@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 31.10.2016

Harika seks hayatı için yapmanız gereken 3 şey

Mükemmel seks hayatının yolu doğru iletişimden geçiyor. Yatak odanızdaki sorunları çözecek 3 basit iletişim yöntemi Pudra.com'da.

Seksi sadece bazı hareketleri yapmak gibi düşünürsek aslında basit bir eylem. Hatta orgazm olmayı öğrendikten sonra, orgazm için de basit diyebiliriz. Seksin zor olan kısmı kesinlikle iletişim. Çiftler seks hakkında yeterince konuşmadıklarında cinsel arzuların bir araya gelmesi olanaksız hale geliyor. Eğer arzulu olmayı ve samimi bir iletişim kurmayı becerebilirseniz tutkulu bir seks hayatının önündeki tüm engeller kalkar. Aslında iyi bir seks hayatı için romantizm ve tutkuyu bir araya getirip, işe biraz da güven eklemeniz gerek. Peki, bu nasıl mümkün olacak? İşte seks hayatınızı canlandıracak 3 basit yöntem...Harika seks hayatı için yapmanız gereken 3 şey
1- Partnerinizin seks haritasını çıkarın

İlk olarak birbirinizi anlamanız ve partnerinizin seks hayatında nelerden hoşlandığını öğrenmeniz gerekiyor. Erkeklerin ve kadınların sekse bakış açılarında çarpıcı bir fark var. Çoğu kadın kendini partnerine yakın hissettiğinde seks yapmak isterken, çoğu erkek seksi duygusal yakınlık sağlamak için bir araç olarak görüyor. Yani seks yapmayı isteme ya da istememe sebepleri iki cinste farklı yani. Partnerinizle hangi şartlar altında istekli veya isteksiz olduğunuzu paylaşmanız birbirinizi daha iyi anlamanızı sağlayabilir. Seks hakkında yaptığınız içten sohbetler ilişkinizi yatak odasının dışında da geliştirir.


2- Cinsellik hakkında tartışmaktan çekinmeyin

Birçok insan cinsellikten utanıyor. Bunun kaynağında birçok şey olabilir; aile, arkadaşlar, eski ilişkiler ya da tüm toplum. Toplum genelde size seksi utanılacak bir şey olarak öğretir, bu sebeple cinsel utancı aşmak kolay değil. Öncelikle şunu kabullenmelisiniz; arzularınızdan utanmak kendinizden utanmak demek. İlişkide iki tarafta birbirinin cinsel doğasına saygı duyduğu sürece ilişki sağlıklı bir şekilde devam eder. Arzularınızın gerçekleşmek için mantıksız olduğunu düşünmeyin. Her arzu kendi içinde mantıklıdır, tabii başkasına zarar vermeyi gerektirenler dışında. Arzularınızı ve isteksiz olma sebeplerinizi partnerinizle paylaşmak çok önemli. Tabii bu paylaşımın yapılacağı an da doğru seçilmeli. Bu sohbetler sayesinde seks hayatınız gelişecek ve ilişkiniz daha sağlıklı ilerleyecek. (Seks hakkında konuşmak zor değil yazımız da size bu konuda yardımcı olabilir.)

harika seks hayatı
3- Ara sıra seks planı yapın

Seksin kolay, gerilimsiz ve sınır tanımayan bir yapısı olduğu ile ilgili güçlü bir inanç var. Günümüz dünyasında iş yoğunluğu yüzünden seks genellikle spontane gelişiyor. Kimsenin seks için plan yapmak aklına dahi gelmiyor. Spontane seks harika bir fantezi olabilir, fakat bunun sürekli hale gelmesi uzun süreli ilişkilerde sorunlar yaratabiliyor. Planlı seks, yapılacaklar listesi hazırlamak demek değil, partnerinize yalnızca ona adanmış bir zaman aralığı ayırmanız demek. Bu planlanan zaman aralığında ne yapacağınız tamamen size kalmış. Önemli olan nokta; partnerinize ayırdığınız zamanda partnerinizin erotik duygularını uyandırmak. İlişkinizin başlarında nasıl bir seks yaşantınız varsa aynı şeyleri hissetmeye çalışın; vahşi, özgür. Tabii bu sefer işin içine plan da katarak.

Konuyla ilgili diğer yazılarımız
Yatakta gerçekten iyi misiniz?
Kabul edelim ki konu seks olunca hiçbirimiz o kadar dürüst değiliz. Peki, öyleyse yatakta gerçekten iyi miyiz nasıl anlayacağız? Cevabı Pudra.com'da.

Seks ilişkiniz için neden önemli?
Seks ilişkiniz için gerçekten o kadar önemli mi? Yoksa olmazsa olmazlarınızdan biri değil mi? Seksin ilişkinize neler kattığını Pudra.com yazdı.

Düşük libidonun nedeni partneriniz olabilir!
Seks için isteksiz olma nedeniniz partnerinizin hareketleri olabilir. Kadınların libidosunu öldüren erkek hareketlerini Pudra.com yazdı.

30 yaşına gelmeden bilmeniz gereken 30 seks gerçeği
20'li yaşlarda iyi bir cinsel yaşam için bazı şeyleri önceden bilmeniz önemli. Her kadının 30 yaşına gelmeden bilmesi gereken 30 seks kuralı Pudra.com'da.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER