Huffingtonpost.com 24.03.2015

Kaygılı çocuklara öğretilmesi gereken 6 alışkanlık

Başarısız olma, arkadaşları tarafından sevilmeme gibi kaygılar yaşayan çocuklar için Psikolog Daniel B. Peters, 6 öneride bulunuyor.

Kaygılı çocuklara öğretilmesi gereken 6 alışkanlık
2/9
En sevdiğim cümlelerden biri "Küçük ve Basit Şeyler" kitabının yazarı Marjorie Hinckley’e ait. Şöyle diyor: "Önemli olan hayattan zevk almak. İleride sizi bekleyen daha iyileri için bu gününüzün bir an önce geçip gitmesini dilemeyin."

Bu yaşamak için iyi bir prensip gibi görünüyor ama gerçekte çoğumuz günlerimizi, yeterince iyi olmadığımızı, başarılı olmadığımızı, yeterince elde edemediğimizi ve para kazanamadığımızı sürekli hatırlatan iç sesimiz "Endişe Canavarı" ile savaşarak geçiriyoruz. Bu durum, çocuklarımız içinse "Dilbilgisi sınavımı geçemeyeceğim", "Futbol antrenmanında iyi olamayacağım" veya "Arkadaşlarıma göre daha akıllı veya havalı değilim" gibi korkulara dönüşüyor.
Peki o zaman, bu evrensel ve yaygın kaygı duygularıyla başa çıkabilmeleri için çocuklarımıza nasıl yöntemler aşılayacağız? Çocuklarımız henüz gelmemiş olan gelecek zaman için kaygılanmak yerine şimdiki zamanda yaşamayı nasıl öğrenebilirler? Günlük yaşamlarında faydalı olacak bu basit, pratik ve sağlıklı altı alışkanlığı edinmeleri için onları cesaretlendirin.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2