas alınarak farklı endüstrilerden ilham veren kadınların konuşmacı olarak katıldığı bir söyleşi gerçekleştirildi. 

Eğitim, kültür & sanat, müzik, spor ve girişimcilik gibi farklı alanlardaki sponsorluk ve sosyal sorumluluk projeleri ile insanların hayatına ışık tutmayı hedefleyen Mercedes-Benz, She’s Mercedes platformu ile gücünü ilham veren kadınlardan alan bir projeye imza atıyor.

Türkiye’de ilk defa lansmanı gerçekleştirilen She’s Mercedes etkinliğinde, Mercedes-Benz’in marka değerleri olan iyi yaşam, deneyim, inovasyon ve sürdürülebilirlik başlıkları esas alınarak farklı endüstrilerden ilham veren kadınların konuşmacı olarak katıldığı bir söyleşi gerçekleştirildi. SosyalBen Vakfının Kurucusu Ece Çiftçi, Beslenme Uzmanı ve Birleşmiş Milletler FAO Gönüllüsü Dilara Koçak, Moda Tasarımcısı Mehtap Elaidi ve Sportive Genel Müdürü Zeynep Selgur’un konuk edildiği söyleşide moderatörlük görevini Lüks Marka Danışmanı ve Oggusto.com’un kurucusu Özlem Güsar üstlendi.

Başarılı kadınlarının hikayelerini konu alan She’s Mercedes söyleşisinde; başarı kadar başarısızlıklardan alınan derslerin değeri, başarı için vazgeçmemenin önemi, dayanışmanın başarıya katkısı ve her alanda sürdürülebilirliğin entegre edilmesi gibi konular öne çıktı.
She's Mercedes

Etkinliğe katılanlar arasında Mercedes-Benz Türk kadın yöneticilerinin dışında Ayfer Toprak, Didem Bağrıaçık, Hülya Eltemur, Milka Karaağaçlı İnce, Pınar Hotiç, Şahika Ercümen, Zeynep Üstünel ve Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan’ın eşi Emine Bekdikhan gibi isimler de yer aldı.

​Mercedes-Benz’in “Mükemmel Müşteri Deneyimi” stratejisinin bir parçası olan ve güçlü ve ölümsüz rol model kadınlardan ilham alan She’s Mercedes, bu girişim ile birlikte dünyanın dört bir yanındaki tüm kadınlara cesaret vermeyi amaçlıyor.

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “Mercedes-Benz olarak Türkiye’de; eğitim alanında Her Kızımız Bir Yıldız, Mercedes-Benz Türk StartUp, spor alanında Türkiye Futbol ve Basketbol Federasyonu, Kiteboard okulu KiteMercedes by Bilge Öztürk, kültür ve sanat alanında ise İstanbul Müzik Festivali, Zorlu PSM gibi sponsorluklarımızı ve desteklerimizi uzun yıllardır sürdürüyoruz. Bunları gerçekleştirirken de çocukları ve genç kadınları odak noktasına koyuyoruz. Eğitime katılımını artırmak ve eğitimde cinsiyet eşitliğine katkı sağlamak çalışmaları kapsamında kız çocuklarının okutulması için başlattığımız “Her Kızımız Bir Yıldız” projesini 15 yıldır devam ettiriyoruz.

İlhamını başarılı ve vizyoner kadınlardan alan, onları bir araya getiren She’s Mercedes projesi ile kadın odaklı bir yaklaşımı benimseyerek kolektif güce dayalı yepyeni bir diyalog ortamı yaratmayı amaçlıyoruz. Bugün, Türkiye dahil 70'den fazla ülkede kadınlar online topluluklar ve sosyal ağlar üzerinden görüş alışverişinde bulunabiliyor ve Mercedes-Benz dünyasından ve marka etkinliklerinden ilham alabiliyor. İlham veren zihinlerin gücünün mükemmelliğe katkıda bulunacağına olan inançla kadınların cesaretlenmesini desteklemeye devam edeceğiz.”.

Mercedes-Benz, kadınların toplumda güçlenmesini destekliyor. Mercedes-Benz Türk'ün öncelikli olarak kadınları ve çocukları hedefleyen çalışmalarından bazıları:
  • Öncelikli olarak kız çocuklarının okutulması için ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) ile başlattığı “Her Kızımız Bir Yıldız” projesine 15 yıldır ara vermeden desteğini sürdürüyor.
  • Kız çocuklarının eğitime katılımını artırma ve eğitimde cinsiyet eşitliğine katkı sağlama çalışmaları kapsamında, meslek lisesi öğrencilerine burs veren Mercedes-Benz Türk, üniversiteyi kazanan bursiyerlerine de desteğini sürdürmeye devam ediyor.
  • Bugüne kadar binlerce kız çocuğuna destek olan proje çerçevesinde, halen her yıl 1000’i meslek lisesi, 200’ü üniversitede okuyan 1.200 kız öğrenci eğitim bursu almaya devam ediyor.
  • Yıldız Kızların mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla bilişim teknolojileri ve kodlama eğitimleri de düzenleyen şirket, burs sağladığı öğrencilere staj ve eğitimini başarıyla tamamlayan bursiyerlerine istihdam olanakları da sunuyor.
  • Şu anda şirket bünyesinde çalışan mavi yakalı kadın çalışanların %20’si “Her Kızımız Bir Yıldız” projesinden burs almış kızlardan oluşuyor.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2