@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 18.01.2010

Reiki ile tedavi nasıl yapılır?

Elinizden ilettiğiniz enerji ile bir başka insana şifa verebilir misiniz? Reiki şifacıları bu soruya “evet” yanıtını veriyor.

İZLE: REİKİ İLE TEDAVİ👇 
Reiki son dönemlerde hem kişisel gelişim yönüyle hem de iyileştirici gücüyle çok konuşulan konulardan biri oldu. Biz de pudra.com olarak reiki konusunu her yönüyle incelemek istedik: Reiki nedir, ne şekilde şifa verir, hangi hastalıkların tedavisinde reiki’den destek alınır?

Reiki ile tedavi nasıl yapılır?

UZMANTV Enerji Teknikleri Uzmanı Gülcan Arpacıoğlu reiki hakkında merak ettiğimiz sorunların yanıtlarını veriyor.

Reiki nedir?
Reiki, evrensel yaşam gücü enerjisi anlamına gelir. Bizim şu anda bildiğimiz reiki, Usui Reiki’dir.

Mika Usui adında bir Japon’un geçen yüzyılda bulduğu şifa enerjisinin adıdır. 1920’lerde Mika Usui’nin yaptığı meditasyon sırasında kendisine gelen bir ilham olduğu söylenir. Bir başka görüşe göre, kendi kaldığı manastırdan değil başka bir manastırdan öğrendiği bir tekniktir.

Reikinin bilimsel temelleri araştırılıyor ve klinik olarak çok fazla veri toplanıyor. Özellikle ellerin deri direnci üzerine yapılmış çok araştırma var. Ellerin hemen altında, reiki çağırıldığı zaman, ani bir deri direnci farklılığı ve biyomanyetik bir alan oluştuğu gözlemleniyor. Bilimsel olarak reiki var. Sadece Japonya’da olan bir şey değil üstelik. Anadolu’da, Orta Asya’da, Sibirya’da, Güney ve Kuzey Amerika’da, Uzak Doğu’da, Afrika’da buna benzer enerjilerle çalışan pek çok topluluk bulunuyor. Türk toplumunun şaman kültüründen gelmesi en başta bu enerjilerle çalıştıklarını gösteriyor.

Reiki ne işe yarar?
Zihinsel, duygusal, bedensel ve hatta ruhsal her tür sorunda kullanılabilen bir enerjidir ve her birinde de etkilidir.

Sorunlarımızın çoğu zihinsel ve duygusal olarak başlar, sonradan bedensel olur. Kullandığımız enerji bizim bedenimizin kendini iyileştirme kapasitesini artıran ve onu uyaran, hatırlamasını sağlayan bir enerjidir.

Öksürük, nezle, ishal, kabızlık, kesikler, yanıklar, düşmeler sonucu oluşan yaralanmalar, ülser, mide, kalp gibi hastalıklarda reikiyi kullanırız. Ama kronik hastalıklarda reikinin üst derecelerini uzun sürelerde kullanırız. Özellikle kanserde kullanılır reiki. Kanseri iyileştirici değildir, ancak yapılan tedavilere destek olarak kullanılır.

Reiki sorunları nasıl çözer?
Aslında reiki sorunları çözmez. Sorunları çözen bizim enerji bedenimiz ve kendi fiziksel bedenimizin zekasıdır. Onu istediğimiz zaman, o başımızdan gelir ve ellerimizi koyduğumuz yere çıkar. Bedenin kendi zekasını ve zihinsel enerjisini uyarır, onun canlı ve sağlıklı haline dönmesi için ona ne yapacağını hatırlatır. Dolayısıyla beden ve zihin kendi kendini iyileştirir.

Zihinsel problemler, enerji bedeninde olmuş olan aksaklıklardır. Reiki çalışmaya başladığında, tüm beden, tüm aura duşa girmiş gibi olur. Reiki aktive edildiğinde, ellerinizi koyduğunuz yerde artık siz beden olarak yoksunuzdur, sadece reiki çalışır. Siz aradan çekilirsiniz, reiki ile kişinin bedeni birlikte çalışır. Bu beden aynı zamanda zihin ve duyguları da içerir. Zihin ve duygular ayrı şeyler değil, bedenle tamamen beraber olan şeylerdir. Enerji blokajlarının açılmasıyla birlikte zihnin, ruhun ve bedenin iyileştiğini görürüz.

Reiki nasıl öğrenilir?
Reikinin öğrenilmesi çok kolaydır. Daha önce öğretmen seviyesine gelmiş bir kişi size yardımcı olabilir. Herkes reiki uygulayıcısı olabilir. Verilen eğitim içinde enerji aktarımı yapılır. Bu enerji aktarımı bir kere yapıldığında hayat boyu sizinle kalır. Siz hiçbir çaba göstermeden reiki şifacısı olmanız sağlanır. Ayrıca, herkes öğretmen de olabilir. Herkese açıktır reiki. En önemli tarafı, eğitimin çok kısa sürmesi ve kolay uygulanmasıdır.

Reiki tedavisi nasıl yapılır?
Uygulayacağınız kişinin herhangi bir yerine ellerinizi koyarak başlar, ama yüzden başlamak daha iyi olabilir. Şifa arayan kişi yatar pozisyonda olursa daha iyi olur. 5-10 dakika elleri yüze, alına konur, eller kaydırararak başın iki tarafına verilir enerji. Her defasında bir bölgede 5-10 dakika kalmak gerekir. Hatta hasta bölgelerde bir saate kadar çıkılabilir.

Reiki, başın bitiminde, boyna fazla bastırmadan uygulanır. Omuzlara, göğüse, bedenin önüne ve arkasına verilebilir. Kulaklara vermek gerekir, çünkü akupunkturda kulaklar bedeni temsil eder. Refleksoloji de aynı prensiple çalıştığı için ayak altına da verilebilir. Reikinin yer ve zaman kısıtlaması yoktur. Kişinin rahat olması ve aynı zamanda şifacının da kendini destekleyecek şekilde oturması iyidir.

Reiki hangi aşamalardan oluşur?
Birinci aşamada elinizi koyarak çalışırsınız. İlk günden kendinize ve başkalarına, hatta hayvanlara, bitkilere evrensel şifa ışığının enerjisini elinizle aktarabilir hale gelirsiniz. İkinci aşamada şifa enerjileri daha da genişletilir. Uzaktan şifa gönderebilirsiniz. Mesela buradan Çin’deki ya da Afrika’daki herhangi bir insana şifa gönderebilirsiniz. Ayrıca olaylara, sınavlara, ilişkilere de şifa gönderilebilir.

İkinci seviyede daha güçlü bir enerji vardır. Fizikselin yanında zihinsel, duygusal şifada, yani bilinçaltının programlanmasında, olumlu düşüncenin yerleşmesinde, yeni inançaların zihne programlanmasında çok sıklıkla kullanılır. Çünkü reiki, özellikle ikinci derece beyin dalgalarının yavaşlamasını ve telkine açık hale gelmesini sağlar. Bilinçaltını istediğimiz yönde değiştirebiliriz.

Üçüncü aşamada çok daha güçlü bir enerji vardır. Bir başka insana, o enerjiyi kullanarak, yüksek şifa enerjileriyle yardım edebiliriz. Öğretmen olup başkalarının da şifacı olmalarını sağlayabiliriz.

Herkes reiki ile tedavi olabilir mi?
Reiki hemen hemen her koşulda uygulanabilir. Birkaç küçük istisnai durum olabilir. Örneğin bir organ kopmuşsa onun derhal buzlanması ve mikro cerrahiye gidilmesi gerekir. Biz kanı durdurmak için reiki uygularız, ama uzun uzadıya dokunun iyileşmesi için uygulamayız. Çok nadiren, kalp pili kullanan hastalarda, kalp pilinin üstüne reiki uygulandığında rahatsız edebilir. Belki kalbin etrafına uygulamak daha iyi olur. Ama reiki her hastalıkta, bağışıklık sistemi hastalıklarında, kanserde, genetik hastalıklarda, kemik kırıklarında, açık yaralarda, her yerde kullanılabilir.

Eğer kişi reikiden fayda görmek için psikolojik olarak kendini açıyor ve reikiye inanıyorsa, bu plasebo etkisi de faydalıdır. Ama reiki şifası için reikiye inanmak da gerekmiyor. Reiki, insanı 5-10 dakika içinde rahatlattığı ve etkisini hemen gösterdiği için aranan bir şifa yöntemidir.

Enerji teknikleri uzmanı Gülcan Arpacıoğlu reikiyi böyle anlatıyor. Reiki konusundaki deneyimlerinizi yorum yazarak pudra okuyucularıyla paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz…


İlginizi çekebilecek diğer yazılarımızı okumak için tıklayın…

Hastalıklardan kendinizi nasıl koruyabilirsiniz? Şifa enerjisini çağırarak, hastalıkları hayatınızdan çıkarabilirsiniz...

Kendimi hastalandırdım, nasıl iyileştirebilirim? Kendinizi “sizin” hasta ettiğinizin farkında mısınız?

Hasta olmak istemiyorsan… Hasta olmamak ve iyi bir hayat sürmek için Dr.Drauzio Varella’nın muhteşem önerilerine mutlaka göz atın!

Bir elmas olduğunun farkında mısın? Hayat yolculuğunda ne yaptığımızı biliyor musun? Nereye doğru yürüyoruz? Ne yapmak istiyoruz?

Bir nefes alın hayallerinizle kucaklaşın! Nefes bizi huzur, mutluluk, neşe duygularıyla birleştiren tek araç. Güç ve mutluluk içimizde. Biz sadece nefesle dışarı çıkarıyoruz.

Negatif enerjiyi alan masaj... Dr. Ayşegül Öztürk vücuttaki fazla enerjiyi boşaltarak kişiyi başta stresten kurtarıyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER