31.12.2020

Uzmanlardan yeni yıl için beslenme çağrısı

Uzmanlardan yeni yıl için sağlıklı beslenme çağrısı: 2021, bir ton faydası olan Omega-3'ün yılı olsun.

İZLE: TON BALIKLI SALATA TARİFİ👇 
Doğal Omega-3 almanın en kolay yolu olan ton balığı tüketimi, bağışıklığın güçlenmesinden kalp sağlığına, güzel ve sağlıklı bir cilde kadar sağlıkla ilgili her alanda mucizeler yaratırken, 2021 sofralarının da vazgeçilmezi olacak. Yeni yılda sağlıklı beslenmek, kilo vermek ve aynı zamanda bağışıklığını güçlendirmek isteyen herkes  Omega-3 mucizesine başvuruyor. ​

Uzmanlardan yeni yıl için beslenme çağrısı
 
2020’de evlere kapandık ve bol bol kilo aldık. Yeni yıla sayılı günler kalmışken hepimizin ortak hayali alınan bu kiloları geri vermek. Ancak dikkat! Uzmanlar, kısa süre içerisinde kilo vermek amacıyla yapılan şok diyetlerin ve yanlış beslenme yöntemlerinin, son bir yıldır önemini daha iyi kavradığımız bağışıklık sistemine zararlarına dikkat çekiyor. Bu nedenle diyette sağlıklı beslenmenin, vücudun ihtiyacı olan tüm besinleri, vitamin ve mineralleri dengeli bir şekilde almaya devam etmenin önemi büyük. 

Diyet listelerinin vazgeçilmezi ton balığı bağışıklığa katkı sunan onlarca özelliğiyle 2021 sofralarının vazgeçilmezi olacak.
 
Protein ve vitaminlerin en saf hali

Düzenli uyku, doğru egzersiz ve bol su tüketimi sağlıklı yaşamın olmazsa olmazları. İşte bu listede bağışıklığa katkı sunan protein, Omega-3, vitamin ve mineraller de göze çarpıyor.  Tüm bunları içeren konserve ton balığı, hem sağlıklı beslenmenin hem de bağışıklığı güçlendirmenin yıldızı olarak yeni yıl sofralarımızda yerini alıyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün bağışıklığı güçlendirecek besinler arasında sıraladığı konserve ton balığı, düşük kalorisinin aksine yüksek Omega-3, protein ve mineralleriyle en sağlıklı ve bir o kadar da lezzetli bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Ton balığının bağışıklığa faydası bununla da sınırlı değil. Ton balığı; selenyum, D ve B vitamini kompleksi gibi değerli vitamin ve minerallerin temini açısından önemli bir gıda.

Doğru beslenmenin en zengin kaynağı olan ton balığının, günlük 100 ila 300 gram tüketilmesi, ihtiyacımız olan Omega-3 miktarını karşılayarak, bağışıklık sistemimizin güçlenmesinde en büyük desteği sağlıyor.
 
Çiftlik balığı aynı katkıyı sağlamıyor

Konserve ton balığının sofraların yükselen yıldızı olmasının bir diğer önemli nedeni, çiftlik balığı olmaması. Çünkü balığın Omega 3 bakımından vücuda gerçekten fayda sağlaması, aynı zamanda bağışıklığı güçlendirmesi için, derin ve temiz denizlerde yetişmesi ve doğal ortamında yakalanması şart. Somon başta olmak üzere bağışıklığı güçlendirmek amacıyla tüketilen bazı balık türleri ise, çiftlik ürünü olduğu için, birçok vitamin ve minerali içermediği gibi, Omega-3 açısından zenginliğini de kaybediyor. Hatta çiftliklerde üretilen somonlara uygulan antibiyotik ve gıda boyası gibi malzemelerin bağışıklığa negatif etkisi olduğunu da ekleyelim.
 
Ton balığı ile kilo vermek mümkün
Ortaya koyulan istatistikler de uzmanların ne kadar haklı olduğunu kanıtlayacak türden. Öyle ki yapılan araştırmalar, dünya genelinde her beş ölümden birinin beslenmeye bağlı rahatsızlıklardan kaynaklandığını gösteriyor. Araştırmacılar kötü beslenmenin tüm dünyada diğer tüm risk faktörlerinden daha fazla ölüme yol açtığını da belirtiyor.
 
Kalp rahatsızlıkları ve kanser yalnızca “obezite”nin değil, tüm “kötü beslenme alışkanlıkları”nın sonucu olarak ortaya çıkıyor. İşin sırrı ise yine ton balığında bolca bulunan Omega-3’te yatıyor.  Peki Omega-3'ün faydaları bunlarla mı sınırlı. Tabii ki değil. 

Bu haber ilginizi çekebilir: Omega-3'ün 10 faydası
Ton balığı tüketimiyle birlikte vücuda alınan Omega-3'ün 10 faydası şu şekilde sıralanıyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER