Pudra.com 18.06.2012

Sütte korkutucu iddia!

Meclis gündemine taşınan korkunç iddia doğruysa sütlere saç boyamada kullanılan bir kimyasal karıştırılıyor.

Tankerle taşınan sütlere, bozulmaması amacıyla saç boyasında kullanılan “hidrojen peroksit” katıldığı yolundaki iddialar TBMM gündemine taşındı.

Sütte korkutucu iddia!

Habertürk'ten Saliha Çolak'ın haberine göre, CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde, gıdalara katılan zararlımaddelerle ilgili yapılan çalışmaları sordu. Oran’ın önergesinden ilginç iddialar ve sorular şöyle:

"Frigorifik sistemi olmayan tankerlerle üreticiden süt toplayan bazı tüccarların sıcak havada sütün bozulmaması için, saç boyamada yararlanılan ‘hidrojen peroksiti’ süte karıştırdığı ve bunun da bütün bakterileri öldürmesi nedeniyle o sütü yararsız kıldığı bilgisi doğru mudur? Bu amaçla hiç kontrol yapıldı mı?

"Hazır köfte harcı, renkli yoğurda Çin tuzu"

Güney Amerika’dan ithal edilen üzümlerde kullanıldığı belirtilen 'sitokinin' denilen hormonun; üzüm tanesini büyüterek ağırlığını artırdığı, şeklini düzeltip, rengini parlaklaştırdığı, ancak insan metabolizmasında da ağır etki yarattığı iddiası doğru mudur? Gümrüklerde bu yönde kontrol yapılıyor mu? Hazır köfte harçları, et suyu tabletleri, hazır çorba, dondurma, renkli yoğurt gibi hazır gıdalarda sıklıkla kullanılan ve zaman zaman 'Çin tuzu' adıyla da satışı yapılan MonosodyumGlutamat (MSG) için bir inceleme yaptınız mı? İçeriğinde MSG bulunduğu halde, ambalajında 'Hiçbir koruyucu madde içermez' ibaresiyle gıda satışı yapılması mevzuata uygun mudur?"


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER