@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 13.10.2009

Abur cuburdan uzak durun, kilo verin!

Her şeyi denediniz ama atıştırma, abur cubur yeme alışkanlığınızın önüne geçemediniz… Bu defa önerilerimizi dikkate alın.

Abur cuburları göz önünden kaldırın

Abur cuburdan uzak durun, kilo verin!
Cips, kurabiye ve çikolataları mutfak dolabının arkalarına gizleyin. Yiyecekleri görmediğiniz zaman kendinizi frenlemeniz kolay olur.

Dişlerinizi fırçalayın
Sabah kalkar kalkmaz ya da akşam yatmadan önce fırçalamak yerine, dişlerinizi yemeklerden sonra fırçalayın. Diş macunu tadının üzerine yiyecek hiç iyi gitmez.

Dar kıyafet seçin

Gerek dışarıda gerekse de eve gittiğinizde üzerinizden düşecek bollukta bir kıyafet giymek yerine tam üzerinize oturan bir pantolon giymeyi tercih edin. Böylece çok yediğinizde belinizin sıktığını hisseder, atıştırmaya ara verirsiniz.

Sakız çiğneyin
Yoldayken, öğün aralarında, yemek hazırlarken ya da televizyon izlerken atıştırmamak için sakız çiğneyin. Abur cuburları aklınızdan çıkaramadığınız zamanlarda su için. Böylece yemek saatine kadar tokluk hissini korursunuz.

Kavanozdan beslenmeyin

Asla paketten ya da kavanozdan beslenmeyin. Yiyeceğinizi tabağa minik porsiyon halinde alın. Aksi halde atıştırmanın sonu gelmez ve ne kadar yediğinizi ölçemezsiniz.

Mum yakın
Bazı yiyeceklerin tadını sadece yiyerek almazsınız. Yemeden tadına varmak için şekerli ama kalorisiz bir tat olarak karamel ya da vanilya kokulu bir mum yakın.

Photoshop’lu fotoğraf asın

Motive olmak için zayıf olduğunuz zamanlardaki ya da photoshop’la inceltildiğiniz bir fotoğrafınızı görünür bir yere, özellikle buzdolabının üzerine asın. Böylece buzdolabını açıp ağzınıza bir şey atmadan önce sizi engelleyen bir şeyle karşılaşmış olursunuz.

Kanalı değiştirin
Televizyonda yiyecek reklamı gördüğünüzde kanalı değiştirin. Baştan çıkarıcı çikolata ya da kek görüntülerine karşı koyamayıp markete koşmanıza böylece engel olun.

Yemek günlüğü tutun
Üşenmeyin, kendinize bir yemek günlüğü tutun. Mesela, “Televizyon izlerken bir çikolata, bir kase patlamış mısır yedim” gibi… Bu sayede abur cuburu bilinçli mi yoksa bilinçsiz mi yediğinizi anlayabilir, bilinçsizce atıştırdığınız zamanlara odaklanabilirsiniz.


İlgili konularımız:


Testi yapın, beslenme tarzınızı bulun! Yeşil misin, değil misin? Yaşam tarzınızın ne kadar sağlıklı olduğunu bu testle keşfedin.

Neden aşırı yemek yiyoruz? Kızgınlık, yalnızlık, üzüntü, yorgunluk, korku ve stres gibi olumsuz duygular yemek düşkünü yapıyor.

Bu abur cuburlar sağlıklı! Her ne kadar sağlıklı beslenme üzerinde olumsuz etki yaptığı bilinse de bazı abur cuburlar kalbi önemli ölçüde koruyor.

Planlı öğünlerle dengeli beslenin
Öğün ve menü planlama sağlıklı beslenmenin temel adımıdır. İşte bu konuda işinizi kolaylaştıracak bilgiler!

10 öneriyle 10 kilo verin Yaz geliyor, kilo verme vakti! Size 10 kilo vermenize yardımcı olacak 10 önerimiz var…


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER