› 
 › 
11.04.2017

11 Nisan Dolunayı: Sınırları dağıtıyoruz

İstediklerimize ulaşma arzusu içine girebiliriz. Juno Yıldız Gözlemcisi 11 Nisan 2017 Dolunay'ın burç ve yükselen burçlara etkilerini yazdı.

11 Nisan 2017 günü, İstanbul’a göre saat 09:07 itibariyle, Dolunay adını verdiğimiz Güneş-Ay karşıtlığı tam halini alacak.

11 Nisan Dolunayı: Sınırları dağıtıyoruz

Genel değerlendirmede
Bütün sınırları bir anda dağıtma ve istediklerimize "ne pahasına olursa olsun" ulaşma arzumuzla, yerimizden kıpırdayıp durgun denizi bulandırmış olma ve sonuçta zarara girme korkumuz arasında salınacağımız bir Dolunay bizi bekliyor...

Burç ve Yükselen Burca göre yorum için ise;
Koç ya da Yükselen Koç: Çatışmacı bir modda olmanız mümkün… Geri adım atmak isteseniz de atamayacak kadar gergin olabilirsiniz dikkat edin! Karşınızdakiler tam anlamıyla boyun eğse dahi, talep ya da önerilerinizin kabul görmeme ihtimali sizi, aşırı üste gidici yapabilir. Ya da, aslında zaten içinde olmak istemediğiniz bir durumu kendiniz için uygun hale getirmeye veya, "ben çıkmadım onlar kovdu"ya getirmeye çalışıyor olabilirsiniz. Size asıl uzlaşılmaz gelenin ne olduğunu bulun… O zaman etrafı yıldırmaya değil, durumu çözümlemeye odaklanırsınız.

Boğa ya da Yükselen Boğa: Bu ara her duruma eyvallah der gibi görünseniz de, kararsızlık ve yön çizememek sizi mahvediyor! Önünüzü görememekten dolayı, alttan alıyor fakat içten patlıyorsunuz! Sağlığınıza özen gösterin… Yapmak zorunda olduğunuzu düşündüğünüz şeyleri de, elden geçirin. Yapacağınızı içten bir kabulle yapın. Ya da yapmamanın getireceği kaybı göze alın! Sanki olaylar karşısında bir yön belirlemek gerektiğinde seçim sizin değilmiş gibi davrandığınızda ve hayatı suçlamaya kalktığınızda, çektiğiniz acı daha büyük oluyor.

İkizler ya da Yükselen İkizler: "Ya Hep Ya Hiç!" Bu ara aşkta ve işte mottonuz bu. Hayata uçan kafa atmaya hazırsınız! İstediğini almak, almak için elinden geleni ardına koymamak, her türlü kaybı göze alırcasına ilerlemek, alamadıysan kapıyı vurup, hatta evi yıkıp çıkmak… Böyle kafalar, insana yüksek hissettirir. Ama düşüşleri sert olur. Kalbiniz elinizde giderken takılır düşerseniz, fırlar gider, üstünden kedi geçer, araba ezer. Yazık olur! Siz onu yine de cebinize koyun. Ama sizi heyecanlandıran şeyler için, atılım içinde olmaktan, hevesli olmaktan da vazgeçmeyin.

Yengeç ya da Yükselen Yengeç: Bu ara ilişkilerde dengeyi yakalama çabası sizi yoruyor… Partneriniz, iş ortaklarınız, ya da rakipleriniz üzerinizde baskı kurdukça, siz inisiyatif almak ile güvenlik alanınızı korumak arasında parçalanıyorsunuz. Siz Yengeç’siniz. Çok üzerinize gelinmesine izin verirseniz, sular durulduğunda adamın canına okursunuz. Size söylenenlerin hepsini yapar, hiç itiraz etmez, ama sonra ters giden şeylerin hepsini karşınızdakinin burnundan fitil fitil getirirsiniz! Bu deneyimi, "zamanında müdahale etme, gereğinde uzlaşma" konusunda bir çalışma vesilesi haline getirin. "Pasif-Agresif" olmak karşınızdakileri yorulmadan tokatlamanızı sağlasa da, hayatınızı olumlu etkilemiyor.

Aslan ya da Yükselen Aslan: Bu ara zihinsel olarak yaratıcılığınız tavan, ama icraat zayıf. Hayatın talepkarlığı, düzeni ayakta tutma mecburiyeti, ya da sağlığınız sizi asıl yapmak işlerden, ya da vermek istediğiniz tepkilerden alıkoyuyor olabilir. Fikirlerinizle, tutumlarınız arasındaki dengeyi kurmaya çalışın! Eğer hayatınızın akışını düzenlemekte zorluk çekiyorsanız, ya da sizin için hayatı kolaylaştırması gerekenler –yanınızda çalışanlar, size hizmet verenler beklediğiniz desteği vermiyorlarsa, yepyeni bir sistem kurmaktan kaçınmayın. Eğer bulunduğunuz konum icabı, olduğunuzdan daha ılımlı ve nazik görünmeniz gerekiyorsa, bunu baskı unsuru olmaktan çıkartıp, köprüyü geçene kadar içinizden eğlenmeyi becerin.

Başak ya da Yükselen Başak: Bu ara "Alma-Verme Dengesi" üzerinde çalışmanız gereken bir zamandan geçiyorsunuz! Yüksek beklenti – Yüksek fedakarlık ikileminde, daha makul, ortalamaya daha yakın noktalar belirlemenizde fayda var… Ama siz çok sevilmek istiyor ve bunun için de parçalanmanız gerektiğini filan zannediyorsunuz. Ama öyle değil. Verilince almayı, alamayınca durmayı bilseniz yeterdi! Dengenin olmadığı yerde, aşk varmış gibi görünür ama sevgi siz farkına varmadan biter. Katilinize aşık olduğunuzu sanmaktan vazgeçin. Çocuklarınız da çok talepkar olabilirler… "Sen bilirsin yavrum… Senin hayatın!" deyiverin. Sizin gibi olmadıkları aşikar ise itip çekmeyin… Tembelse de bırakın, düşsün, kalksın, kendi yapmayı öğrensin!

Terazi ya da Yükselen Terazi: Olumlu ve ılımlı olmak için çok gayret gösterdiğiniz bir dönemden geçiyorsunuz… Zira hayatınızda bazı temel değişiklikler oluyor! Ev düzeniniz, aile yapınız, güvenlik alanınız yeniden yapılanıyor. Taşınma, evlenme, boşanma, ya da alıştığınız alt yapıyı dönüştürme gibi bir çabanın orta yerindesiniz. Ve etrafınızdaki her şey o kadar belirsiz ki, size kalan sadece denge ve uyumu içinizde sağlamak. Eh bu sizin iyi yaptığınız bir şeydir. Yalnız, çok da tatlı su balığı olmamaya dikkat edin! Kapanın elinde, çekenin kolunda kalmayın. Ayaklarınız üzerinde durmak için size verilmiş bir nimettir! Kafanız yokmuş düşünemiyormuşsunuz gibi kendinizi kandırmayın!

Akrep ya da Yükselen Akrep: Büyük atılımların, projelerin içindesiniz. Ne zamandır, bu kadar aktif ve coşkulu hissetmemiş olabilirsiniz! Yoksa, sırf bu durumu siz planlamadığınız için, içten içe yeterince arzulu ve gayretli değil misiniz? Yoksa bazı engellenemez değişimler oluyor ve siz ayak uydurmayı için için red mi ediyorsunuz? Ama bu şekilde sadece gelişmeyi baltalarsınız! Ne zamandır beklediğiniz fırsatların kapısını açacak dönüşümler önünüzde uzanıyor ve alıştığınız depresyon yatağından çıkmamak için mi uğraşıyorsunuz? Hadi, hadi. Biraz gayretle, her şey çok daha güzel olacak…

Yay ya da Yükselen Yay: Heyecan dorukta, arzular şelale. Ama maddi kaynaklardan yana sıkıntı ya da özgüven sorunları ayağınızı tökezletiyor! Aklınıza gelen projelerin, haddi hesabı yok ama risk almak istemiyorsunuz. Dağıtasınız var, ama kimseye kıyamıyorsunuz… Tatlım, acaba olgunlaşmaya başlıyor ama bunu kabul etmekte zorlanıyor olabilir misiniz? Her çeşmenin suyundan içmeyi göze almamak, aşağılayıcı bir durum, hayat karşısında bir geri çekilme, bir pes etme hali değildir. Bazen de insan, sınırlarının farkında olarak, ama coşkusunu kaybetmeyerek, elinden geleni yapar. Ve yine de eğlenir.

Oğlak ya da Yükselen Oğlak: Yüksek başarılar için yüksek motivasyon gerekir. Siz bu aralar gerçekten bir yükselişin eşiğindesiniz, ama sınırlarınızın zorlandığını da feci şekilde hissediyorsunuz. İç dengenizi korursanız, bu süreci başarıyla atlatırsınız. Sonuçlar, hırsınızı ya da beklentinizi karşılamaya yetmezse, kendi kendinizle yüz yüze kalırsınız. Böyle zamanlarda kızmayın! Hayat deneyeni sever. Ama ödülü verirken, dersi de yanında paketler koyar. Çaba gösterdiğiniz zaman mutlaka tam istediğiniz karşılık gelmeyince kendinizi başarısız saymamayı öğrenmek, sizin için en değerli öğretilerden biridir… Bunu alın, kucaklayın, ve yola devam edin. Belki asıl ödül, ummadığınız bir dönemeçte otostop çekmektedir.

Kova ya da Yükselen Kova: İçinizde birikmiş olan ne varsa, dışarıya çıkmak için sınırları zorluyor. Çok üretmek, çok söylemek, çok uzağa gitmek… İşte yani çok şey yapmak istiyorsunuz. Ama bir üretim safhası aceleyi kaldırmaz… Sabır, planlama, titizlik, şu sıralar sizin en iyi dostlarınız. Adımlarınız, kafanızda oturtabildiğiniz düzenden daha hızlı gitmesin. Parçaları özenle yerleştirin. Aceleyle kırıp dökmeyin ki takım bozulmasın. Eğer elinizi ayağınıza dolaştıran, geride kalma korkusu, sandığınız kadar özel bir olamama ve sıra dışı başarıları bir parmak şıklatma ile yapamama kaygısı ise, lütfen dahilerin bir gecede parlayan yıldızlar olmadığını fark edin!

Balık ya da Yükselen Balık: Zor koşullar altında, çarpıcı işler yapmaya çalıştığınız bir dönem! Büyük riskler alıp, büyük borçlara girmeyi göze alarak büyümeye çalışıyor olabilirsiniz. İçinizde bir ses çok başarılı olacağınızı söylüyorsa, geri çekilmeyin. Ama, etrafınızda olup bitenleri de görmezden gelerek, sadece iyi niyetle hareket etmeyin. Yatırım yaparken borçlarınızı ödemeyi de ihmal etmeyin. Eğer konu iş ve para değil de, kendi kıymetini bilmek ise, o zaman fark edin! Siz kimseye kendinizi beğendirmek için, saçlarınızla yerleri silmek zorunda değilsiniz! Baskıcı ve yıpratıcı insanlarla bir arada kalmaya çalışmak size kendinizi sefil hissettirmesin! Orada olmanız gerekiyorsa olun, ama öz değer algınızı koruyun.

Kaynak: junoastrology.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER