cosmopolitan 26.06.2009

Hollywood yıldızlarının vücut sırları-2

Heidi Klum, Jennifer Aniston, Beyonce gibi yıldızlar formlarını, güzelliklerini nelere borçlu? Kişisel koçları anlatıyor...

Hepimiz merak ederiz bu kadınlar bu yaşta olmalarına veya bu kadar çocuk doğurmalarına rağmen formlarını nasıl koruyorlar diye. Biz de size en doğru kaynaklardan bilgi vermek üzere bu güzel yıldızların koçlarını araştırdık ve onlardan öğrendik. Bakalım bu vücutların sırları nedir; nasıl beslenirler, hangi egzersizleri yaparlar?

Hollywood yıldızlarının vücut sırları-2

Michelle Pfeiffer en disiplinli
Michelle Pfeiffer 50’li yaşların en fit örneklerinden… Hem onun, hem de Cindy Crawford, Kim Kardashian, Julia Roberts gibi birçok ismin formunu korumalarını sağlayan Kathy Kaehler’in felsefesi ise ‘karışım’. “Eğer insanlar tek bir egzersize takılı kaldıysa; bu durumu değiştirmelerini söylüyorum onlara” diyen Kaehler, haftada 3-4 gün 3 set şeklinde 30 kez ip atlamanın kalori yakma ve enerji açısından çok etkili olduğunun sırrını veriyor.

Kaehler, “Beni disiplini ile en çok etkileyen isim, 10 yıldır birlikte çalıştığım Michelle Pfeiffer’dır. 6 ay boyunca her sabah 4’te spor yaptığını bilirim” diyor. Pfeiffer’ın haftada 6 gün yürüyüş veya koşu yaptığını ve bunun yanı sıra antremanı düzenli olarak sürdürdüğünü; taze balık ve sabze gibi sağlıklı yiyeceklerle beslendiğini anlatıyor. Michelle Pfeiffer ise “Kathy, bana çok sıkıcı gelen ve vakit kaybı olarak gördüğüm spor salonlarında saatler geçirmeden fit bir forma sahip olmayı ve bunu nasıl koruyacağımı öğretti” diyor.

En güzel bacaklı anne Heidi Klum
Kim inanır ki Victoria’s Secret’ın ‘bir numara’ modelinin 3 çocuğu olduğuna? İlk çocuğunu doğurduktan sonra vücudunu çalıştırmak konusunda çok da hırslı davranmamış. Ama ikinci oğlundan sonra antrenör David Kirsch ile çalışmaya başlamış. Hamileyken aldığı 20 kiloyu da Kirsch’un yöntemleriyle rahatlıkla vermiş. Aynı zamanda Liv Tyler, Anne Hathaway gibi isimleri de çalıştıran Kirsch “Akıl ve vücuda önem vererek, kendi yarattığım hareketlerle, kasların daha uzun, ince ve seksi görünmesini sağlıyorum” diyor. Kirsch güzel modele 45 dakika kardio, 45 dakika da esneme ve vücut şekillendirme çalıştırıyor.

Kirsch’un beslenme önerisi de düşük karbonhidrat ve yüksek protein esasına dayanıyor. Sık öğünlerin önemli olduğunu belirtiyor. Heidi Klum’un beslenme sırrı da Kirsch’un önerisini esas alıyor. Klum’un ‘3 Saat Diyeti’ üç saatte bir az porsiyonlarda yemek yemeye dayanıyor. Mönüsü ise karışık salata, yoğurt, yulaf ve light sodadan oluşuyor.

Sahnelerin atleti Beyonce
Beyonce zayıflığa karşı koyarak yeni bir ‘seksi form’ yarattı. “Kendimi sahnede bir atlet gibi hissediyorum” diyen Beyonce, yapabildiği kadar kardio çalışması yaptığını söylüyor ve haftada 5 gün yaklaşık 3 mil koştuğunu belirtiyor. Kendisinin koçu Marco Burges birden fazla kas grubunu çalıştıran egzersizler yaptıklarını ve bu şekilde tüm vücudunu çalıştırdıklarını söylüyor. Marco Burges’in çok özel bir kuralı var; DRESS (Diet, Rest, Exercise, Stretch, Supplements). Yani sırası ve açılımlarıyla; işlenmiş yemeklerden kaçınmak, günde 7-8 saat uyumak, 45 dakika kardiyo ve 45 dakika antreman yapmak, sakatlanmayı önlemek için esnemek, multivitamin kullanmak.

Cadillac Records filmi için 7 kilo alan Beyonce, Burges sayesinde formuna kavuştuğunu söylüyor. Beslenmesinde biraz farklı bir yol izleyen Beyonce’nin yöntemi ‘demir rejimi’. Kaloriden yoksun, tahıllı besinlerin serbest olduğu bu diyeti turne öncesi ve esnasında uygulayan şarkıcı, diğer zamanlarda istediği gibi besleniyor. Ama yine de meyve, sebze ve yağsız et ağırlıklı beslenmekten yana olduğunu söylüyor.

Geçtiğimiz aylarda ‘Single Ladies’ klibinde siyah bir mayo body ile tüm vücudunu ortaya koyan Beyonce’nin motivasyon için bir önerisi var: “En sevdiğiniz parçayı çalmaya başlayın ve elinize ağırlıkları alıp dans ederek çalışın.”Duygusal fit Jennifer Anniston
Jennifer Anniston, Brad Pitt ile ayrılığının hemen ardından Hollywood’un en başarılı yoga eğitmenlerinden Mandy Ingber ile tanışıyor ve “Onunla ilk çalışmadan sonra resmen popomun üstüne oturamadım” diyor. Haftada 3-4 gün 20 dakika kardio ve ardından ‘Iyengar Hatha Yoga’ yapan Anniston, bu şekilde içsel farkındalığa ve nefese odaklandığını belirtiyor. “Bacaklarım daha ince ve sıkı oldu, kollarım güçlendi, omurgalarım açıldığı için boyum bile uzadı” diyor; ama en önemlisinin kendisinin duygusal olarak fit hissetmesinin olduğunu söylüyor.

Mandy Ingber spinning çalışması ile yogayı karıştırdığını, aslında bu iki sporun benzer bir ilişkisi olduğunu söylüyor. Anniston’ın her hareketi oldukça sakin bir şekilde uyguladığını belirten Ingber, “Onunla yaptığımı yoga çok doğal. Çünkü vücudunu çok zarif bir şekilde kullanıyor” diyor.

Anniston’ın bir diğer sırrı da detoks. Her güne bir sabah taze sıkılmış limon suyu ile başlayan başarılı oyuncu tüm kötü alışkanlıklarını da bırakıp kendini toksinlerinden arınmaya adamış.

Reese Witherspoon açık hava sporcusu
Reese Witherspoon hem ufak tefek, hem de fit ve kıvrımlı ideal vücut ölçülerine sahip… Witherspoon her zaman açık havada egzersiz yapıyor ve bunun vücudu ve ruhu için çok sağlıklı olduğunu söylüyor. Kapalı spor salonlarında çalışmayı sevmediği için bolca seçeneği olduğunu söyleyen kişisel koçu Michael George ise aynı zamanda Puff Diddy, Meg Ryan gibi isimleri de çalıştıran bir isim.

Witherspoon’un vücudunun sırrı ise haftada 5 kez yürüyüş ve koşu. Ama elinde 2 buçuk kilo ağırlıkla yapılan yürüyüşten bahsediyor Micheal George. Bu şekilde yürüyüş esnasında tüm kasların hissedildiğini belirtiyor.

Madonna, Halle Berry, Jennifer Lopez gibi yıldızlar formlarını nelere borçlu? Öğrenmek için Hollywood yıldızlarının vücut sırları makalesine tıklayınız.

Cosmopolitan Fit and Light


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER