26.06.2020

Pandemi sonrası yeni bir ilişkiye başlamadan önce...

Pandemi sonrası ilişkilerde beklentilerin sırası değişti. Yeni bir ilişkiye başlamak istiyorsanız sağlıklı iletişim önemli. İşte sağlıklı ilişki sırları...

İZLE: İLK BULUŞMADA NE GİYMELİ?👇 
Covid-19 salgını tüm dünyayı etkilerken aynı zamanda birçoğumuzun hayata bakışını ve beklentilerini de değiştirdi. Hayatı paylaşacağımız, iyi ve kötü günleri beraber atlatacağımız, mutlu bir hayat kuracağımız doğru kişiyi arıyoruz. Yeni normalde sosyal mesafe kuralının geçerli olduğu tabloda ise, evlilik yolundaki ilk adımlar çevrimiçi ciddi ilişki uygulamaları üzerinden atılıyor. Türkiye’de ilişki uygulaması kategorisinde en çok indirilen uygulamalarda birinci sıraya oturan evlilik odaklı ciddi ilişki uygulaması Hawaya, yeni normallerimizin ilişki sırlarını açıkladı.

Pandemi sonrası yeni bir ilişkiye başlamadan önce...

Pandemiyle birlikte hayatımızın her dakikasının ne kadar değerli olduğunu ve bunu harcayacak tek bir saniyemiz bile olmadığını fark ettik. Evde tek başına geçirilen o kadar yalnız zaman, bize bu hayatın paylaşıldıkça güzel olduğunu gösterdi. Bunu da elimizi tutacak, kalbimizi doldurup karnımızda kelebekler uçuşturan, hayatımızı beraber geçireceğimiz kişiyle yapacağız. Ancak pandemi öncesi gibi arkadaş çevresi, kafeler, alıştığımız tanışma alanları yok. Eskiden bile zor olan bu tanışma koşulları, pandeminin hayatımıza girmesiyle daha da zorlaştı ve yerini ciddi ilişki uygulamalarında atılan ilk adımlara bıraktı.

Ancak pandemi sonrası yeni bir ilişkiye başlamak ve mutlu olmak mümkün. Çünkü uzun yıllara dayanan deneyimi ile ilişki odaklı pek çok uygulama var.

Bu haber ilginizi çekebilir: Karantina günleri için en popüler 5 arkadaşlık sitesi
Türkiye'de 22 milyondan fazla insan arkadaşlık sitelerine üye. Peki size en uygun arkadaşlık uygulaması hangisi? Sizin için en popülerleri sıraladık.

Kendinize en uygun uygulamayı seçtiyseniz... İşte pandemi sonrası yeni bir ilişkiye başlamak için adım atarken dikkat etmeniz gereken 5 nokta!

1. Güven verin!

Karşındaki insana güvenmek bir ilişkinin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. İlişkide iki taraf da gereken değeri birbirine verdiğini göstermeli. Ancak ilişkiye başlamadan, karşınızdakini tanımadığınız için bu güveni size kullandığınız uygulama sağlamalı. Çünkü ciddi ilişki arayan kişiler için güven, atılan ilk adımlarda çok büyük bir önem taşıyor.

Evlilik odaklı ciddi ilişki uygulaması Hawaya, ‘Selfie Doğrulama’ sistemi ile kimlik doğrulaması yapıyor ve böylelikle konuştuğunuz kişinin gerçekliğinden emin olabiliyorsunuz. Aynı zamanda Hawaya sunduğu ‘Özel Mod’ seçeneği ile eşleşmenizi bir üst boyuta taşıyarak, karşılıklı olarak bütün dikkatinizi yalnızca birbirinize vermenizi sağlıyor.

2. Saygılı, özverili ve vicdanlı yaklaşın

Karşılıklı saygının bir ilişkide ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz, ancak özellikle bu denli büyük bir salgın yaşamışken, birbirimizin hayatına ve tercihlerine de göstermemiz gereken saygı daha büyük bir önem taşıyor. Bu dönemde daha özverili ve daha vicdanlı yaklaşmak, ilişkinizin emin adımlarla ilerlemesinde etkili olacaktır.

3. İyi bir arkadaş olun, ona "En iyi arkadaşımla birlikteyim" dedirtin.

Evlilik yolunda adımınızı atarken hayatınızı birlikte geçireceğinizi aklınızda bulundurmalısınız. Bu nedenle hayat arkadaşınız aynı zamanda sizin en yakın arkadaşınız da olmalı. Beraber eğlenebildiğiniz, sabahlara kadar konuşabildiğiniz, sizi en mutlu eden anlarınızı paylaştığınız, üzüntülerinizin birlikte üzerinden gelebildiğiniz en yakın arkadaşınızın aynı zamanda eşiniz olduğunu düşünün, bundan iyi bir gelecek düşünebiliyor musunuz?

4. İletişim dilinize dikkat edin çünkü sağlam ilişki sağlam iletişimden geçiyor...

İletişim, kuracağınız ilişkinin ciddiyetini belirleme, temellerini sağlam temeller üzerine kurma konusunda çok önemli bir unsur. Bu nedenle seçeceğiniz evlilik yolunda ciddi ilişki platformlarından yazarken iletişiminizi doğru kurduğunuzdan emin olmalısınız. Konuşma diliniz ve kurduğunuz iletişim ilişkinizin gelişimi için çok önemli olacaktır.

5. Orta noktaları arayın...

İlişkiler her zaman kolay değildir, bazı zorlukları vardır, iki farklı hayatı birleştirip ortak bir hayat kurmak gibi. Bu nedenle her iki tarafın da bazı noktalarda fedakârlıklar yapması gerekecektir. Sadece burada özellikle dikkat etmeniz gereken bir nokta var, bu özveriyi yalnızca tek bir tarafın değil her iki tarafın da eşit derecede gösterdiğinden emin olun. Yeni normalde ilişki sırlarını da öğrendiğinize göre artık tek yapmanız gereken evlilik odaklı ciddi ilişkinizi kurmak adına ilk adımları atmak.

İlgili haberlerimiz: 

Karantina günlerinde aşk...
Türkiye’nin en çok kullanılan arkadaşlık sitesi istanbul.net’in pazarlama müdürü Elif Erman ile arkadaşlık sitesi kullanırken dikkat edilecekleri konuştuk.

​Erkekler ilişkiden ne bekler?
Erkeklerin ilişkide aradıklarını içeren uzun listeyi bir potada erittik ve ortaya ilişkinin özetini oluşturabilecek üç madde çıktı.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER