› 
 › 
14.07.2020

Kadın emeği Watsons Türkiye'de değerleniyor

Watsons Türkiye ve KEDV iş birliği ile alışveriş yaparken KEDV'in desteklediği kadın kooperatiflerindeki dar gelirli kadınlara destek olabilirsiniz.

Watsons, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle kadınların üretime katılmalarına ve ekonomik olarak güçlenmelerine destek oluyor. Tüketicileriyle buluşturduğu markalara, yenilikçi ürünlere ve sunduğu hizmetlere her geçen gün yenilerini ekleyen Watsons, kadın kooperatiflerindeki kadınların doğal içerikler ve el emeği ile ürettiği ürünleri Watsons.com.tr’de satışa sunuyor.

KEDV, 1986 yılından bu yana dar gelirli kadınların yaşam kalitelerini ve ekonomik durumlarını iyileştirmelerine destek olmak ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek amacıyla çalışıyor. Bu amaçla, çeşitli programlar yürütüyor; kadınların kooperatif kurmalarını destekliyor, ortak iş kurmalarını sağlıyor, ürünlerini iyileştiriyor, çocuk bakım hizmetlerine erişimlerini artırmak için “mahalle yuvaları” kuruyor, mahallelerine sahip çıkmaları ve yaşamlarını etkileyen kararlara katılmaları için iş birlikleri geliştiriyor.

Yerel üretimi destekleyin

KEDV’in iktisadi işletmesi olan Nahıl, kadınların ekonomik güçlenmesine katkıda bulunmak üzere kadın üreticilere ve kadın kooperatiflerine iş ve ürün geliştirme, tasarım, pazara erişim konularında destek veriyor.

Watsons, kişisel hijyeninimizi sağlarken bizi kadın kooperatiflerine  destek olmaya davet ediyor. Watsons.com.tr’de satışa sunulan ürünler arasında doğa dostu bir üretim anlayışıyla üretilen Bıttım Sabunu, Tahta Baskılı Sabun, File Torba ve Lavanta Kesesi gibi birçok alternatif yer alıyor.
 
Tahta baskılı sabun


Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yetiştirilen bıttım bitkisinden elde edilen Bıttım Sabunu ve Tahta Baskılı Sabunlar, KEDV’in desteklediği Mardin İpekyolu Kadın Kooperatifi tarafından üretiliyor.

Bıttım sabunu
Bıttım Sabunu saçları beslemeye, güçlendirmeye ve saç derisini yatıştırmaya yardımcı oluyor. İçerdiği E vitamini ile antioksidan etkisi gösteriyor. Ürün tüm cilt tipleri için güvenle kullanılabiliyor. Tahta Baskılı Sabunlar ise Kahve&Tarçın ve Lavanta çeşitleri ile beğenilere sunuluyor.

KEDV’in desteklediği Bergama Kadın Kooperatifi tarafından %100 pamuk ip ve ham bez kullanılarak üretilen doğa dostu KEDV File Torba, kolay taşınabilen özelliği ile her an yanında!
nahıl file torba

Kadın üreticiler ve kadın kooperatifleri tarafından üretilen Lavanta Kesesi, el boyaması tekniği ile oluşturulan ağaç motifleri ile dikkat çekiyor.
Lavanta kesesi

Siz de Watsons.com.tr’den yapacağınız ürün alışverişinle kadın kooperatiflerini destekleyebilirsiniz.

Bıttım Sabunu 70 gr: 6 TL
Bıttım Sabunu 200 gr: 12,5 TL
Tahta Baskılı Sabun Kahve&Tarçın: 15 TL
Tahta Baskılı Sabun Lavanta: 15 TL
File Torba: 25 TL
Lavanta Kesesi İkili Set: 18 TL
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2