@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 04.11.2010

Evde vücut geliştirme

Spor salonlarına gitmeden, evde uygulayabileceğimiz bazı egzersizlerle vücudumuzu geliştirmemiz mümkün. Üstelik tüm gelişimimizi takip ederek! İşte kaslı kol, bacak, karın ve omuzlara sahip olmak için evde uygulayabileceğimiz egzersizler.

Vakit bulamıyor veya bütçe ayıramıyor olabilirsiniz. Ama bu, sizin kaslı bir vücuda sahip olamayacağınız anlamına gelmez. Evinize alacağınız bir mat, dumble, lastik ve sağlık toplarıyla evinizde vücudunuzu geliştirmeniz; tüm bu gelişimi takip etmeniz mümkün. Nasıl mı? Pudra.com olarak sizler için derlediğimiz; egzersiz eğitmeni Hakan Demiray’ın uzman tv’ye yaptığı açıklamaları okuyup, Vücut Geliştirme Avrupa Şampiyonu Kaya Arslantepe’nin uygulamalı video’larını izleyerek!

Evde vücut geliştirme

Evde vücut geliştirmek için edinebileceğiniz malzemeler

Aynı zaman içerisinde birden fazla egzersiz yaptığınız zaman; örneğin çömelip kalkarken aynı zamanda elinizde iki tane dumble varsa ve bunları da çömelip kalkarken kullanıyorsanız hem bacak hem kol kaslarınızı çalıştırıyor olursunuz. Egzersiz eğitmeni Hakan Demiray buna fonksiyonel egzersiz dendiğini söylüyor. Bu tip egzersizler uygularken hem bunları vücut ağırlığınızla yapabilirsiniz, hem de kolaylıkla birçok spor mağazasından edinebileceğiniz dumble’larla yapabilirsiniz.

Artık tüm dünyada evde de egzersiz yaparken herkes bu şekilde dumble, yere sermek üzere bir mat, germe egzersizleri için lastik ve sağlık topunu mutlaka evinde bir köşede tutuyor. Hakan Demiray, bunların çok basir ve elde etmesi kolay malzemeler olduğunu söylüyor. Bunlarla egzersiz yaptığınızda hem kendiniz sıradan bir antreman programının dışında keyifli bir egzersiz yaparken bulacaksınız. Hem de çok fazla seçeneğiniz olacak.

Ama bunlara bir şekilde ulaşamıyor veya alamıyorsanız da, kendi vücut ağırlığınızla yapacağınız egzersizlerin de bulunduğunu belirten Demiray, bu şekilde de çok kolaylıkla formunuzu koruyabileceğinizi söylüyor.

Egzersizlerini doğru yapıp yapmadığımızı ve vücut gelişimimimizi nasıl kontrol edebiliriz?

Vücut geliştirmede belirgin bir fiziksel gelişmeyi takip ediyor olmak gerekir. “Açıkçası bunu takip ederken de antremana ilk başladığınız gün kolunuzun, belinizin, bacaklarınızın ölçülerini alarak başlamanız gerekir” diyor Hakan Demiray. Bir ay sonraki bir dönem içerisinde de tekrardan ölçüm yapmanız size belirgin bazı veriler verecektir. Bu da sizin antremanınızı ne kadar doğru yaptığınızı, ne kadar doğru beslendiğinizi ortaya çıkaracaktır.

Gelişmeyi öğrenmek için farklı bir ölçüm yöntemi daha vardır. Bu da yağ ve kasın ölçülmesidir. Buna spor salonlarındaki ölçüm merkezlerinde ulaşabileceğiniz gibi, eczenelerde veya fiziksel performansınızı ölçebileceğiniz hastanelerde de uygulayabilirsiniz. Kendinizin yapamayacağı bir ölçüm olduğu için bunu profesyonel merkezlerde ölçüyor olmanız daha doğru olacaktır.

Burada kendi yaptığınız kas ölçümleri bir ay sonra aynı ölçülerde olsa bile, belki de yağ ve kas oranınızda farklı bir değişim olmuştur. Yani kas oranınız artıp yağ oranınızda azalma olmuştur, ama ölçünüz aynı kalmış olabilir. Bu durumda da başarılı sayıldığınızı söyleyen Demiray, bu ölçümlerin bu durumu ortaya çıkarabilecek bir yöntem olduğununun altını çiziyor.

Şimdi de evde vücudumuzu geliştirmek üzere uygulayabileceğimiz egzersizlere bakalım…

Vücut Geliştirme Avrupa Şampiyonu Kaya Arslantepe evde yapabileceğimiz kol egzersizlerini uygulamalı olarak gösteriyor. İzleyin:

  


Vücut Geliştirme Avrupa Şampiyonu Kaya Arslantepe evde yapabileceğimiz bel ve karın egzersizlerini uygulamalı olarak gösteriyor. İzleyin:

  


Vücut Geliştirme Avrupa Şampiyonu Kaya Arslantepe evde yapabileceğimiz bacak egzersizlerini uygulamalı olarak gösteriyor. İzleyin:

  


Vücut Geliştirme Avrupa Şampiyonu Kaya Arslantepe evde yapabileceğimiz omuz egzersizlerini uygulamalı olarak gösteriyor. İzleyin:

  


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER