› 
 › 
03.09.2018

Sonbahar konseptine uygun 11 dekorasyon fikri

Mimar Figen Erdağ Demircan sonbaharda ev dekorasyonunda yapılabilecek değişiklikler için fikirler verdi, rahatça uygulanabilir püf noktaları paylaştı.

İZLE: SONBAHARDA BAHÇE BAKIMI👇 

Yaz mevsimi okula dönüş hakkında konuşmalar ile biter. Okul hazırlıklarıyla beraber evlerde bir telaş başlar. Yavaş yavaş yazlık giysiler kaldırılır, çocuk odalarına ders çalışma alanı da dahil olmak üzere bir çeki düzen verilir. Sonbahar kendini gösterir... 

Figen Erdağ Demircan; eylül döneminde, sonbahara girerken ev dekorasyonunda yapılabilecek değişiklikler hakkında bilgiler verdi. Daha fazla detay için galerimize de göz atabilirsiniz.

1. Kilimlere, yastıklara, örgü battaniyelere evde yer açın. Havalar serinler serinlemez onlara ihtiyaç duyacaksınız. Modern ile gelenekseli bir arada kullanmaktan çekinmeyin. Doğu motifli bir kilimle modern örgü bir battaniye birbirine yakışacaktır.

2. Evinizde sonbahar havası yaratmak için büyük değişiklikler gerekmiyor. Mutfak, banyo havlularınız, runnerlar, örtüler, nevresim takımları gibi detayları alıp sonbahara yakışır renklerle hepsini değiştirin. İşte size küçük ama keyifli bir sonbahar dekorasyon fikri.

3. Sonbahar sebzeleri yetiştirin. Küçük mutfak saksıları alın; bu saksılarda sonbahara özgü bitkiler, sebzeler yetiştirin.

4. Mumlara evinizde yer açın. Sonbaharı çağrıştıran tarçın, elma gibi kokulardan oluşan mumlar size ve ailenize mutluluk verecektir.

5. Doğaya adım atın. Çocuklarınızla yapraklar, kozalaklar toplayın; evde bu materyallerle minik şaheserler yaratabilir veya hepsini bir çanakta toplayarak evinize sonbahar renklerini getirmiş olursunuz.

Ev dekorasyonu püf noktaları7. Sarı ışıklara geçiş yapın. Eğer beyaz ışık kullanıyorsanız bunları sarı renk veren ampullerle değiştirin. Tepeden aydınlatma yerine bir lambader kullanmak evin havasını tamamen değiştirecektir.

8. Evinizin kapısına sonbahar yapraklarından oluşan bir süs hazırlayabilirsiniz.

9. Tüm yazlık giysileri yıkamak, bazalara yerleştirmek için vakit yaratın. Fazla eşya her zaman yorucudur. Bu işlemleri yaparken artık kullanmadığınız giysi ve eşyaları ihtiyacı olanlara verin.

10. Dekorasyon dergileri alın. Güzel bir çay, sahlep ya da kahve eşliğinde okuduğunuz dergilerden ilham alın; mutlaka sevdiğiniz ve uygulamak istediğiniz bir öneriyle karşılaşacaksınız.

11. Evinizi yenilemek için en iyi dönemlerden biri olan sonbahara geçiş döneminde profesyonel yardım alabilirsiniz. Bir mimara danışarak evde yapmak istediğiniz değişiklikler için start verin.

İlgili haberlerimiz:

​Mutfağınızı yenilemek için 10 pratik fikir
Mutfağınızı 2018 - 2019 mutfak dekorasyonu trendlerine uyarlamak zannettiğiniz kadar zor değil. İşte, Mimar Figen Erdağ Demircan'dan 10 pratik fikir!

​Sosyal medyanın en ilham verici dekorasyonları
Yeni bir eve taşınıyor veya evinizde değişiklikler yapmak istiyorsanız renklerin, ışığın ve havanın gücünü kullanarak pozitif enerjiyi yakalayın

​8 dekorasyon hatası
Az sonra Pudra.com sayfalarında okuyacağınız 8 dekorasyon hatasına düşmezseniz, çok şık ve özgün bir dekorasyon yaratabilirsiniz.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2