@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 23.07.2014

Limonlu suyun faydaları neler?

Bir bardak suya ekleyeceğimiz birkaç damla limonun mucizelerine şaşıracaksınız.

Bizim için sadece yemeklerimize, salatalarımıza tat veren limon uzun süredir doğal tedavi yöntemlerinin vazgeçilmezlerinden. Bu elbette birçok sebebi var. Yüksek oranda B ve C vitamini içermesinin yanı sıra limon, kalsiyum, magnezyum ve demir deposu.

Limonlu suyun faydaları neler?

Düzenli olarak içtiğiniz suya limon ekleyerek, bu mucize besinin faydalarından yararlanabilirsiniz. Başlangıçta limonlu suyun tadı biraz ekşi ya da acı gelebilir. Ancak sadece birkaç günde suyun tadına alışacaksınız. Dilerseniz zorlanmamak için 8 bardak suya çeyrek limon ekleyerek başlayın ve zamanla bir limona çıkarın. Yazın serinlemenin yollarından biri olan limonlu suyun üç faydasını merak ediyor musunuz?

Kilo vermeye yardımcı olur
Limon, lifli yapısıyla açlık hissini bastırıyor ve iştahı azalttığı için kilo vermeye yardımcı oluyor. Yemeklerin sindirimini de kolaylaştıran limon, karaciğer detoksunda yağları ayrıştırma özelliğiyle biliniyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirir
Limonlu su içmek bağışıklık sistemini destekler ve güçlendirir. Her şeyden önce sahip olduğu antibakteriyel özellikler sayesinde, vücudumuza giren ve birçok hastalığa sebep olan mikroplarla mücadele eder. Ayrıca, vücudumuzdaki llenflerin temizlenmesini sağlayarak, lenf sistemimizi de güçlendirir. Lenf sistemi vücuda giren hastalık yapıcı mikropları yakalayıp yok ettiğinden, lenf sisteminin desteklenmesi çok önemli.

İltihapları azaltır
Eğer siz de eklem iltihabı ya da benzeri sıkıntılardan yakınıyorsanız, size iyi bir haberimiz var. Limon iltihapların tedavisinde büyük bir yardımcı. Bunun sebebi asidik yapıdaki limonun zamanla alkali bir hal alıp, iltihapların temel sebeplerinden biri olan asidin azalmasına yardımcı olması.

Limonlu su içerken nelere dikkat etmeli?
İlk olarak limonu ekleyeceğiniz suyun ılık olmasına dikkat edin. Soğuk limonlu suyun diş minelerinize zarar verebileceğini unutmamalısınız. Organik ve GDO’suz limon kullanmayı tercih edin. Özellikle hazır limon sularından uzak durun. Hazır limon sularının içerdiği koruyucu maddeler, sağlığınıza zarar verebileceği gibi limonun tüm vitamin ve antioksidan özelliklerini de yok ediyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER