@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 08.01.2010

Yeni ilişkide eski sevgiliye yer var mı?

Yeni bir sevgiliniz var ama eski sevgilinizi unutamıyorsunuz! Peki eski sevgiliyle arkadaş olarak kalmak mümkün mü?

Eski sevgili gerçekten 'bitti mi?'

Yeni ilişkide eski sevgiliye yer var mı?

Bir kere, yeni bir ilişkiye başlarken, eski ilişkinizi gerçekten bitirmiş olmanız, eski sevgilinizle ya da eski eşinizle aranızda hiçbir şekilde duygusal bağ hissine sahip olmadığınızdan emin olmanız gerekir. Aklınızda bir eski sevgili varken, yeni sevgiliye “sevgili” demek de zaten doğru olmaz. Kafanızda bir şeylerin bitmediği fikri varsa, çivi çiviyi söker mantığıyla hareket ederek kendinizi hiç de hazır olmadığınız bir anda yeni bir ilişkide bulmak, zaten baştan yapacağınız bir yanlış olur. Hem hayatına yeni girdiğiniz bu kişiye de haksızlık etmiş olmaz mısınız? Aklınızda hep eski sevgilinizin ya da eşinizin olduğu bir yeni ilişkide, eskisi, nereye giderseniz sizinle gelecektir.

Tabii eski sevgiliyi unutmak, belki çoğu insan için onu tamamen hayatından çıkarmak anlamına gelmiyordur. “Arkadaş kalmak” diye bir şey de var hayatta, değil mi? Bunun bir ilişkiyi bitirme kararı alır almaz hayata geçmesi pek gerçekçi görünmese de biraz zamana bırakarak durumu değerlendirebilir ve kendinizi buna hazır hissettiğinizde eski sevgilinizle ya da eski eşinizle hayatınıza arkadaş olarak devam edebilirsiniz.

Nasıl arkadaş kalınır?

Gönül yaranızı sarmak için kendinize biraz zaman tanıyın. Bu süre, elbette kişiden kişiye, ilişkiden ilişkiye değişir. Kendinizi hala yaralı hissediyorsanız, beklemeye devam etmelisiniz.

Elbette sevgili ya da eş, insanın hayatındaki en önemli sırdaştır. Onu kaybetmek, bu sırdaştan da olmak anlamına gelir. Ancak ayrılık sonrası kendinize yeni bir sırdaş bulmanız hayatınızı kolaylaştıracaktır. En azından olur olmadık zamanda, ayrıldığınız kişiye telefon etme dürtünüze engel olacaktır.

Arkadaş olmaya çalışmak gerçekten istediğiniz bir şey mi ya da hem siz hem de eski sevgiliniz için iyi bir şey mi, buna karar verin. Siz ya da eski sevgiliniz bir arkadaşlığa hazır değilseniz, zorlamamalısınız. Şimdi arkadaş olamayacak olmanız, ileride de arkadaş olamayacağınız anlamına gelmez.

Yeni bir ilişkiye başlamışsanız, eski sevgiliyle görüşmek yeni sıkıntılara davetiye anlamına gelir. Büyük kıskançlık kavgalarının başlangıcı da olabilir. Eski sevgilinizle duygusal bağını atabilmeyi başarmış şanslı azınlıktansanız ve gerçekten arkadaş olduğunuza inanıyorsanız, onu yeni sevgilinize arkadaşınız olarak tanıtabilirsiniz. Belki geçmişten bahsetmemek, arkadaşlığınızın kökenini sohbet konusu haline getirmemek en iyisi. Tabii şundan da emin olmalısınız ki, eski sevgiliniz-yeni arkadaşınız da sizinle sadece arkadaş kalma konusunda kararlı gözüküyor olmalı. Sizi, yeni ilişkinizden caydırmaya, yeni sevgilinizle aranızı bozmaya çalışması ve kıskanç tavırlar takınması, arkadaşlığının inandırıcılığı konusunda size ipucu verecektir.

Söz konusu olan kişi, eski koca ise ve arada da bir çocuk varsa, arkadaş olmak ya da en azından arkadaş gibi bir araya gelmeye çalışmak bir zorunluluktur. Ne de olsa eşler birbirlerinden ayrılsa da anne babalıktan istifa edemezler. Bir çocuk için de anne ve babasını bir arada görmek mutluluk vericidir. Bu nedenle eski eşinizle, geçmişte her ne yaşamışsanız hatırınızdan çıkarmaya, kin gütmemeye, en azından birlikte zaman geçireceğinizde iyi geçinmeye gayret etmelisiniz. Yeni sevgiliniz ya da yeni eşinize de daha ilişkinin başından bu durumu kabullenmesi konusunda açık olmalısınız. Bu görüşmelerin zorunlu olduğunu, ama aranızdaki bağın duygusal olmadığını anlatabilmelisiniz.


Ayrılık ve ilişkiler ile ilgili diğer yazılarımızı okumak için tıklayın…

Ayrılık acısı nasıl geçer? Zaman en iyi ilaçtır ayrılık acısına karşı. Ama bu zamanı nasıl geçirdiğiniz de önemli. Her gün ağlayarak mı, tazelenerek mi geçirmelisiniz?

İlişki nasıl bitirilir? Ne zaman, nerede ve nasıl yapacağınızı önceden planlayarak ayrılma sürecini daha az acılı atlatabilirsiniz.

Doğru Evlilik ve Boşanma Üzerine Evlilik ve boşanma üzerine psikolojik ayrıntılar öykülerle anlatılmış.

Boşanmış genç bir kadının hikayesi İlk erkeğinden başkasının önünde soyunamayan kadınların romanı: ‘Boşanmış Genç Bir Kadının Başına Gelenler’…

Boşanma kararı çocuğa nasıl açıklanır? Boşanma kararını çocuğa doğru bir şekilde açıklamak, çocuğun hislerine anlamak için dikkat etmeniz gerekenler pudra'da...


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER