› 
 › 
29.01.2020

Üniversiteliler için OMM'da Çağdaş Sanat ile Geleceğe Yatırım

OMM Eğitim Programları kapsamında İş Yatırım desteğiyle sunulacak Çağdaş Sanat ile Geleceğe Yatırım Seminerleri 15-16 Şubat'ta OMM’da gerçekleşecek.

OMM - Odunpazarı Modern Müze Eğitim Programları kapsamında, İş Yatırım desteğiyle ücretsiz olarak sunulacak “Çağdaş Sanat ile Geleceğe Yatırım” programının ilki 15-16 Şubat tarihlerinde OMM – Odunpazarı Modern Müze Eskişehir'de gerçekleşecek. Müzeyi ve kaynaklarını herkes için öğrenme olanağına dönüştürmeyi hedefleyen OMM, İş Yatırım iş birliğinde gerçekleştireceği “Çağdaş Sanat ile Geleceğe Yatırım” isimli programı aracılığıyla sanatın tüm aktörleri ile çağdaş sanat piyasasının gelişmeleri üzerine konuşarak güncel dinamikleri hakkında bilgi vermeyi amaçlıyor.

15-16 Şubat 2020 Cumartesi ve Pazar günlerinde gerçekleşecek Çağdaş Sanat ile Geleceğe Yatırım seminerleri, Eskişehir ve farklı şehirlerden başta güzel sanatlar, mimarlık, ekonomi, iletişim gibi farklı bölümlerin öğrencileriyle buluşmayı hedefleyen programla kariyerini bu alanda geliştirmek isteyen ya da bu alana ilgi duyan gençlere ulaşmak hedefleniyor.
 
OMM, Üniversiteli Gençler İçin Seminerler

Her gün üçer başlık sunularak, 2 günde tamamlanacak olan programda, "Çağdaş Sanat nedir ve ne değildir?", "Türkiye'de Modern ve Çağdaş Sanatın Dünü ve Bugünü", "Sanat ve Ekonomi İlişkisi", "Sanatçı Hakları ve Belgeleri", "Sanat Sahnesinin Başlıca Aktörleri", "Koleksiyonerlik ve Müzayedecilik" olmak üzere altı başlık işlenecek. 

Alanında uzman isimler öğrencilerle buluşuyor

Yıl boyu devam edecek seminerlerde Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi / Sanat Tarihi Bölümü / Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat Anabilim Dalında doktor öğretim üyesi Selda Alp, Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Aylin Seçkin, Mixer Çağdaş Sanat Galerisi Direktörü Bengü Gün, sanat yöneticisi Saliha Yavuz, koleksiyoner ve iş insanı Saruhan Doğan, Artam Antik AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Olgaç Artam ve sanatçı Taner Ceylan dahil olmak üzere alanında uzman akademisyenler ve sanat dünyasının yetkin isimleri konuşmacı olarak programa dahil olacaklar.
Eser: Kengo Kuma

Fotoğraf: Tanabe Chikuunsai IV’ün OMM’daki enstalasyonu.

OMM Eğitim Programları ve İş Yatırım tarafından kariyerini sanat alanında devam ettirmek isteyen öğrenciler için özel olarak tasarlanan “Çağdaş Sanat ile Geleceğe Yatırım” programı, katılımcılara bölümlerinde aldıkları teorik bilgiler ışığında, günümüz sanat piyasası dinamikleri ve işleyişine hakim olmaları için yön vermeyi amaçlıyor.   

2020 yılında hafta sonu gerçekleşecek seminer serisinin ilk buluşması 15-16 Şubat tarihlerinde OMM’da düzenlenecek. 

15 Şubat 2020 Cumartesi Seminer Programı| OMM – Odunpazarı Modern Müze Eskişehir
  • Çağdaş Sanat Nedir ve Ne Değildir?
  • Türkiye'de Modern ve Çağdaş Sanatın Dünü ve Bugünü / Dr. Öğr. Üyesi Selda Alp
  • Sanat ve Ekonomi İlişkisi / Prof. Dr. Aylin Seçkin
  • Sanatçı Hakları ve Belgeleri / Saliha Yavuz 

16 Şubat 2020 Pazar Seminer Programı| OMM – Odunpazarı Modern Müze Eskişehir
  • Sanat Sahnesinin Başlıca Aktörleri / Bengü Gün
  • Sanat Sahnesinin Başlıca Aktörleri / Taner Ceylan
  • Koleksiyonerlik / Saruhan Doğan
  • Müzayedecilik / Olgaç Artam

İş Yatırım'dan öğrencilere destek...

Konuyla ilgili olarak İş Yatırım Genel Müdürü Rıza Kutlusoy “Günümüz gerçekliğinde fark yaratmak, aktif ilgimiz dışında kaldığını düşündüğümüz alanlardaki farkındalığımız sayesinde mümkün oluyor. Bu nedenle, yeteneklerini gelecekleri için bir yatırım aracı olarak gören sanat öğrencilerinin, özellikle çağdaş sanata dair ekonomi ve başta fikri mülkiyet hakları olmak üzere hukuk kavramları hakkında bilgi sahibi olmalarını çok önemsiyoruz. 2013 yılında başladığımız, şu anda 25 üniversitenin öğrencilerine aldıkları finans eğitimlerini uygulamalı bir şekilde deneyimleme imkânı sağlayan Trademaster Kampüs projesinden sonra, OMM ile yaptığımız bu yeni iş birliği ile disiplinler arası bakışın geleceğimiz açısından önemini vurgulamaya ve gençlerin disiplinler arası düşünme yeteneğini keskinleştirmek için çalışmaya gelecek dönemde de devam edeceğiz.” yorumunda bulundu.  
 
OMM İç Tasarım

Sergi programlarının yanı sıra uzman eğitim kadrosunun tasarladığı kapsamlı eğitim programıyla kültürel gelişimin artırılmasını ve gençlerin sanatsal birikiminin güçlenmesini hedefleyen OMM’un Eğitim Direktörü Deniz Bayrakçı, İş Yatırım desteğiyle gerçekleşecek seminerlerle ilgili olarak “Her biri, kendi alanlarındaki geniş vizyonları, derin bilgi birikimleri ve engin deneyimleri ile çok değerli olan konuşmacılar, bu seçkin programı, katılımcı öğrenciler için kariyer yolculukları henüz başlamamışken karşılarına çıkan eşsiz bir fırsata çeviriyor” dedi.  

Nasıl katılabilirsiniz?

"Çağdaş Sanat ile Geleceğe Yatırım" Katılım ve Program Detayları Ücretsiz gerçekleşecek ancak seminerlere katılmak için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Seminerlere katılmak için 0222 221 27 37 no’lu telefondan ya da egitim@omm.art adresinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

İnternet Sitesi: www.omm.art | Instagram: @ommxart | #OMMdaYaşarsın
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2