› 
 › 
26.02.2020

Banyolar artık evin en gözde alanı

Modernizmin ve konforun konuşulduğu banyolar evin en gözde alanı olarak yeni tasarım trendlerine göz kırpıyor. İşte 2020 banyo tasarım trendleri..

İZLE: GÖMME REZERVUAR SEÇİMİ👇 
Yaşam alanlarının tamamında olduğu gibi, artık banyolarda da tasarım olgusu ön plana çıkıyor. Modernizm ve konforun konuşulduğu banyolar artık evin en gözde alanı olarak yeni tasarım trendlerine göz kırpar hale geldi. Konforun daha ön planda olduğu banyolar artık sade ve net çizgilerin olduğu, aynı zamanda estetik ve yaşayan alanlar... Kullanım kolaylığı, fonksiyonellik, tasarım ve tasarımcı imzaları ile yeniden şekillenen banyolardan bahsederken gelinen noktada hem seçim kriterleri hem de alternatifler çoğaldı. Peki gün geçtikçe değişen dekorasyon trendlerine ek olarak, 2020’de nasıl banyolar göreceğiz? ORKA Banyo Genel Müdürü Nalan Yılmaz, 2020'nin banyo tasarım trendleri konusunda Pudra.com'un sorularını yanıtladı. 

Yeni banyo tasarım trendleri

Bütünsel tasarım yaklaşımı ile kullanım kolaylığını konforla buluşturan ve çeyrek asırdır banyo mobilyaları sektöründe üretim gerçekleştiren Orka Banyo, 2020’nin banyo tasarım trendlerini açıkladı.
 
Konfor odaklı fonksiyonel tasarımlar

Evlerin içinde banyonun olmadığı, yıkanmak için hamam gibi ortak kullanım alanlarına gidildiği günlerden bu yana banyo tasarımlarında çok şey değişti. Günümüzde farklı bir önem kazanan banyolar artık kullanıcıların zevkle vakit geçirdikleri özel spa’sı konumunda... Banyo tasarımları da bu değişime göre şekillenerek daha çok konfora odaklandı. Doğanın iyileştirici etkisinden ilham alınarak banyolara da doğal ahşabın konforu uygulanmaya başlandı.

ORKA Banyo Genel Müdürü Nalan YılmazORKA Banyo Genel Müdürü Nalan Yılmaz 2020 banyo trendlerini "Yeni yılda banyolarda ahşabın sıcaklığını, doğal taş ve pastel renklerin sadeliğini göreceğiz. Sade aynalar ve ışık efektleri ile hareket katılan banyoları sıklıkla ön planda olacak.

Banyo aksesuarlarında ise daha yalın çizgilerin hakim olduğu, modern ve fonksiyonel tasarımların öne çıkacağını düşünüyoruz." şeklinde açıkladı.
 
Banyolar artık evlerin yeni gözdesi

Günümüzde banyoların da artık salon ve yatak odası gibi birer yaşam alanına dönüşmüş durumda olduğunu belirten ORKA Banyo tasarım merkezi ekibi, bu yıl tasarımlarda yeni renkler, yeni kapaklar ve modüler banyo mobilyalarının ön plana çıktığının altını çiziyor.
 
Orka banyo - modüler banyo dolapları

Özellikle doğal taş ve pastel renklerden oluşan sade ama şık ürünlerin gündemde olduğunu belirten Nalan Yılmaz "ORKA Banyo olarak dünya standartlarında kalitede, esnek kullanım alanlarına sahip, çevre sağlığına önem veren, kolay kurulumu olan, modüler ve konforlu ürünler üreterek banyo mobilyaları pazarına ilham verecek yenilikleri hayata geçiriyoruz." dedi.
 
Doğal renkler ve farklı formlar ön planda
 
Orka banyo - likya dolap

2020 yılında farklı renklerde doğal taş, nötr ve pastel renkleri, farklı formlarda ince, mineral ve seramik lavaboları, roze, altın, krom gibi renklerin yanı sıra siyah, bakır gibi doğal renkte armatür ve banyo aksesuarlarını ve aynalarda naif ışıklar ile LED aydınlatmaları daha etkin kullandıklarını belirten Nalan Yılmaz, yaşamın kaynağı sudan ilham alan banyoların artık doğal tasarım diliyle oluşturulduğunun altını çiziyor.
 
Yeni trend alarmı: Bitkilerle yaşayan sürdürülebilir banyolar!
 
Bitkilerle yaşayan banyo

Banyoları sıradanlıktan uzaklaştıran yeni fikirlerin sıklıkla uygulandığına değinen ORKA Banyo tasarım merkezi ekibi, sürdürülebilir banyoların da 2020’de çok fazla uygulanacağının altını çiziyor. Doğal yaşamdaki sürdürülebilirliği koruma amacı güden ORKA Banyo, dünya nüfusundaki artışla beraber yükselen mobilya tüketimini standardize eden FSC sertifikalı malzeme kullanımına ağırlık veriyor.

İlgili haberimiz: İlham verici 50 banyo
Banyolar, artık alıştığımız banyolar değil. Tasarım anlayışı tamamen değişti, renkli ve insana mutluluk veren özel mekanlara dönüştüler. Pudra.com ekibi olarak size ilham vereceğine inandığımız 50 banyoyu beğeninize sunuyoruz.

Soğuk beyaz banyoların aksine doğa ile bağlantı kuran, banyoyu güzelleştiren ve ‘yaşam alanı’ haline getiren bitkilerin artık modern banyoların vazgeçilmezi olduğunu belirten ORKA Banyo tasarım ekibi,  nemli ve az ışık alan ortamda rahatça büyüyebilecek aloe vera, devetabanı, eğreltiotu veya bambu gibi bitkileri tercih edebileceğinizi de ekliyor.

İlgili haberlerimiz:

2020 Ev Dekorasyon Trendleri
Kaliteden ödün vermeyen tasarımlarıyla daha iyi yaşam için çözümler sunan Lagu kurucularıyla 2020 ev dekorasyon trendlerini konuştuk.

Banyo dekorasyonu için 6 basit öneri
Artık banyonuza adım atmak bile istemiyor musunuz? Banyonuzu sıradanlıktan kurtarmak için Pudra.com'un 6 basit önerisi var. İşte kolay uygulanabilen dekorasyonu önerileri...

Modadan dekorasyona... Klasik mavi nasıl kullanılır?
2020'nin trend rengi klasik mavi. Modadan dekorasyona, makyajdan mücevhere; klasik mavi rengi nasıl kullanabilirsiniz?


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER