Pudra.com 26.11.2012

"Yeni Bir Ben Doğuyor" konferansı ilk kez Türkiye'de

Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek olan "Yeni Bir Ben Doğuyor" konferansında, koşulsuz sevgiyi hayata geçirme ve bunun için bilimsel açıdan araştırılmış bazı yol ve yöntemler uluslararası uzmanlar tarafından tartışılacak.

Houston’da da yaşayan Türk mühendis Türkan Aydoğmuş, Hatha Nefes Vakfı'nı kurarak dünyada ilk kez hayata geçecek bir projeyi Türkiye’de gerçekleştiriyor.


Dünyadaki farklı kültür ve milletler arasındaki ilişkileri güçlendirip ulus içi ve uluslararası barış ve gelişmeler sağlayacak "Yeni Bir Ben Doğuyor" projesiyle Türkiye için yeni bir kapı aralıyor.

Projenin amacı
“Yeni Bir Ben Doğuyor” projesinin temel amacı; koşulsuz sevgiyi, bir başka deyişle yargılamaya yer vermeden, karşılık beklemeden gösterilen sevgiyi fiziksel hayata geçirme ve bunun toplum yaşamındaki önemi konusunda farkındalık yaratırken bilimsel açıdan da araştırma konusu olmuş bazı yol ve yöntemleri, sadece bilim insanları ve araştırmacıların değil, bütün insanlığın anlayabileceği bir anlatım ile paylaşmak.

Mevlana Celalettin Rumi felsefesinin de anlatılacağı konferans için dünyaca ünlü Madonna, Sting, Gweneth Paltrow, Red Hot Chili Peppers’in kundalini-yoga hocaları Ana Breet ve Ravi Sing, Forrest Yoga’nın kurucusu Ana Forrest, Bosna piramitlerini bulan arkeolog- araştırmacı Sam Osmanagich, birçok bilim ve metafizik yöntemlerini örtüştüren isimler üç gün boyunca birbirini takip eden seminer ve atölye çalışmalarıyla İstanbul’da olacak.

Diğer konuşmacılar
Psikoloji ve beyin üzerine yaptığı bilimsel araştırmalarında alkol bağımlılığı, stres ve öğrenme bozukluklarına yoğunlaşan yoga, Qigong ve meditasyon üzerine eğitimler veren Robert Boustany; Tibet meditasyonu ve yoga uygulamalarının kanser üzerine etkilerini bilimsel olarak araştıran ve USA, Latin Amerika ve Avrupa’nın çeşitli yerlerinde bu konuda eğitim vermeye devam eden Dr. Alejandro Chaoul; 25 senedir Chiropractic doktor olarak Amerika’da hizmet veren Dr. Joseph ve Carolyn Clauss; genetik ile kanser, beslenme, kalp hastalıkları ve yaşlanma arasındaki ilişkileri araştıran Dr. Jonathan Stein; meditasyon, karma, insan bilinci ve ileri yoga teknikleri üzerine araştırmalar yapmış olan Kaia Nightingale da konuşmacı olarak yer alacak.

"Yeni Bir Ben Doğuyor" Türkiye’ye neler katacak?
• Türk kültürünün tüm dünyaya tanıtımının yanı sıra son yıllarda dünyanın birçok ülkesinde farkındalık sağlayan holistik sağlıkla ilgili uluslararası bilgi ve kültür alışverişi.
• Doğu ve Batı anlayış sentezleriyle toplumun bilinçlendirilmesi.
• Bilimsel (madde) alem ile spritüel (mana) alemin geçiş noktasına ışık tutmak.
• Farklı ulusların bir amaç için birleşip hiçbir koşul gözetmeden ihtiyacı olana sevgi ve merhamet sunma örneğinin oluşması.

Tüm konuşmacıların ücretsiz olarak destek verdiği bu projede, her yıl ayrı bir ülkede ve üç gün üst üste olmak üzere spirist konferansları gerçekleşecek. Konferanslarda tasavvuf, Kabala, Budizm, yoga, meditasyon, dua, sağlıklı beslenme, diyet, kanser, kalp hastalıkları, beyin, sinir sistemi, DNA gibi konular ele alınıyor.

Hem fiziksel aktivitelerden hem de seminerlere katılacak olanlardan elde edilecek gelir, kimsesiz çocuklara İngilizce, müzik ve fiziksel aktivite programlarının oluşturulmasında ve Gediatri Vakfı aracılığı ile sağlıklı yaşlanma farkındalığının sağlanmasında kullanılacak.

Türkiye’den kimler katılıyor?
Mevlana’nın 22. kuşaktan torunu Esin Çelebi Bayru, Nur Arttıran, Memorial Hastanesi Kardiyoloji Bölüm Başkanı Dr. Bingür Sönmez, Memorial Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Yoğun Bakım Ünitesi Başkanı Dr. Erol Can, Beyin Cerrahı Dr. Orhan Barlas, Teoloji Profesörü Ali Saban Düzgün, Detoks Uzmanı Gül Kaynak.

"Yeni Bir Ben Doğuyor" Kişisel Gelişim Zirvesi
Tarih: 30 Kasım - 2 Aralık 2012
Yer: Grand Cevahir Otel
Saat: 9.00-17.00
Yenibirbendoguyor.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER