› 
 › 
Junoastrology.com 22.12.2014

22 Aralık'ta Oğlak Burcu'ndaki Yeniay’ın burçlara etkisi

22 Aralık'ta Oğlak Burcu'nda gerçekleşecek Yeniay'la birlikte hesaplaşma ve yargılama halleri içine girebiliriz. Bu Yeniay'ın astrolojik olarak her burcu nasıl etkileyebileceğini Juno Yıldız Gözlemcisi yorumladı.

Oğlak Burcu’nun 0 derecesinde gerçekleşecek bir Ay-Güneş kavuşumu ile 2014 yılını bitiriyoruz. Maddi ve manevi anlamda değerlerimizi, kazançlarımızı, önceliklerimizi elden geçireceğimiz, alacak-verecek hesaplarına girişeceğimiz, konumumuzu geliştirmek için arzu duyacağımız, statümüzü korumak, değerimizi görünür kılmak, kalıcı kazanımlar elde etmek ya da geçmişte kaybettiklerimizi telafi etmek için uğraşacağımız bir Yeniay yaşayacağız. En azından bu konulara kafamızı takıp derin hesaplaşmalar ve yargılama halleri yaşayacağımız bir Yeniay olacağı kesin.

22 Aralık'ta Oğlak Burcu'ndaki Yeniay’ın burçlara etkisi

22 Aralık'ta, Oğlak Burcu'ndaki Yeniay bizi nasıl etkileyecek? başlıklı yazımda, bu Yeniay'dan toplumsal ve kişisel bağlamda nasıl etkileneceğimizi anlatmıştım. Burç ve Yükselen Burca göre Oğlak Burcu'ndaki Yeniay'ın etkileri de şöyle olacak:

Koç burçları ve yükseleni Koç olanlar
Bu Yeniay’da Koçların odağı, mesleki ya da sosyal kariyerleri konusunda, yani toplumda onlara saygın bir konum sağlayan her alanda, önlerine çıkacak değişim ihtimalleri. Prestij, etkinlik, güç ya da iş kaybına uğramaktan endişe edebilir ya da kendi arzularıyla bu konularda gelişme sağlayacak başlangıçlar yapabilirler. Hayat planlarınızdaki belirsizliklerin sizi rahatsız etmesi doğal. Bu konuda ilerleme kaydettiğinizi görmek için belki bir ay daha beklemeniz gerekebilir. Acele sonuca gitmek yerine olayların aldığı şekli dikkatle izlemenizi öneririm.

Boğa burçları ve yükseleni Boğa olanlar
Bu Yeniay’da Boğaların odağı, hayat planlarındaki değişimler. Taşınma veya yolculuk kararı alabilirsiniz. Eğitiminiz ya da ilgi alanlarınız konusunda da yönünüzü belirleyecek adımlar atabilirsiniz. Belirli konularda yargıya varabilirsiniz. Sosyal ya da hukuki olarak sizi de etkileyecek yargı süreçlerinde olabilirsiniz. Yol arkadaşsız kalmaktan, beklediğiniz desteği bulamamaktan da bu kadar endişe etmeyin. Şimdi atacağınız ya da beklenmedik gelişmeler nedeniyle atmak zorunda kalacağınız adımlar, zaman içinde endişelerinize de derman olacak.

İkizler burçları ve yükseleni İkizler olanlar
Bu Yeniay’da İkizler’in odağı, çözüm üretmek. Yitirme, bitirme, zayi etme korkusu duyduğunuz bir konu için ya da yapmak istediğiniz bir girişime kaynak bulmak için biriken sorunlar ya da ödenmesi gereken borçlar için bir çözüm bulacaksınız. Çözümler insana ummadıkları anlarda, ummadıkları şekillerde gelirler! Bunun için yapmanız gereken şey, durumun vehametine kapılmak yerine, bileşenleri soğukkanlılıkla gözden geçirmek. O zaman, olmazsa olmaz gibi baktığınız bir parçanın aslında yer değiştirebileceğini görecek ya da sadece sürece teslim olacaksınız.

Yengeç burçları ve yükseleni Yengeç olanlar
Bu Yeniay’da Yengeç’in odağı, hayat ve iş ortakları. Yol arkadaşlığı yaptığınız insanlarla ilgili zaruri gelişmeler meydana gelebilir ve siz de bunlardan etkilenebilirsiniz. Birlikte yapmaktan ne anladığınızı, uyumlu olmak konusundaki sınırlarınızı ya da karşınızdaki kişinin birlikte yol almaya dair beklentilerini önünüze serecek bir süreçten geçeceksiniz. Bu süreçte bir birlikteliğe başlayabilir ya da ayrılık kararı alabilirsiniz. Kaygılı olmayı ya da olayları ille de istediğiniz noktaya getirmeyi boş verip, olan bitenin özündeki gerçeği fark etmeye odaklanın.

Aslan burçları ve yükseleni Aslan olanlar
Bu Yeniay’da Aslan’in odağı, hayat düzeni. İster iş ortamınız, ister ev yaşantınız, ister fiziksel kondisyonunuz… Düzenden anladığınız ne varsa hepsi için yeni düzenler kurmanızı gerektirecek olaylar yaşayacaksınız. Sizi sıkıntıya, disipline ya da basitçe alıştığınızdan farklı bir rutine sokan gelişmeler meydana gelebilir. "Kardeşim olur mu yaaa…" diye direnmek yerine, etrafınıza bakın! Sizin şikayet ettiğiniz koşullara sahip olmak için çırpınan ya da bazı konularda sizin sahip olduğunuz konforu asla yaşamamış olan insanları göreceksiniz. Emek veren kendine verir, unutmayın.

Başak burçları ve yükseleni Başak olanlar
Bu Yeniay’da Başak’ın odağı, heyecan verici başlangıçlar. Özel hayatınız, aşk hayatınız, çocuklarınız ya da hep yapmak isteyip bir türlü kalkışamadığınız hayat planlarınız konusunda sürpriz gelişmeler olabilir. Siz de tüm kontrolcülüğünüze rağmen heyecana kapılıp ya da mecburen kendinizi adapte edip, bu denize atlayabilirsiniz. Dinamik bir süreç olacağı kesin… O yüzden taşikardinizi kontrol edin. Siz kaygılanmak ile düşünmeyi aynı şey sanıyorsunuz! Oysa "değerlendirmek" beklenti ve önyargıdan arıtılmış bir süreç olmalı. Buna dikkat edin.

Terazi burçları ve yükseleni Terazi olanlar
Bu Yeniay’da Terazi’nin odağı, bitirilmesi gereken süreçler. Aileniz, yaşadığınız ortam, kişisel planlarınız, alışkanlıklarınız gibi hayatınıza zemin sağlayan konularda, bazı süreçlerin tamamlanmakta olduğunu göreceksiniz. Size kayıp gibi gelen ya da geçmişe veda niteliği taşıyan gelişmeler olabilir. Siz de değişime gizli gizli direnen biri olduğunuz için birdenbire alıştığınız bu zeminlere ne kadar bağlanmış olduğunuzu fark edebilir veya bu sonlanma vesilesiyle kendi özelinizle ilgili hesaplaşmalar ve farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

Akrep burçları ve yükseleni Akrep olanlar
Bu Yeniay’da Akrep’in odağı, sosyal bağları. Yakın çevreniz, arkadaşlarınız, kardeşleriniz, size ilerleme fırsatı veren tüm bağlantılarınız konusunda kontolünüz dışında gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunları anlamlandırmakta acele etmeyin. Manipülatif ya da kontrolcü olmak yerine, analitik olmaya gayret edin. Anlayın, değerlendirin, adını koyun… Öyle harekete geçin. Hayat sizden hızlı ise, boşuna olayları sizin alıştığınız zemine çekmeye çalışmayın. En iyi yaptığınız şeyi yapın; adapte olun!

Yay burçları ve yükseleni Yay olanlar
Bu Yeniay’da Yaylar’ın odağı, değer verdikleri her şey. Paranız, işiniz, kişisel öncelikleriniz ya da kendinizi beğendirme kaygınız gündeminizi işgal edebilir. Değerlerinizi tartışmaya açmak, onay almak ya da sizce önemli olan konularda seçim yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bir işe girebilir, bir sunum yapabilir, bir ödeme alabilir ya da önemsediğiniz bir şeye siz para yatırabilirsiniz. Hoşunuza giden şeylere hemen atlamayın. Size yönelik değerlendirmeleri de dikkatle dinleyin ama onlara kapılmayın! Bazen eleştirilerin de hayranlıkların da arkasında da beklenmedik niyetler vardır.

Oğlak burçları ve yükseleni Oğlak olanlar
Bu Yeniay’da Oğlak’ın odağı, bizzat kendi durumu. "Ne ettim, ne buldum?" sorusunu kendilerine soracakları, bir tür geçmiş ve gelecek muhasebesine dalacakları, belki kendilerine yepyeni yönler çizecekleri bir zaman. Hesaplarında olmayan gelişmelerle hayatları yön değiştirmiş de olabilir… Kendilerini biraz belirsiz bir noktada bulabilir, bu yüzden de kendilerinden ya da hayattan umduklarını bulamamış gibi hissedebilirler. Ama unutmayın ki, Oğlak’ın öğrenmesi gereken plan yapmak, olayları ve insanları kafasına göre yönetmek değil, geleni olduğu gibi alıp elindeki koşullarda yola devam etmek.

Kova burçları ve yükseleni Kova olanlar
Bu Yeniay’da Kova’nın odağı yok. Kafalarının biraz karışık, algılarının biraz dağınık olduğu bir süreç onları bekliyor. İnsanın hayatta ne istediğini bilmediği zamanlara da ihtiyacı vardır. Kendimizi kızağa alınmış ya da etkisiz bulduğumuz zamanların sessiz ve durgun hali, bize aksiyon halindeyken gözden kaçırdığımız detayları fark etme imkanı sağlar. Bu aralar, bir geçiş, bir bitiş, bir nekahat ya da bir veda sürecinden geçiyor olmanız da mümkün. "Nasıl olacak bilmem ki?" diye dertlendiğiniz şeylerin başkaları tarafından yapılıverdiğini görmek sizi şaşırtabilir.

Balık burçları ve yükseleni Balık olanlar
Bu Yeniay’da Balık’ın odağı yeni olasılıklar. Yeni çevreler, yeni imkanlar, yeni kararlar sizi bekliyor. Önünüze gelen önerileri iyice inceleyin. Hemen atlamayın. "Ne güzel sürpriz"lerin içindeki detayda saklı pürüzleri lütfen ama lütfen gözden kaçırmak için uğraşmayın. Bize hep "Salma, topla, dikkat et" deyip duruyorsun demeyin. İnsanlar ve olaylar sizi bu aralar her yönde şaşırtmaya devam edecekler. Güç insanı sarhoş eder. "Alma, erişme, yapma" gücünüze değil, "sıkıysa durma, sınır koyma, tercih yapma" gücünüze odaklanın!

Junoastrology.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER