@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 12.05.2021

Eski ilişkinizin izlerinden nasıl kurtulursunuz?

Geçmişin hayaletlerinden kurtulmadan yeni bir hayat kurmanız zor. Eski ilişkinizin izlerinden nasıl kurtulabileceğinizi Pudra.com yazdı.

Bir ilişkinin bitişi pozitif ya da negatif birçok güçlü duyguyu beraberinde getirir. İlişki boyunca daha güçlü, huzurlu ve mutlu hissetmenizi sağlayan sevgiliniz, ilişkinin bitimiyle birden en korkunç duygulara neden olabilir. Bu durumun sebebi ise genellikle sevdiğimiz kişi karşısında duygusal olarak savunmasız kalmamız ve duygularımızı egomuzun önüne koymamızdır. Elbette, bu muhteşem bir şey. Ancak işler yolunda gittiğinde. Aksi takdirde elimizde kalan, öfke, kırgınlık ya da üzüntü olabilir.

Eski ilişkinizin izlerinden nasıl kurtulursunuz?

İlişkiniz sona erdiğinde, duygularınızı anlamak ve çözmek için zamana ihtiyacınız olur. Kızgınlığınızı, utancınızı, hayal kırıklığınızı ya da pişmanlığınızı sağlıklı bir şekilde ifade edebilmeyi öğrenmeniz hemen mümkün olmaz. Tüm bu duyguları tanımlamanız ve çözmeniz tahmin ettiğinizden çok zaman da alabilir. Ancak devam edebilmek, yeniden bir ilişkiye başlayabilmek ya da tek başınıza mutlu olabilmek için bu aşamayı atlamanız gerek. Eğer bunu yok sayarsanız, hayatınıza devam etseniz bile sürekli geçmişten gelen bu izleri üstünüzde taşırsınız. Ve hem kendinize hem yeni ilişkinize zarar verirsiniz.yalniz kadin
İşe eski ilişkinizin izlerini hayatınızdan tamamen silmenizin ve eski sevgilinizin hayaletinden kurtulmanızın yolları…


Duygusal hayaletlerinizi kabullenin

Bu geçmişinizde kalan kişiyi suçlayacağınız anlamına gelmiyor. Hatta size gerçekten duygusal zarar vermiş olmalarına da gerek yok. Belki de gayet güzel bir ayrılık süreci yaşadınız. Ama yine de sizi duygusal olarak bir şekilde etkilemiş olabilir. Ne çeşit bir davranışa maruz kalmış olursanız olun, hayatınızın kontrolünü elinize alabilmeniz için neyle karşı karşıya olduğunuzu bilmeniz ve kontrol edebilmeniz gerek. Siz duygusal hayaletinizi kontrol edemezseniz, o sizi kontrol eder. Bu konuda size kimse yardım edemez. Başka birini suçlamanız ise kendinizi kurban gibi görmenize neden olur. Ve kurban olduğunuz sürece hayatınızı kontrol edemezsiniz. Sizi etkileyenin ne olduğunu bulun ve kabullenin. Bu hayatınızın kontolünü elinize almak için ilk adım.


Olanların sorumluluğunu alın

Negatif düşüncelerden ve toksik ilişkiden kurtulmak için kendinize şans tanıyın. Hiçbir şeyin sizi daha fazla kontrol etmesine izin vermeyin. Belki eski sevgiliniz için yeterince iyi olmadığınızı düşünüyorsunuz, belki de gerçekten eski ilişkinizde yeterince çaba gösteremediniz. Ama bu yeni ilişkinizde de böyle olacağınız anlamına gelmiyor. Sadece sorumluluğunuzu kabul edip, hatalarınızı anlamanız gerekiyor. Karşınızdaki kişiye öfke duymaktan kurtulmak için de kendi hatalarınızı görmenizde fayda var.

mutsuz kadın
Anlamaya çalışın

Ne kadar üzüldüğünüzü, kırıldığınızı ya da eski sevgilinizin size davranışlarını unutmanız zor olabilir ama bunları anlamanız mümkün. Sizi bir başkası için mi terk etti? Bu durumun elbette affedilecek bir yanı yok ama bunu neden yaptı? İlişkinizde nasıl sorunlar vardı? Artık sizi sevmiyor muydu? Belki de sonu gelmiş bir ilişkiyi sürdürmek için fazla ısrarcı olan sizdiniz. Bir şeyleri anlamlandırmak aslında çözmenin ilk adımı. Geçmişten kalan hayaletinizi anlamaya çalışın, her şey mantıklı sebeplere dayandığında kurtulmanız daha kolay olacak.

Konuyla ilgili diğer yazılarımız
Ayrılık ile baş etmek zor değil!
Ayrılık herkes için oldukça zor, ama bu süreci en az zararla atlatmak elinizde. Uzmanların ayrılığı atlatmak için verdiği tavsiyeler Pudra.com'da.

Eski sevgiliniz hayatınıza neler kattı? Ayrıldıktan hemen sonra olmasa da, eski sevgililerin hayatımıza katkılarını zamanla fark edebiliriz. Eski sevgililerin bizi nasıl olgunlaştırdığını ve bize neler öğrettiklerini yazdık.

Eski sevgilinizi nasıl unutursunuz?
Ayrılığın üzerinden yeterince zaman geçmiş olmasına rağmen hala eski sevgilinizi unutamadınız mı? Eski sevgilinizi unutmanız için neler yapabileceğinizi Pudra.com yazdı.

​Sezen Aksu gibi 'Vazgeçtim' demeyin
İlişkinizi mahveden şey kendinizden vazgeçmeniz mi? 43 yıldır çiftlere danışmanlık yapan Dr. Margaret Paul sorunların tek sebebinin bu olduğunu söylüyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER