12.02.2010

Vajina estetiği neden gereklidir?

Karanlıkta sevişmeye mahkum eden, hazza ulaşmayı engelleyen vajinal deformasyonlar estetik cerrahi ile kabusumuz olmaktan çıkıyor.

Biz kadınlar, cinselliğimizi keşfettikçe mükemmeli aramaya başladık. Cinsel arzuyu artırma ve orgazma ulaşma konularında her tür taktiğe açığız. Ancak, aramızdan bazılarının özgüvenini yitirmesine sebep olan ve mutsuz bir seks hayatı getiren fiziki sorunları da yok değil.

Vajina estetiği neden gereklidir?

Öyle ki jinekolojik işlemler ve normal doğumlar nedeniyle meydana gelen vajina deformasyonu ve yırtıklar, kötü bir estetik görünümün yanı sıra cinsel fonksiyon bozukluğu da yaratabiliyor. Ama artık kadınların vajinaları da tıbbın ellerinde hem estetik görünüme kavuşuyor hem de cinsel hazzı geri getiriyor.

Vajina estetiği, deformasyon ve yırtıkların onarılmasıyla kadınların kendini daha iyi hissetmesine, seksten daha fazla zevk almasına ve kendine daha fazla güvenmesine yardımcı olmayı amaçlayan bir cerrahi uygulamalar dizisi.

Vajinal daraltma

Vajinal daraltma, yaş veya doğumlara bağlı olarak vajinanın gevşemesi sonucu oluşan estetik görünümü düzeltmeye ve cinsel ilişki hazzını artırmaya yönelik olarak yapılıyor. Zira vajinanın iç ve dış genişliğinin artması kadının cinsel hazzını azaltırken, duvarlardaki gevşeme aynı zamanda erkeğin duyacağı hazzı da azaltıyor.

Vajina dudakları operasyonu

Bazı kadınların vajina iç dudakları ile dış dudakları doğuştan gereğinden fazla büyük ya da küçük olabileceği gibi birbirleri arasında şekil ve büyüklük farklılıkları da görülebiliyor. Özellikle dudaklar gereğinden fazla büyükse klitorisi örterek orgazmın gecikmesine neden oluyor. Bir de büyük ve sarkık iç dudaklar dış dudakları geçecek şekilde aşağı ve dışa doğru asitmetrik olarak taşmış durumdaysa, kadınlar hem kötü görüntüden dolayı kendilerini partnerlerinden saklıyor hem de spor yaparken, pantolon giyerken rahatsız oluyorlar. Bu durumda “reduction labioplasty” denilen basit bir cerrahi işlem gerçekleştiriliyor.

Dudakların normalden küçük ve gevşek olduğu durumlarda da yağ dokusu transferi ile normal, gergin ve daha genç görünümlü vajina dudakları yaratılıyor. Üstelik tüm bunlar plastik cerrahların elinde lokal anestezi ile kısa sürede yapılıyor.

Pubis estetiği

Pubis, karnın altında kalan, genital bölgenin üstteki tüylü bölgesine verilen ad. Fazla kilolar bu bölgenin belirginleşmesine yol açabiliyor. Bu, görünüm açısından rahatsız edici olduğu gibi orgazma ulaşmayı da engelleyebiliyor. Lokal anestezi altında liposuction yöntemi ile bu bölge gergin hale getirilebiliyor.
Bazen karın germe ameliyatı ile birlikte yapılan vajinal yenileme ameliyatı sayesinde pubis bölgesi gerilebiliyor. Böylelikle çoğumuzun, özellikle doğum yapmış olanlarımızın sorunu olan; gülerken, hapşırırken, öksürürken istem dışı idrar kaçırma hali de giderilmiş oluyor.

Operasyon zamanı

Estetik operasyonları genelde adet dönemi bitiminde yapılıyor. Üstelik bu operasyonlardan sonra günlük ve iş hayatınıza hemen dönebiliyorsunuz. İşlem sonrasında tuvaletinizi yapmanızda da bir mani olmuyor. Ancak yapılan ameliyatın boyutuna göre 3-12 hafta arasında değişen cinsel perhiz, havuz ve deniz yasağı getiriliyor doktorunuz tarafından.

Kaç yaşında vajina estetiği yaptırabilirsiniz

Uzmanlar, bugün 18-65 yaş arası pek çok kadının hem görünüm hem de cinsel fonksiyon bozukluğu nedeniyle plastik cerrahlara başvurduğunu söylüyor. Aktif cinsel hayatı olan her kadında, ihtiyaç duydukları her yaşta vajina daraltması yapılabiliyor.

Ancak, kız çocuklarının aileleri tarafından erken yaşta saptanan genital organlarındaki estetik anomalilerin, öncelikle genetik araştırmaları yapılarak değerlendirilmesi ve çocuk, gelişimini tamamladıktan sonra, aktif cinsel hayata başlamadan önce giderilmesi, doktorların tavsiyesi olarak not düşebileceğimiz önemli bir nokta.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER