@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 20.09.2016

Sevgiliniz yoksa toksik erkek mi?

Sevgilinizin tutarsızlığı ve duygusal manipülasyonu sizi yordu mu? Belki de karşınızda toksik bir erkek vardır. Toksik erkeklerin özellikleri Pudra.com'da.

Bir erkeğin bize ne kadar zarar verebileceğini gözünden anlamamız mümkün değil maalesef. Özellikle de söz konusu toksik erkeklerse. Bazen oldukça nazik, kibar, anlayışlı ve duygusal bir erkek olan partneriniz bazen de dünyanın en anlayışsız adamına mı dönüşüyor? Bir taraftan ilişki sizi yorarken bir taraftan da acaba iyi bir erkek mi, ona haksızlık mı yapıyorum diye düşünüyor musunuz? Muhtemelen haksızlık yapmıyorsunuz. Çünkü bu hızla değişen duygu durumları ve tutarsızlık, toksik erkeklerin en belirleyici özelliği.

Sevgiliniz yoksa toksik erkek mi?

Karşınızda gerçekten kötü biri olduğunu düşünseniz zaten ilişkiyi bitirebilirsiniz ancak toksik erkekler sizi aslında kötü olmadıklarına bir şekilde ikna ediyor. İlişkiye devam ettiğinizde bir şeyleri yoluna koyabileceğinize inanmanızı sağlıyorlar. Başlangıçta oldukça savunmasız ve masum göründükleri için, zamanla yaşanan bu değişimlere anlam veremiyor ve her şeyin ilk günlerdeki güzelliğine döneceğine inanıyorsunuz. Bu, kadınlar için oldukça büyük bir yıkım aslında.

Elbette insanlar da ilişkiler de zamanla değişir. Ancak kabul etmek gerekiyor ki her değişim her zaman olumlu olmaz ve insanlar ancak gerçekten değişmeyi istedikleri zaman değişirler. Eğer karşınızda toksik bir erkek varsa bu değişime pek de hevesli olmayacağından emin olabilirsiniz. Bu yüzden en baştan kendinizi korumanız gerekiyor. Bunun için de karşınızdaki erkeğin “toksik erkek” kategorisine girdiğinden emin olmalısınız. Peki bu nasıl olacak? İşte cevabı...

İletişimin kurallarını o belirler
Ancak partneriniz istediğinde, onun istediği konulardaki sorunlarınızı konuşabilirsiniz. İsteklerinin olması için saatlerce konuşabilir, olayı tartışma haline getirebilir ve istediği olmadığında sizi bir şekilde cezalandırır. Surat asar, tavır yapar ya da sizi sessizlik ile cezalandırır. Haklılığını kabul ettirene kadar söylenmeye devam eder, sizin kapandı sandığınız eski konuları tekrar tekrar önünüze getirir. Eğer istediğini alamazsa duygusal manipülasyonun dozunu artırabilir hatta sizi bağlarınızı koparmakla tehdit edebilir. Ancak konu sizin sorunlarınıza gelince asla bunların üstünde durmak istemez. Konuyu geçiştirmek, yok saymak ve sizi suçlamak partnerinizin sık sık yaptığı bir şeyse, karşınızda toksik bir erkek olabilir.
toksik erkeklerin özellikleri

Tutarsız davranır

Ani duygu değişimleri, bir anda gelen öfke patlamaları, sebebini bilmediğiniz tartışmalar, durduk yere yükselen sesler... En özel, romantik anlarınızı mahveden bu beklenmedik çıkışlar ilişkinizin rutini olduysa karşınızda toksik bir erkek olabilir. Tabii bu çıkışlar her zaman negatif olmaz. Bazen de öfkeli bir anındayken birden sizi ne kadar sevdiğini anlatmaya başlayabilir. Hiç beklenmedik anlarda karşınızda dünyanın en anlayışlı ve duygusal erkeğini bulabilirsiniz. Bu yüzden de ondan vazgeçmeniz zorlaşır. Günün birinde hep bu iyi yönünün ön planda olacağına inanarak ilişkiyi yürütmek için çaba harcarsınız.


Çok fazla ilgi alanı olabilir

Kariyer, para, romantizm, seks, spor... Neredeyse her konuda bilgisi vardır, hepsinde bir şekilde başarılı olmak ister. “Mükemmel erkek” olmak için çok fazla çabalar, asla herhangi bir konuda hatası olabileceğini ya da yanlış yapabileceğini kabullenmez. Çok fazla ilgi alanı vardır ve eğer o bir konuyla ilgileniyorsa, başka birinin o konuda ondan daha iyi olması söz konusu bile olamaz. Özellikle de sizin. Sağlıklı bir ilişkide yatakta iyi olmanız önemliyken, karşınızda toksik bir erkek varsa sizin sekste iyi olmanızı bile sorun edebilir. Ondan çok kazanmanızı, başarılı kariyerinizi... Yani ondan iyi olduğunuz herhangi bir konuyu mutlaka sorun haline getirir.
toksik erkeklerin özellikleri

İnsanların yanında farklı davranır

Sosyal ortamlarda sizinle oldukça ilgili, duyarlı, anlayışlı olan sevgiliniz yalnız kaldığınız anda değişiyor mu? Ya da tam tersi baş başayken mükemmel olan sevgiliniz, diğer insanların yanında sizi küçük görüyor, sert davranıyor ya da sürekli tersliyor mu? Karşınızda sorunlu bir erkek olduğundan emin olabilirsiniz. Sizi, ilişkisini dışarıdaki imajından daha az önemseyen biriyle mutlu olmanızın mümkün olmayacağı ortada değil mi?


Manipüle eder

Karşınızdaki erkek sürekli suçlu hissetmenize, yeterince iyi olmadığınızı düşünmenize neden oluyorsa ortada bir sorun olduğu çok açık. Sizi bir şekilde manipüle edip, yaptıklarınızdan, beğendiklerinizden ve isteklerinizden utanmanıza neden oluyorsa karşınızdaki toksik bir erkek olabilir. Verdiği sözleri tutmamak, kendi istediğini yaptırmak için hep sizi haksız duruma düşüren; haklı olduğunuz anlarda bile özür dilemenizi sağlayan biriyle birlikteseyseniz ilişkinizi gözden geçirmenizde fayda var.

Konuyla ilgili diğer yazılarımız
Toksik ilişkilerden nasıl kurtulursunuz?
Sizi sürekli mutsuz eden toksik bir ilişkinin içindeyseniz kurtulmak için çaba göstermeniz gerek. Zararlı ilişkilerden kurtulma yolları Pudra.com'da.

Arıza erkeklerle baş etme sanatı
Sorunlu bir erkekle birlikte olmak yıpratıcı olsa da bazen vazgeçmek mümkün olmuyor. İlişki kurması zor erkek tipleri ve baş etme yöntemleri Pudra.com'da.

Yoksa sevgiliniz narsist mi?
Sevgilinizin bir narsist olduğundan şüpheleniyor musunuz? Sevgilinizin ben merkezci biri olduğunu anlamanın yolları Pudra.com'da.

Kadınlar neden mutsuz erkekleri çekici buluyor?
Mutsuz erkekleri daha çekici bulmanızın nedeni yanlış tercihleriniz değil, genleriniz! Kadınların neden mutsuz erkekleri çekici bulduğunu Pudra.com yazdı.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER