12.01.2021

Rahat sindirim ve güzellik için su içmenin önemi

Beslenme ve Diyet Uzmanı Berrin Yiğit, doğru kaynaktan ve yeterli miktarda su tüketimenin yenileyici ve arındırıcı etkisine dikkat çekiyor.

İZLE: SIK YAPILAN DİYET YANLIŞLARI👇 
Suyun bağırsak fonksiyonlarını düzene sokma özelliği ile sindirim sistemini rahatlattığına dikkat çeken Beslenme ve Diyet Uzmanı Berrin Yiğit, beslenmenin temel taşı olan suyun, doğru kaynaktan ve yeterli miktarda alındığında yenileyici ve arındırıcı etkisiyle cildi de beslediğini belirtiyor. Bu anlamda özellikle pH değeri 7.4’ün üzerinde olan alkali suların tercih edilmesi gerektiğini vurguluyor.

Rahat sindirim ve güzellik için su içmenin önemi

Yeterli miktarda su içmenin boşaltım ve sindirim sistemi için de son derece faydalı olduğunu dile getiren Beslenme ve Diyet Uzmanı Berrin Yiğit, özellikle hazımsızlık çeken kişilerin su tüketimine dikkat etmesi gerektiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu:

Beslenme ve Diyet Uzmanı Berrin Yiğit“Hazımsızlık, şişkinlik ve kabızlık toplumumuzda sıklıkla görülen, kişilerin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen ve endişeye neden olan sağlık problemlerinin başında geliyor. Su, vücudu temizleyip güçlendirirken aynı zamanda sindirim sisteminin de rahatlamasını sağlıyor. Bağırsaklarımızın hızlı ya da yavaş çalışmasının önüne geçmek, sağlıklı bir şekilde fonksiyonlarını devam ettirmesini sağlamak için düzenli su alımına dikkat etmeliyiz”

Cilt güzelliği ile su tüketimi arasındaki ilişki

Güzel bir cilt için suyun doğru kaynaktan ve yeterli miktarda alımının önemine vurgu yapan Beslenme ve Diyet Uzmanı Berrin Yiğit, cilt güzelliği ile su tüketimi arasındaki ilişkiyi şu şekilde açıklıyor:

“Vücudumuzun yüzde 60’ını oluşturan su, hayatımızın temel kaynağı. Bu sebeple sağlıklı bir yaşam ve güzel bir cilt için öncelikle suyu gerektiği ölçüde tüketmeli ve bu konuda özenli seçimler yapmalıyız. %100 doğal kaynak sularından ihtiyacımıza yönelik seçimlerde bulunmalı, özellikle pH değeri 7.4’ün üzerinde olan alkali suları tercih etmeliyiz. Su başlı başına şifadır fakat bazı ilavelerle daha da faydalı hale getirilebilir." 

Cilt sağlığını ve elastikiyetini destekleyen Tip 1 ve Tip 3 kolajen içeriği sayesinde sarkma ve kırışıkların önlenmesine yardımcı olan fonksiyonel içecekler, bu anlamda bize ekstra fayda sağlar” dedi.

İlgili haberlerimiz:

​Neden su içmemiz gerekiyor?
Su içmenin reflüden kilo kontrolüne, baş ağrısından stresi azaltmaya kadar sayısız faydası var. Yetersiz su içmek ise hastalıklara davetiye çıkarıyor.

Su içmenin 6 zevkli yolu
Yaşam kaynağımız olan suyu içmenin zevkli yolları Pudra.com'da.

Daha fazla su içmeyi kolaylaştıracak öneriler
‘Su içemeyenler’ grubuna dahilseniz gelin Pudra.com’un su içmeyi kolaylaştıran önerilerine göz atın.

​Hazımsızlık için öneriler
Hazımsızlık (dispepsi) neden olur? Belirtileri nelerdir? Hangi ilaçlar ve hastalıklar hazımsızlık yapar? Hazımsızlığı önlemek için neler yapabiliriz? Sorularımızın yanıtını Dr. Hasan İnsel veriyor...


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER