@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 02.10.2015

Vücudunuzdaki yağ oranını ölçmek için 12 yöntem

Beden kitle indeksinden, bel-boy oranına kadar yağ oranınızı ölçmek için birçok yöntem var ancak bunların bazıları yanlış. Neler mi? Pudra.com'da...

Vücudunuzdaki yağ oranını ölçmek için 12 yöntem Vücut Kitle İndeksi
2/14

Vücut Kitle İndeksi


Nedir?: Vücut Kitle İndeksi, boyunuzu ve kilonuzu karşılaştırarak sağlıklı kilonuzu bulmaya yarayan bir matematik işlemi. Çıkan rakam sizi zayıf, normal, kilolu ve obez olmak üzere bir kategoriye koyuyor. Beden Kitle İndeksi de deniyor. Nedir bu vücut kitle indeksi? yazımızda daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.
 
İşe yarıyor mu?: Her zaman değil. 2012’de yapılan bir araştırmaya göre BKİ normal çıkan kişilerin yüzde 29’unun aslında obez kategorisine girecek kadar yağa sahip oldukları ortaya konmuş. Bu sebeple BKİ hesaplaması aslında zayıf görünen ama yağ oranı fazla olan kişileri doğru ölçemiyor. Bir diğer yönü de, eğer gerçekten çok kaslı ve fit biriyseniz, kas dokusu fazla ağırlık yaptığından normal indeksinizin üstünde bir sonuç alarak fazla kilolu kategorisine girebilirsiniz.
 
Nasıl yapılıyor?: Google'da Beden Kitle İndeksi hesaplayıcılarını aratarak, kilo ve boy bilgilerinizi girip hesaplayabilirsiniz.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2