23.10.2018

Doğru nefes almayı doğru insandan öğrenin

Nefes Uzmanı ve Yazar Nevşah Fidan Karamehmet, doğru nefes almak için çalışacağınız nefes koçlarını seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlattı.

İZLE: NEFES EGZERSİZİNİN FAYDALARI👇 
Nefes koçluğunun Türkiye’de tanınarak yayılması, eğitim süreci ve yeterlilik standartları, meslek olarak kabul edilmesi gibi konularda çalışmalarına devam eden Nefes Koçluğu Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı, Yazar ve Nefes Uzmanı Nevşah Fidan Karamehmet, etkin ve donanımlı bir nefes koçunda olması gereken kriterleri açıkladı.

Doğru nefes almayı doğru insandan öğrenin
 
2002 yılından bu yana yoga, nefes terapisi, farkındalık ve meditasyon üzerine çalışmalar yapan Nevşah Fidan Karamehmet, nefes seans veya seminerleri vermek için yeterli donanıma sahip olan kişilerin üniversite eğitimi gibi eğitimini tamamlamış, kendi alanında yüksek lisans yapmış olması gerektiğini ifade ediyor. Bu donanıma sahip olmayan kişilerin insanların hayatını riske atabileceğini belirten Nevşah Fidan Karamehmet, aranması gereken kriterleri şöyle sıraladı:
 
  • Nefes koçlarının öncelikle ilk aşamada fiziksel ve psikolojik açıdan sağlıklı, kendisi ve tüm çevresiyle tatmin edici, iyi ilişkiler içinde olması gerekiyor.
  • Nefes seanslarından yararlanmak isteyen farklı sağlık sorunları yaşayan insanlarla çalışılabilmesi için nefes eğitimi ile birlikte davranış biçimleri ve solunum fizyolojisi eğitimini tamamlamış olması çok önemli.
  • İyi bir nefes koçunun üç yıl boyunca eğitim programında yer alan prosesi tamamladığına dair diploma yerine geçerli sayılabilecek Nefes Koçluğu Federasyonundan onaylı profesyonel nefes koçluğu sertifikası olması gerekli.
  • Bu anlamda doğal nefes ile pozitif yaşamın sırlarına ulaşmak isteyen herkesin donanımlı ve yeterlilik belgesi olan nefes koçları ile çalışması çok önemli. 

İlgili haberlerimiz:

Doğru nefes almayı öğrenin
Gerçek nefes yaşamın kaynağıyla doğrudan temas kurmak anlamına geliyor. Pudra.com ile doğru nefes alıp almadığınızı öğrenebilirsiniz.

​Neden doğru nefes almalıyız?
Doğru nefes nasıl alınır? Doğru nefes almanın vücuda faydası nedir? Nefes terapisi ne işe yarar? Soruları, nefes terapisti Figen Dolanay Pudra.com için yanıtlıyor...

​Basit diyafram nefesi nasıl alınır?
Sadece doğru nefes alıp vererek sağlık ve neşeye ulaşmak mümkün. Basit diyafram nefesi egzersizlerini Pudra.com'da bulabilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER