16.10.2020

Evliliğe gidecek ilişkinin sırrı: Serin duruş

Evliliğe giden ilişkinin sırrı huzurda. Aşkın heyecanına kapılıp tanıma sürecini atlamayın. Bir evlilikte olmazsa olmazlarınızı iyi düşünerek adımlar atın.

İZLE: DOĞRU KİŞİYİ NASIL BULURUZ?👇 
İçerisinde bulunduğumuz tüketim çağı, zamanla yarışmayı ve doyumsuzluk hissini getiriyor. Sürekli ‘sıradaki/next’ bilinciyle yaşadığımız herhangi bir durum kalıcı sonuçlar getirmiyor. Evliliğe giden ilişkinin sırrı huzurda. Bu nedenle aşkın heyecanına kapılıp tanıma sürecini atlamayın. Bir evlilikte olmazsa olmazlarınızı iyi düşünerek adımlar atın. Verilen anlık kararların, hızlı adımalr bizi başarısız bir birlikteliğin içine sokacağını unutmayın. İşte sizi evliliğe götürecek ilişkinin sırrı olan "sakin" aşk tüyoları.. 

Evliliğe gidecek ilişkinin sırrı: Serin duruş
 
En masum hayallerimizden biri, bir ömür birlikte olacağımız "o kişiyi" bulmak. Hayatımıza farklı bir düzen getirecek bu adımı kuşkusuz güven duygusuyla atmak isteriz. Hayat arkadaşı olarak seçeceğimiz insanı iyi tanımak, alışkanlıklarını anlamak ve birbirimize ne kadar uygun olduğumuzu tartmak gibi süreçler ise evliliğe bilinçli adımlar atabilmemizi ve sağlıklı kararlar alabilmemizi sağlar. Aşkın başlarda yaşattığı heyecana kapılıp tanıma sürecini atlamak ise büyük oranda bizi başarısız bir birlikteliğin içine sokar. Üstelik içerisinde bulunduğumuz tüketim çağı, zamanla yarışmayı ve doyumsuzluk hissini de beraberinde getirirken, sürekli "sıradaki" bilinciyle yaşadığımız ilişkiler de bizi kalıcı sonuçlardan uzaklaştırır. Covid-19 salgınının etkilerini hala hissettiğimiz, alışkanlıklarımızın ve tercihlerimizin değişimini yaşadığımız yeni dünyada daha samimi, gerçek ve doğallığa yönlendiğimiz bu dönemde, ilişkilerdeki yeni trend "Sakin Aşk" olarak karşımıza çıkıyor.

‘Sakin Aşk’ doya doya yaşayın diyor

Her şeyi çok hızlı tüketildiği ilişkilerin son kullanma tarihi yaklaşıyor. Hayatımızın hızına kapıldığımızdan, kurduğumuz bağların ne kadar güçlü olduğunu sorgulayamıyoruz ancak romantik aşk hızla tetiklenebilir. Derin duyguların oluşması ise zaman alır. Evliliğe gidecek bir ilişkinin sırrı olan "sakin aşk" ise bambaşka dinamiklere sahiptir. Partnerinizle zaman geçirmek, onun duygularını öğrenmek, anı biriktirmek bunlardan bazıları. Bu nedenle karşınızdaki insanla ciddi ilişkiye girmek ve tanımak için önce zaman vermek, uzun vadeli kalıcı bağlar yaratmak için en önemli noktalardan biridir. 

Aşka inancımız tazeleniyor

Yeni bir ilişkiye başladığınızda, karşı tarafa verdiğiniz "ciddiyim”, “ciddi ilişki istiyorum” imajı partnerimizin de bize o niyetle yaklaşmasını sağlar. Kalıcı olması için başlanmış bir ilişkide karşı taraf onu tanımanıza daha fazla izin verir. Tanıma sürecinin içindeyken her ilişkinin başında yaşanan o kaygı ve emin olamama hali ise yerini giderek güven duygusuna bırakır. Her ne kadar fiziksel görünüm önemli olsa da uzun vadeli bir ilişkide, karşımızdaki kişi bir Angelina Jolie veya Brad Pitt bile olsa, günün sonunda her gün aynı kişiyi gördüğümüz için fiziksel özelliklerin yerini temiz bir kalp ihtiyacı alır. Uzun vadeli ilişkilerde karşımızdakinin dış görünüşünden çok kalbiyle ilgileniriz. Bizimle ilgileniyor mu, sorunlar karşısında nasıl tepkiler veriyor, eksiklerimizle bizi kabul ediyor mu; biz onu anlamaya çalışıyor muyuz...

Bir ilişkide partnerimiz karşılıklı olarak en derin duygularımızı gün yüzüne çıkarırız. Partnerimizi tanıdıkça geçici olan hoşlanma hali, kalıcı olan sevgiye teslim olur. 

Emin "evet"ler diyoruz

Başta da belirttiğimiz gibi ilişkinin ilk başında ön planda olan fiziksel görünüm zamanla önemsiz bir hâl alır. Çünkü hayat arkadaşımızı “boyu boyuma” diye değil, "huyu huyuma" diyerek seçeriz. Örnek vermek gerekirse, hayatımızı paylaşmaya karar verdiğimiz insanla bütün sırlarımızı da paylaşabiliyor olmak, zorluklara birlikte göğüs germek, mutlu anlara birlikte gülümseyebilmek, başarılar karşısında birbiri adına sevinmek, gururlanmak çok daha önemlidir. Geçirdiğimiz tanıma sürecinde karşımızdaki insanın her konuda bize destek olabileceğine, iyi günde kötü günde yanımızda olacak biri olduğuna emin olmak isteriz. Huyunu suyunu bildiğimiz biriyle hayatımızı birleştirirken de bütün parçalar yerine oturur ve evlilik yoluna kendimizden ve partnerimizden emin olarak ilk adımlarımızı atabiliriz. Bu anlamda "sakin aşk" bize temkinli yaklaşmayı öğretirken kötü sürprizlerle dolu evlilik hayatı riskini de azaltır. İşte tüm bu nedenlerle bir ilişkiye başlarken hem ilişki yaşamaktan, onun elini tutmaktan sakınmamak hem de karşımızdaki insanı tanıma yolunda tüm fırsatları değerlendirmek, tamamen ona kanalize olmak, günlük hayatı paylaşmak en önemli konulardan biridir.

İlişkilere Özel Mod

Hawaya Global Marka Direktörü Ezgi Ceren Işık, Match Group'un hem global hem de yerel yaptıkları araştırmalarda Covid-19 salgınıyla, ilişkilerin daha samimi, daha gerçekçi ve tanıma süresinin daha uzun sürdüğü bir yapıya geçtiğini dile getiriyor.

Işık, ‘‘Çiftler artık birbirlerini daha iyi anlamak, daha sağlam güvenilir ve daha sakin bir ilişki yaşamak istiyor. Biz de platformumuzda bulunan "Özel mod" seçeneğiyle, eşleşen kişilerin bütün dikkatlerini birbirlerine vermelerine, daha derin sohbetler etmelerine ve birbirlerini daha iyi tanımalarına imkan sağlıyoruz. Özel mod seçeneğiyle kullanıcılar eşleştikleri kişiden başka biriyle iletişime geçemiyor. Hatta platformumuzda bulunan "selfie doğrulama" sistemiyle sahte profillerin oluşmasına engel olmak için kimlik doğrulaması yapıyoruz. Türkiye’de ilişki uygulaması kategorisinde en çok indirilen, evlilik odaklı ciddi ilişki platformumuzda niyeti ciddi olan herkesi güvenli bir şekilde bir araya getirdiğimiz için mutluluk duyuyoruz."  dedi.

Google Play ve Apple Store'lardan indirilebilen uygulama hakkında www.hawaya.com adresinden de bilgi edinilebilir.

Google Play Store'dan indirmek için TIKLA
Apple Store'dan indirmek için TIKLA

İlgili haberlerimiz:

Evlenmek için doğru kişiyi nasıl bulabilirsiniz?
Evlilik odaklı ciddi ilişki arayanlar için güvenli, sağlıklı ve mutlu bir ilişki kurabilecekleri bir platform sunmayı amaçlayan Hawaya'yı inceledik.

Kavgadan sonra yapmamanız gereken 5 hareket
Tartışmak, hatta kavga etmek normal ve sağlıklı. Ama tartışma sonrasına dikkat! İlişkinizin kötü etkilememesi için kaçınmanız gerekenler Pudra.com’da.

Evliliklerin bitmesine yol açan 5 temel neden
İyi günde, kötü günde bir ömür sürmesi sözüyle başlayan evlilikler neden bu kadar kısa sürede bitiyor? İşte Adil Maviş'e göre evlilikleri bitiren 5 neden!


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER