@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 26.02.2010

Yaşlanmayı geciktirmek için bu hatalara düşmeyin!

Yaşlanmak yerine sadece yaş almak istiyorsanız, hepimizin sıklıkla düştüğü hataları hayatınızdan çıkarın!

Anti-aging bazen sadece cilt gençliği olarak algılansa da aslında cilt güzelliğinin yanı sıra vücuda içeriden vitamin desteği, sigara içiminin bırakılması, hayatı egzersizsiz sürdürmeme gibi çok önemli kuralları da içeriyor. İşte, yaşlanmayı geciktirmek istesek de zaman zaman düştüğümüz hatalar…

Yaşlanmayı geciktirmek için bu hatalara düşmeyin!

Spor yapmak için uzun zamanlar gerekli

Siz de bu inanca sahipseniz, bir an önce bu fikri aklınızdan çıkarsanız iyi edersiniz. Elbette bir spor salonunda sistemli çalışmak yararlıdır. Ancak günde yarım saat yürümek, asansör yerine merdiven kullanmak da iyi bir egzersiz biçimidir, unutmayın! Bu nedenle, “egzersiz yapmak istiyorum ama hiç zamanım yok” bahanelerini terk edin.

Bütün yağları yemek zararlı

Vücuda yararı dokunan balık ve zeytinyağını hayatınızdan çıkarmayın. Ama yine de her türlü yağın bir gramının 9 kalori olduğunu aklınızdan çıkarmayarak ölçüyü kaçırmayın.

Güneş kremini bir kere sürmek yeterli

Cildin yaşlanmasını önlemek için mümkün olduğunca güneşe çıkmamak gerekiyor. Zorunlu durumlarda şapka ve güneş gözlüğü (güneş katarakt riskini artırıyor) kullanmak, 30 faktörün üzerinde güneş kremi kullanmak gerekiyor. Ancak kremi bir kere sürdükten sonra artık sorun kalmadığına inanmak hatalı bir tutum. Çünkü özellikle yaz aylarında kremi bir-iki saatte bir yenileyerek güneşin etkisinden korunmuş olursunuz.

Yağlı da olsa yeter ki süt içelim

Yağlı süt yerine kendinizi önce yarım yağlı, sonra yağsız süte alıştırmanız durumunda içtiğiniz süt daha yararlı olur.

Bütün beyazları hayatımızdan çıkarmalıyız

Beyaz ekmek yerine siyah ekmek, tam yağlı beyaz peynir yerine az yağlı ya da yağsız peynir, kırmızı et yerine balık ya da tavuk ve koyu yeşil sebzeler, beyaz pilav yerine bulgur pilavı ile bezelye, nohut, mercimek yemeliyiz. Beyazları tamamen hayatımızdan çıkarmak değil, mümkün olduğunca az yemek önemli!

Pasta ve şekerli gıdalardan vazgeçemiyorum

Siz de bu fikirdeyseniz, unutmayın ki pasta ve şekeli gıdalar insanı en çok yaşlandıran besinlerdir. Çünkü bu besinler kanda şekeri ayarlayan hormon olan ensülini yükseltir. Bu hem vücuda yağ depolama emri verir hem de ileride kalbi ve damarları bozacak ortamı yaratır. O yüzden şekeri yavaş yavaş yükselten gıdaları tercih etmek gerekiyor. Yani bir kaşık şeker yerine elma yemeyi tercih etmelisiniz.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER