@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 17.03.2017

Evliliğin aşkı bitirmesine izin vermeyin!

Mutlu bir evlilik hayal değil ancak önce evliliğinizde aşkı öldüren nedenleri ortadan kaldırmanız gerek. Aşk dolu bir evlilik için öneriler Pudra.com'da.

Evlilik aşkı öldürür lafını hepimiz duymuşuzdur. Bu lafı duyunca “ama bizim evliliğimiz farklı olacak” cümlesini de kurmuşuzdur. İşler her zaman umduğumuz gibi gitmeyebilir. Büyük hayallerle verdiğiniz evlilik kararı gerçekten de aşkınızın sonunu getirebilir. Peki, evlilik neden aşkın sonu anlamına geliyor? İlişkimizi bundan korumak mümkün mü? Yıllarca süren evliliğe rağmen ilk günkü gibi aşık kalmak sadece hayal mi? İşte evlilikte aşkı kapı dışına iten sebepler...Evliliğin aşkı bitirmesine izin vermeyin
Alışkanlık

Aşkı öldüren şey evlilik değil alışkanlık aslında. Evlenmeden önce görmek için vakit ayırmanız gereken, özlediğiniz, birlikte geçirdiğiniz her anı kıymetli gördüğünüz partneriniz artık her an yanınızda olacak. Her sabah uyandığınızda ve her gece uyumadan önce onu göreceksiniz. Tüm hayatınız boyunca sürecek bir rutininiz olacak. En başta bunlar sizi mutlu ederken, zamanla ne kadar önemli olduklarını fark etmemeye başlayacaksınız. Özlemeye vakit bulamadığınız birini gördüğünüze ne kadar sevinebilirsiniz ki? Bu durumdan kurtulmak için, evliliğinizde kendinize ait kişisel alanlar yaratın. Arkadaşlarınızla dışarı çıkın, tek başınıza vakit geçirin, bireysel hayatlarınızdan vazgeçmeyin. Böylece bir şeyleri alışkanlık haline getirmeden tadını çıkarabilirsiniz.


Maddi sorunlar

Evlilikle birlikte ortak bir bütçeniz ve harcamalarınız olacak. Bekar olduğunuz zamanlardaki gibi kendi kafanıza göre alışveriş yapamayacak ya da tasarruf yaparken tek başınıza karar veremeyeceksiniz. Ancak bu alışkanlıkları bırakmak da zaman alacak. İkinizden birinin zaman zaman maddi sorunları olacak ve bu konularda birbirinize destek vermeniz gerekecek. Bunlar en başta halledilebilir sorunlar gibi dursa da ne yazık ki her çift için öyle olmuyor. Bekarlıktan kalan alışkanlıklar bırakılamıyor ya da çiftler arasındaki gelir dengesizliği sorun yaratmaya başlıyor. Para için kavga ettiğiniz birine aşkla bakmanız da zor oluyor haliyle. Bu yüzden daha evlilik kararını verirken romantizmi bir kenara bırakıp maddi konuları açıkça konuşun. Çıkabilecek sorunları önceden konuşmak ve birbirinize iyi günde kötü günde sözü verdiğinizi hatırlamak size yardımcı olabilir.
Evlilikte aşkı öldüren nedenler
 

Çocuklar

Kadınlar çocuk sahibi olduklarında birden “her şeyden önce anneyim” diye düşünmeye başlıyor. Çocuklarını her şeyin önüne koyuyor, ilişkisinin de... Aynı zamanda bir kadın ya da eş olduğunu unutuyor. Tüm gün çocukların peşinde koşturduktan ya da işten artırdığı zamanını çocukları için harcadıktan sonra, eşine vakit ayıracak gücü olmuyor. Tabii ki kimse bunun için sizi suçlamıyor. Erkekler de çocukların sorumluluğunu kadına bırakıp bir de üstüne tam zamanlı ilgi bekleyemez değil mi? Evliliğinizi kurtarmak istiyorsanız, bu sorumluluğu paylaşmanız gerekiyor. Siz kendinizi çocuklarınıza adarken eşinizin arkadaşlarıyla dışarı çıkması, zamanla onu suçlamanıza sebep olabilir. Açıkça konuşun, sorumluluk alması gerektiğini ona hatırlatın. Bir taraftan da kendinize sadece bir anne olmadığınızı hatırlatmanın yollarını bulun. Kendinize vakit ayırın, sizi ne mutlu ediyorsa onu yapın ve tabii ki eşinizin varlığını unutmayın. Bebekten sonra mutlu evlilik mümkün mü? başlıklı yazımız da size yol gösterebilir.


Seks hayatının rutinleşmesi

İlişkinin en başında yaşanan spontane seksler, küçük kaçamaklar ya da birbirinize her dokunduğunuzda heyecanlanmanız artık geride kaldı değil mi? Seks sizin için uyumadan önce yapılması gereken bir aktivite haline gelmiş olabilir. Artık heyecanlanmıyor ya da bunu bir görev olarak görüyor olabilirsiniz. Peki, sizi heyecanlandırmayan birine ne kadar aşık kalabilirsiniz? Pek de uzun bir süre olmasa gerek. Cinsel hayatınıza renk katacak bir şeyler bulun, ilk günkü heyecanı yatağınıza geri getirin. Çocukları, işleri, telefonları, kitapları yatağınızdan çıkarıp özel alanınızı yaratın. Evliliğinizi 7 günde kurtarın yazımız size bu konuda yardımcı olabilir.
evlilikte aşkı öldüren nedenler

Çevre baskısı

Evlilikten önce ilişkiniz sadece ikinizin arasındaki özel bir şeydi. Ama artık ortak bir hayatınız ve ortak bir çevreniz var. Eşinizin sevmediğiniz arkadaşlarından kaçamazsınız, hoşlanmadığınız akrabalarını görmek zorundasınız. Hatta onları evinizde ağırlamanız ve iyi davranmanız da gerekecek. Aynı şekilde eşiniz de sizin çevrenize katlanmak durumunda. Aileleriniz başta olmak üzere çevrenizdeki herkes evliliğinizle ilgili yorumlar yapacak. “Bu evde mi yaşayacaksınız gerçekten, çok küçük değil mi?” “Nasıl geçineceksiniz?” “Ne zaman çocuk yapacaksınız?” cümlelerini de sık sık duyacaksınız. Zamanla bunlar sizi yıpratacak ve ilişkinizde tartışmalara neden olacak. “Senin annen böyle dedi” ya da “Senin arkadaşlarını bu evde istemiyorum” kavgaları başlayacak. Bunlardan kaçınmak için ilişkinizin sadece ikinize ait olduğunu hatırlayın. Kimse annesinin ya da arkadaşlarının davranışlarından dolayı suçlanamaz.


Konuyla ilgili diğer yazılarımız
​Evliliğinizi güçlendirmenin 10 yolu
İlişkinizi taze tutmak ve evliliğinizi güçlendirmek için bazen biraz çaba göstermeniz gerekebilir. Mutlu bir evlilik için yapmanız gerekenler Pudra.com'da.

Evlilikle ilgili çevrenizden duyabileceğiniz yanlış düşünceler
Konu evlilik olunca çevremizdeki her evli çiftin verecek bir tavsiyesi oluyor. Dikkate almamanız gereken evlilik tavsiyelerini Pudra.com yazdı.

Eşiyle flört etmek isteyenlere öneriler
Evli olsanız bile eşinizle flört ederek hem evliliğinize heyecan katıp hem de ilişkinizi monotonluktan kurtarabilirsiniz.

Yeni evlilere mutlu yaşama önerileri
Yeni evlenenlerin uyum problemleri yaşamaları çok normal. Evliliği sorunsuz şekilde yürütmek ve mutlu bir ilişki yaşamak için önerilerimiz...


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER