› 
 › 
16.05.2019

Güvenli seyahat için 8 öneri

Tatil için yola çıkmadan önce her şeyi kontrol etmek gerekir. Araç bakımını yaptırdınız mı, buzdolabının fişini çektiniz mi? İşte seyahat öncesi 8 öneri!

Zorlu kış mevsiminin ardından gelen bahar ayları ve yaz mevsimi, araçla gerçekleştirilen hafta sonu dinlenmelerinin ve şehir içi gezilerin sayısını artırdı. Bu seyahatler ve geziler sırasında meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmek için çeşitli önlemler almak gerekiyor. Generali Sigorta, güvenilir seyahatler için dikkat edilmesi gereken noktaları Pudra.com okuyucuları için paylaştı.

Güvenli seyahat için 8 öneri

1. Gideceğiniz yeri iyi araştırın
Seyahat etmeden önce gideceğiniz bölge ile ilgili mutlaka iyi bir araştırma yapın. Seyahat edeceğiniz yerin size uygun olup olmadığını, yemek kültürünü ve keşfedilecek güzel yerlerini mutlaka araştırın.

2. Navigasyon sistemlerinden yararlanın.
Seyahat edeceğiniz bölgeyi en iyi şekilde keşfetmek ve zamandan da tasarruf etmek istiyorsanız mutlaka navigasyon sistemlerinden yararlanın. Seyahate çıkmadan önce mobil cihazlarınıza kuracağınız uygulamalar sayesinde gittiğiniz bölgenin tadını daha iyi bir şekilde çıkartabilirsiniz.

3. Güvenlik tedbirlerini unutmayın
Seyahat öncesinde ve sırasında güvenlik tedbirleri almayı unutmayın. Bütün olumsuz ihtimallere karşı kan grubunuz, acil durumlarda ulaşılabilecek yakınlarınızın iletişim bilgileri gibi detayları mutlaka bir yere not alın ve yanınızda taşıyın.

4. Yolculuk öncesinde arabanızın bakımlarını yaptırın
Eğer araba ile seyahate çıkacaksanız, kış mevsiminin ardından yıpranan aracınızın lastik ve fren sistemi, akü, klima, yağ değişimi gibi yolda sorun yaratabilecek kısımlarının bakımını yaptırın. Güvenli bir sürüş için, tüm aksamın kontrolü özelinde servisinizi de mutlaka ziyaret edin.

5. Hırsızlıklara dikkat edin
Özellikle yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun olduğu bölgelerde yaşanan hırsızlık olaylarına karşı tedbirli olun. Gideceğiniz bölgeyi iyice araştırarak bu tür olayların sık yaşandığı yerleri, mekanları öğrenin.

6. Sürprizlerle karşı hazırlıklı olun
Uzun sürecek bir seyahat öncesinde, geri döndüğünüz zaman sürpriz sonuçlar ile karşılaşmamak için önlemlerinizi alın. Mümkünse bir önlem listesi hazırlayın. Seyahate çıkmadan önce evcil hayvanınız, buzdolabınızdaki yemekleriniz ve ısıtma sistemleriniz ile ilgili aldığınız önlemleri tekrar kontrol edin.

7. Seyahat sigortası yaptırın
Yurt dışına seyahat gerçekleştirecekseniz, seyahatinizi güvenilir ve en sorunsuz şekilde olması için seyahat sağlık sigortası yaptırın. Tatil veya iş amaçlı seyahatlerinizde yararlanabileceğiniz seyahat sigortası, vize onayının ön şartını yerine getiren ve yurt dışındaki tedavi masraflarınızı da poliçe çerçevesinde kapsayan bir sigorta ürünüdür.

8. Seyahat ettiğiniz ülkenin kültürüne Fransız kalmayın
Yabancı bir ülkeye seyahat ediyorsanız seyahat ettiğiniz ülkenin kültürüne Fransız kalmamak için Rusya'dan Amerika'ya; Kanada'dan İran'a; farklı ülkelerin geleneklerine mutlaka göz atın. 

İlgili haberlerimiz:

​Sağlıklı seyahat için 14 ipucu
Bayram tatilinde seyahate çıkacaksanız Dr. Elif Hakko'nun önerilerini okumanızı öneririz. Yolculuk sırasında sağlığınızı korumak ve keyifli bir seyahat geçirmek için dikkate almanız gereken 14 ipucu Pudra.com'da...

​Bayramda çocukla rahat seyahat için ipuçları
Yolculuk, değişen iklim şartları ve yemek düzeni herkes için bazı riskleri taşısa da bundan en çok çocuklar etkileniyor. Bayramın tadının kaçmaması için anne babaların tatil boyunca dikkat etmesi gerekenler Pudra.com'da.

​Seyahat ederken dikkat edilecekler
Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi çok seviyoruz. Kim sevmez ki? Serdar Kuzuloğlu, seyahate çıkacaklara ihmal etmemeleri gereken çok özel öneriler sunuyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER