sabah 11.08.2009

Bir nefes alın hayallerinizle kucaklaşın!

Nefes bizi huzur, mutluluk, neşe duygularıyla birleştiren tek araç. Güç ve mutluluk içimizde. Biz sadece nefesle dışarı çıkarıyoruz.

Ece Saruhan'ın Nevşah Fidan'la yaptığı bu röportaj nefes terapisini ve bu terapinin yarattığı mucizeleri anlatıyor...

Bir nefes alın hayallerinizle kucaklaşın!

Türkiye'nin ilk transformal nefes terapisti Nevşah Fidan, depresyondan kansere tüm hastalıkların temelinde yanlış nefes alışkanlıklarının olduğunu söylüyor ve ekliyor: Doğru nefes almayı öğrendiğiniz anda tüm hayalleriniz gerçeğe dönüşecek!..

Transformal nefes terapisi nedir?
Dünyanın en kuvvetli arınma metodu. seansı 3 yıllık psikoterapiye eşdeğer. Bu sistemin yaratıcısı Judith Kravitz, doğru nefes gırtlak kanserini yendi. Seanslardan sonra negatifliklerinizden kurtuluyorsunuz başka bir kimliğe bürünüyorsunuz. sayesinde dönüşüyorsunuz.

Nasıl uygulanıyor bu yöntem?
Bir saat boyunca uzanıp kesintisiz nefes alıyorsunuz. Sistem fizik kanunlarına dayanıyor. Düşük bir enerji yüksek enerjiyle karşılaştığında yükseğe çıkma eğilimi gösteriyor. Kesintisiz nefes aldığımızda nefesle birlikte enerji frekansımız da yükseliyor, vücudumuzdaki bloke enerjiler yok oluyor. Kişi birkaç seansta yöntemi öğreniyor ve evde kendi kendine uygulayabilir hale geliyor.

Siz nasıl tanıştınız bu yöntemle?
Bir kaç yıl önce çok kötü bir dönem geçirdim, dibe vurdum. Yaşamımı kökten değiştirecek bir şey ararken, karşıma transformal nefes çıktı. Sonra da Amerika'da bu bu işin eğitimini aldım.

Kansere meydan okuyor

Terapi başladığında ben nefesimi içime çekemiyordum. Bildiğimizi sansak da nefes almayı bilmiyor muyuz?
Sen ters nefes alıyordun ve hayatındaki her şey de ters gidiyordu. Evet, nefes almayı bilmiyoruz. Oysa nefes alamazsak ölürüz. Nefes alışımız tüm yaşamımızı ifade ediyor. Dengesiz nefes alırsak hayatımız da dengesizleşiyor. Nefes alıp içimizde tutarsak, işlerimiz yolunda gitmiyor. Nefes vermeden beklememiz bağımlılıklarımız olduğunu gösteriyor.

Gerçekten de doğru nefes almaya başladığımdan beri hayatımdaki her şey yolunda gidiyor. Mucize gibi...
İçindeki sihirli değneği keşfettin ve kendinle barıştın da ondan. Nefes bizi düşüncelerimize, şimdiye getirebilen ve bu noktada bulunan huzur, mutluluk, neşe duygularıyla birleştiren tek araç. Güç ve mutluluk zaten içimizde. Biz sadece onu nefesle dışarı çıkarıyoruz.

Psikolojik sorunlarımızın temelinde de doğru nefes alamayışımız mı var?
Sadece psikolojik değil kanser, kalp hastalıkları, şeker, depresyon her şey doğru nefes alamadığımız için oluyor. Kanser gibi anarobik hastalıklar oksijenin olmadığı ortamlarda gelişiyor. Nefes yaşam enerjisidir. Nefesi içinizde tuttuğunuzda bu pozitiflik negatife dönüşüp bloke oluyor, bir enerji tıkanıklığı oluşuyor. Bu da zamanla hastalıklara, ağrılara, travmalara, depresyonlara yol açıyor.

Ne kadar zamanda arınabiliriz peki tüm bu negatifliklerden?
Kişiden kişiye değişiyor ama dönüşüm 4-5 saniyede gerçekleşiyor. Bu yaşa kadar getirdiğimiz negatifliklerin sayısıyla da alakalı bu. Tek tek blokajların çözülmesi 5-6 seansı buluyor. Kişi bu yöntemi kendi kendine uygulamayı öğrenidiğinde ise tüm hayalleri gerçek oluyor.

Bunu açabilir miyiz biraz?
Her seansa bazı niyetlerle başlıyorsunuz ve her türlü negatifliği geride bırakıyorsunuz. Kendinizi ve sizi üzen herkesi affediyorsunuz. Sonrasında hayal ettiğiniz her şey sizin oluyor. Aşksa niyetiniz aşk geliyor, arabaysa araba...

Kısırlığa, migrene, astıma son!

'Tom Cruise gelsin' desem, gelecek yani? Hayır.
Mercedes istersen gelmez ama araba istersen gelir. Evrenin senin için getireceklerini kısıtlamamalısın. Niyetinin gerçekleşme süresi inancının kuvvetine ve nefesinin açıklığına bağlı. Bir de niyetin olumlu olsun. Sen ilk seansta 'Artık sevmemek istiyorum' diye ağlıyordun. Ama olumlu şeyler niyet etmeye başlayınca hayatın değişti. Evren enerjilerden ibaret ve pozitif olan pozitifi getiriyor. Her şey zihinde bitiyor.

Hastalığını yenen var mı nefesle?
Annemin 40 yıllık migreni geçti. Kanser hastası müşterilerimin doktorları beni arayıp teşekkür ediyor. Astımı, böcek- köpek hatta uçak korkularını doğru nefesle yenenler var. Panik atağı geçiriyor. 20 senedir çocuğu olmayan arkadaşlarım hamile kaldılar. Tedavi olarak göstermek istemiyorum ama nefes gerçekten çok etkili bir şifa yöntemi.

'Secret' sistemi nefessiz işlemez

Bugünlerde 'The Secret' diye çokpopüler bir kitap var. Kitapta da niyet ederse ve inanırsa insa-nın tüm hayallerine kavuşacağı yazıyor...
Kim olursanız olun yaşantınız düşünceleriniz aracılığıyla şekilleniyor.Her şey zihinde bitiyor. Çekim yasasını insanlar harekete geçiriyor. Ancak, o kitapta yazanları nefessiz yapmaya imkan yok. Çünkü 'Düşüncemi değiştireyim' demek çok kolay ama bunu yapmak zor. Nefes bilinçaltını devreden çıkarmaya yarıyor. O yüzden'Secret' sistemini nefessiz uygulayanların sadece yüzde 5'i başarılı olabilecek bence. Önce kendinizi enerjitik olarak açmanız gerekiyor.

Ece Saruhan, SABAH


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER