› 
 › 
Junoastrology.com 10.12.2015

Yay Burcu'ndaki Yeniay kafanızı karıştırabilir!

Umutsuzluğu bir kenara bırakın. Bu Yeniay, yeni umutlarla gelecek. Juno Yıldız Gözlemcisi, Yay Burcu'ndaki Yeniay'ın etkilerini yazdı.

11 Aralık 2015 günü, İstanbul’a göre saat 12:28’de, Yeniay adını verdiğimiz Güneş&Ay kavuşumu gerçekleşecek.

Yay Burcunda Yeniay'ın Etkileri

Bu Yeniay’ı yorumlarken, haritada dikkate alacağım özellikler;
  • Ay ve Güneş, Yay Burcu’nun 19 derecesinde ve 9’uncu evde kavuşuyorlar.
  • Haritanın yükseleni 22 derece Balık. Dolayısıyla Jüpiter hem Yeniay’ın hem de haritanın klasik yöneticisi. Jüpiter 22 derece Başak’ta, haritanın 7’inci ev girişinde yer alıyor. Yeniay’a da kare yapıyor.
  • Yeniay aynı gün içinde tam halini alan Uranüs-Mars karşıtlığına ılımlı açılar yapıyor. Yani bu karşıtlık her anlamda o gün içerisinde tepe noktasına ulaşıyor.
  • Balık’ın modern yöneticisi Neptün ise 12’inci evde yer alıyor. Akrep’teki Venüs ile üçgen, açı yapıyor. Neptün ve Venüs’ün Merkür ile de 60’lık açıları oluşmaya başlıyor.
  
Yargı süreçleri, seyahatler, eğitimle ilgili konular, uluslararası iletişim ve girişimler, akademik bilgilenme, yayıncılık faaliyetleri, medya ve basınla ilgili gelişmeler, hayatın anlamı ve gerçeği kavrayış üzerinde derinleşme gibi konular gündemimizde baş köşeye oturacak.

Kendi yolumuzu çizmek, kendi kafamıza ve ihtiyaçlarımıza göre engelsizce yol almak konusunda ısrarcı olacağız. Ama önümüzde insanlardan kaynaklanan engeller ya da "ötekilerin niyetlerine" dair sorgular olacak.

Malum bizler "ben merkezli" varlıklarız… Alışkanlıklarımız, hayallerimiz, planlarımız ve insanlardan da bunlara uygun beklentilerimiz var. Yani onların dünyasının merkezi de biz olsak pek mutlu olacağız. Lakin bu süreçte muhataplarımızın bizim beklentimize uyar şekilde davranması söz konusu olmayabilir. Ya da bizim onların davranışlarını yargılarken kullandığımız uygunluk kriterleri ile onların öncelikleri arasında farklar olabilir.

Sonuçta bir hayaller, umutlar, planlar, uçan kaçan arzular olacak gündemimizde. Bir de bunlara dair çevreden aldığımız tepkiler ve cevaplar. Ya biz birilerini fazla zorlayacağız ya da birileri aldırmazlığı ile bizim damarımıza fazla basacak.

Mars-Uranüs karşıtlığının temsil ettiği, yıldırıcı agresyon-pasif agresyon ikilemi, ikili ilişkiler, iş ve hayat ortaklıkları platformunda ortaya serilecek. Fazla beklentili, talepkar ya da yargılayıcı olmak da, duyarsız adam-sendeci, kendine dönük veya sorumsuz olmak da bu Yeniay’da işimize yaramayacak.

Kendi arzularımızı, rahatımızı, işimize gelenleri abartılı biçimde ön plana alıp, başkalarının dünyasının merkezinde de bunların olmasını dayattığımız kadar zorluk yaşayacağız ilişkilerimizde. Elbette Yeniay geçmişte böyle gizli çatışmalar yaşayıp da tam olarak ifade edemediğimiz haller varsa, onların ortaya çıkmasına da vesile olacak.

Bizim algılarımız, bizim doğrularımız ile diğerlerininki arasında var olan boşluklar tanımlanacak. Güvensizlikler ve inançsızlıklar ya da yanlış inanışlar ve beklentiler açığa çıkacak. Söz söylenecek, tavır alınacak ve yeni bir platformda yeni bir çözüm bulunacak. Yahut da herkes bundan sonra nasıl bir duruş belirlemesi gerektiği konusunda netlik kazanacak.

Bol miktarda muhakeme, analiz, sorgulama ve çıkarım yapılıp, yeni yollar belirlenecek ilişkilerde. Belki bazı yakınlar uzak, belki bazı hatalar belli, belki bazı çözümsüzlükler tanımlı olacak.
 

Bu Yeniay sürecinde nelere dikkat etmeliyiz?

Varsayım ve yargıdan ne kadar kaçınır, iletişimde ne kadar açık ve saygılı olursak o kadar iyi.
Anlaşmazlıkları ya da uyuşmazlıkları ne kadar sertleşmeden tanımlar, ne kadar anlamak ve anlatmak için davranırsak o kadar iyi…

Bu Yeniay'da haklı çıkma derdi değil, gerçeği görme gayreti içinde olursak kazançlı çıkan yine biz olacağız. Ve ne olursa olsun bu Yeniay süreci biterken, biz yeni bir şeylerin farkına varmış, ufkumuzu genişletmiş, algı ve yargılarımızda bir adım daha gerçeğe yakınlaşmış, planlarımızı güncellemiş, şekilde veya zihinde yeni yolculuklara çıkmış, yeni bir umut bulup, bir yol tarifi yapmış olacağız. Hayırlara vesile ola...

Burç ve yükselen burca göre Yeniay'ın etkileri


Koç Burcu veya yükseleni Koç olanlar

Yapacağınız bir seyahat, gideceğiniz bir eğitim, gireceğiniz bir fikir tartışması veya çözüme kavuşturmanızı gerektiren bir dava, hayatınızda yön değişikliğine neden olabilir ve kendinizi ansızın bir olaylar silsilesinin ortasında bulabilirsiniz. Bazı iş sorumluluklarını ya da sosyal konumları kendi arzunuzla terk edebilirsiniz ya da bazı görevler sizin üzerinizden alınabilir. Bu süreç hem kendi içinizde hem de çevrenizde gerilimlere neden olabilir. Eğer çok tepki alıyorsanız, geçmişte atmış olduğunuz keskin adımların yarattığı olumsuz beklentilerden ya da çevrenizin radikal tercihlere açık olmamasından dolayıdır. Yorucu direniş ve ikna süreçlerinde odağınızı kaybetmemeye özen gösterin. Kararlılığınızı kavgaya dönüştürmeden yol almanız yerinde olacaktır. Eğer kendi içinizde çok fazla git-gel yaşıyorsanız, bu tam olarak ne istediğinizi bilmemenizden ya da başkaları üzerindeki etkinizi fazla önemsemenizden dolayı olabilir. Önerim yine önceliklerinizi ve amacınızı kaybetmeden tercih yapmanızdır.
 

Boğa Burcu veya yükselen Boğa olanlar

Ufukta değişim var… Hayatınızda istemeye istemeye katlandığınızı düşündüğünüz şeylere bir tekme atmak ya da ne zamandır "aman rahatım bozulmasın" diye sürdürdüğünüz, miladı dolmuş olan bazı yaşam pratiklerine elveda demek durumunda kalacaksınız. Çalışma şeklinizi, yaşadığınız ortamı ya da fiziksel kondisyonunuzu bu kapsamda elden geçirmeniz gerekebilir. Düzeninizi biraz sarsan bir kırılma ile birlikte enerjinizi yeniden toparlamanızın, daha arzulu ve daha odaklı olmanızın, ne zamandır kalkışmadığınız bazı girişimlere el atmanızın yolu açılacaktır. Mızmızlanmayı abartmayın. Kurban psikolojisine girmeyin. Kendinizi çok önemsemekle, "hiç sevilmediğinizi ve hiç korunmadığınızı" düşünmek arasında savrulup durmayın. Meydana gelen olaylar, iç gerilimleriniz nedeniyle erteleyip durduğunuz bazı değişimlere vesile olacak. Siz de bir zahmet birkaç kulaç atıp suyun akışıyla birlikte akmaya çalışın. Göreceksiniz yeni hayat planlarınız eskilerinden daha işlevsel olacak.


İkizler Burcu ve yükseleni İkizler olanlar

Efendim bu Yeniay'da konumuz ilişkiler. Hayır yani ne yapacaksanız da, ortalığı karıştırıp herkesi germenin bir yolunu bulacaksınız orasını bilemedim. Bu Yeniay’da bir türlü çözümlenmemiş olan bazı anlaşmaları, kontratları masaya yatırmanız gerekebilir. Sürüp giden ya da süremeyen bazı ikili ilişkilerle ilgili de karar ve tavır almak zorunda kalabilirsiniz. Eğer birden fazla olasılıkla çevriliyseniz, bir tercih yapmak size düşecek. Pasif-agresif talepler ve aleni tehditler arasında sıkışıp kaldığınız için ilişkilerdeki tavrınıza bir göz atmak durumunda kalacaksınız. Herkesi birden memnun etmeye ya da herkesi kendi öncelikleriniz doğrultusunda çekip çevirmeye kalkarsanız, her şeyi birden kaybedersiniz. Bazı işbirliklerini, ortaklıkları ya da yol arkadaşlıklarını sürdürmek için bazı arzularınıza ya da bazı kaygılarınıza bir çerçeve koymanız gerekecek. Yoksa bozulan yine sizin düzeniniz, yine sizin konfor alanınız olacak.
 

Yengeç Burcu ve yükseleni Yengeç olanlar

Bu Yeniay sürecinde, çalışma hayatınız ya da günlük yaşam şeklinizle ilgili değişim kararları almanız gerekecek. Üstleneceğiniz bir görev ya da ev düzeninizde meydana gelen bir değişim, sizi alıştığınız güven ortamının dışına çıkmaya sevk edebilir. Daha önce de yaptığınız bir iş, daha önce de karşılaştığınız türden bir fırsat, sizi hayatınızla ilgili ne yapmayı düşündüğünüze dair çelişkide bırakabilir. Alacağınız kararlar sizi hayat arkadaşlığı ya da iş ortaklığı yaptığınız insanlarla gerilim içine sokabilir. Ya da siz onların aldıkları kararlar nedeniyle istediğinizden tam emin olamadığınız bir sürece girebilirsiniz. Tavsiyem istemediğiniz ya da istediğiniz şeyler konusunda pasif-agresif bir tavra bürünmekten, ertelemeci ya da manipülatif olmaktan kaçınmanız. Önce kendinize, sonra etrafınıza açık ve net olun ki, sizden ne bekleyip ne beklememeleri gerektiğini bilsinler.
 

Aslan Burcu ve yükseleni Aslan olanlar

Yeniay size gerçekten yenilikler getirecek. Ertelenip duran, bir türlü yoluna girmeyen ama özünde size coşku ve heyecan veren bir proje, yeniden gündeminize girebilir. Zevk aldığınız ama üzerine düşmediğiniz bir ilgi alanı, daha fazla önem kazanabilir. Çocuklarınızla ilgili gelişmeler olabilir ya da aşk hayatınız hareketlenebilir. Ama ne olursa olsun işin içinde hep "düşünülüp de bir türlü hayata geçirilememiş" bir mesele ya da bir ayak sürüme faktörü olması beklenir. Burada önemli olan "önceliklerinizi" elden geçirmek. Kaynaklarınızı ve zamanınızı nasıl denk getireceğinizi iyi planlayın. Gidemediğiniz çok yol, hayata geçiremediğiniz çok hayal olabilir. Hayatınızdaki "anlamsızlık ya da tek düzelik" hissini aşmak için, varlığınıza anlam kazandırdığını düşündüğünüz bir şeyler yapmak ya da gündelik düzeninizde köklü değişimlere kalkmak iyidir. Ama kendinizi haz denizleri, eğlence maratonları içinde kaybederek, bütün düzeninizi alt üst etmek hatta sağlığınıza zarar vermek boyutuna da gitmeyin.
 

Başak Burcu ve yükseleni Başak olanlar

Asıl meseleniz özel hayatınız veya ev ortamınızdaki değişim ihtiyacı… Huzur, konfor, güven veya aidiyet hissinizi yeniden inşa etmeniz gerekiyor. Ancak bunun için biraz fazla titizlenmiş ve şartları fazla zorlamış olduğunuz konular varsa, bunlar geri de tepebilir. Kendinizi hazır olmadığınız kadar fazla işe kalkışmış ya da fazla beklentiye maruz kalmış, bu yüzden kaygılı ya da mutsuz bir halde bulabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızın, zamanınızın ya da kapasitenizin, yapmak istediklerinize ya da sizden beklenenlere yetmeyeceğinden endişe edebilirsiniz. Her şeyi "tam istediğim hale getireyim ve öyle tutayım" derken, fazla abartmış ve keyif alma yeteneğinizi ya da enerjinizi kaybetmiş olabilirsiniz. Eğer hayat "tam istediğiniz" gibi gitmiyorsa, sürekli mücadele etmekten vazgeçin. Bazen yapabildiğinizin en iyisini yapar ve gerisini zamana bırakırsınız… İşte bu kadar.
 

Terazi Burcu ve yükseleni Terazi olanlar

Bu Yeniay’da meselemiz; yapmak ya da yapmamak… Demek ya da dememek… Gitmek ya da gitmemek! Yani yine kararsızız. Düzeninizin bozulmasını, aidiyetlerinizin sarsılmasını hiç istemiyorsunuz. Ama iş veya hayat ortaklarınızla aranızda oluşan gerilimler de dayanılır gibi değil. Siz her zaman olduğu gibi hareketi ve çözümü onlardan beklemeye ve sadece istediklerinizi yaptırtmak için manipülatif yöntemler kullanmaya devam ederseniz, bekler de beklersiniz. Dönem sizin için insiyatif alma, sözünüzü söyleme, talebinizi öne sürme, tarafınızı renginizi belli etme dönemi. Bunu yaparken suçlu hissettirmek, mecbur hissettirmek, ne istediğinizi bir türlü net ifade etmeyip sürekli ne istemediğiniz üzerinden karşınızdakine ayar vermek türünden yöntemleri kullanmasanız daha iyi olur. Evet'iniz evet, hayır'ınız hayır olsun… Yoksa gizli inatçılığınız ve "olur bir ara bakarız" deyip deyip, yine kendi bildiğinizi yapmalarınız yüzünden ortalık karışmaya devam edecek.


Akrep Burcu ve yükseleni Akrep olanlar

Bu ara değerinizi ortaya koymanız, kendinizi ispat etmeniz, haklarınızı talep etmeniz için çok uygun bir dönemdesiniz. Yeni bir işe girmeniz ya da size maddi kazanç veya dolaylı faydalar getirecek pozisyonlara yükselmeniz de mümkün. Ama bunun için size engel olan davranış ve iletişim modellerinizi elden geçirmeniz lazım. Eğer ilişkilerinizde izlediğiniz tutum yüzünden insanlar size tepki veriyorlarsa, gizli emeller gütmekten arkadan iş çevirip oldu bittiye getirmekten vazgeçin. Eğer siz oldu bittilere gelmekten bıktıysanız da, tavrınızı açıkça ortaya koymaktan çekinmeyin! Bu ara kartlarınızı açık oynamaktan dolayı kaybedeceğiniz bir şey yok. Riskle ilişkinize de dikkat edin. Risk almama arzunuz yüzünden, bazen fazla hareketsiz kalıyor, bu yüzden de daha fazla riske giriyorsunuz. Bazen de kendi yetenekleriniz ve ikna kabiliyetinizi fazla abartıp, gereksiz riskler alıyorsunuz. Lütfen bir dengeyi bulun.
 

Yay Burcu ve yükseleni Yay olanlar

Evet işte Yay'ın günü geldi. Ama nereden başlayacağınıza karar vermeniz lazım! Arzular, olasılıklar, riskler ve kaynak kısıtlamaları arasında başınız dönüyor. Bu aralar insanlar veya koşullar arzularınıza engel olduğu zaman bunu kişisel alabilir, alınganlaşabilirsiniz, yapmayın. Ne yapın biliyor musunuz? Önceliklendirme yapın. Zamanın ruhuna uygun olmayan adımlar, doğal engellere takılırlar. Kendinizden hoşnut olmanız için ille de imkansızı, en imkansız zamanda yapıyor olmanız gerekmesin. Paranızı, zamanınızı ve emeğinizi çarçur etmeyin. Kendinizi kahretmek ya da yetersiz hissetmek yerine, olabildiği kadarını en iyi şekilde yapın. Sorumluluk duygunuzu, üzerinize aldığınız görevleri, üstlendiğiniz statüleri de elden geçirin. Hangileri sizi tanımlıyor? Siz onların içini nasıl dolduruyorsunuz? Duruşunuzu yeniden belirlerseniz, değerinizi göstermek ve korumak için daha az mücadele etmek zorunda kalacaksınız. 
 

Oğlak Burcu ve yükseleni Oğlak olanlar

Evet işte hani bu ay bir bitse sanki daha iyi olacaksınız. Zira neye niyet etseniz olmuyor, neye el atsanız gitmiyor gibi bir durum söz konusu… Kendinizi sorumluluklarınızın altında ezilmiş hissedebilir, bu yüzden de kolaylıkla patlama noktasına gelebilirsiniz. Ama farkında olmadığınız bir şey var. O da, hayatın bazı süreçlerinin sizin müdahaleniz dışında arkadan arkadan yürümekte olduğu. Umutsuzluğa kapılmayın. Zira bu belirsizlik ve bekleyiş döneminin, çok güzel bir çıkışı olacak. Siz şimdilik sadece elinizden geleni sabırla yapın ve sonuç alamadığınız konuları zamanın akışına bırakın. İç ışığınızı kaybetmemek için de sık sık dua etmeyi ve size huzur veren küçük alanlar açıp oralarda dinlenmeyi ihmal etmeyin. Yakında gün tüm ihtişamıyla aydınlanacak.
 

Kova Burcu ve yükseleni Kova olanlar

Fırsatlar dönemi geldi. Hep isteyip de yapamadığınız şeyler için yeni bir şans kapısı açılıyor. Ama bu defa da içinizde "İyi de ben bunu hiçbir zaman yapamadım ki… Yetersizim ben!" diyen küçük şeytanınız sizi sabote ediyor. O kadar olmadı ki bazı şeyler. Size yine olmayacakmış gibi geliyor. Umut edip hayal kırıklığına uğramaktan ya da olmayacak işe kalkışıp kayba uğramaktan endişe mi ediyorsunuz? O zaman iyi bir planlama, temkinli ve sabırlı adımlar sizin en iyi dostunuz. Evet evet siz abartmayı seversiniz. Ama bu defa abartmayın. Ya tam benim istediğim gibi olsun ya da dünya batsın kafalarından çıkın, bu yana gelin. Eğer eski hatalarınızı tekrar etmezseniz bu defa kedilik tarihinizin nadide farelerinden birini tutmuş olabileceksiniz.
 

Balık Burcu ve yükseleni Balık olanlar

İşe Balıkların sorumluluklarla imtihan günü geldi. İşe girmek ya da yaptığınız işte daha fazla sorumluluk üstlenmek için fırsatlarınız olacak. Sosyal statünüzü veya bir ebeveyn olarak görevlerinizi ilgilendiren konular gündeme gelebilir. Siz değerinizin bilinmeyeceğinden veya vermek istediğinizden daha fazlasının sizden bekleneceğinden dolayı endişe ediyor, bu yüzden de bir türlü adım atıp "yaparım" diyemiyor olabilirsiniz. Unutmayın zaman kaçma zamanı değil yapma zamanı. Birilerinin sizden bazı beklentileri veya talepleri var. Bu taleplerin içeriği fazla geniş ya da sunduğu vaatler size göre sınırlı olabilir. O zaman siz ne yapmak ve nasıl yapmak istediğinizi ve ne kadar sorumluluk almaya hazır olduğunuzu doğru düzgün tanımlayın. Hayal kırıklığına uğramamak, hayır cevabı almamak, eleştirilmemek ya da zora girmemek adına yapabileceklerinizden geri durmayın. Bu arada gereksiz masraflara girmek ya da olmayacak riskler almaktan da lütfen uzak durun.

junoastrology.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER