pudra.com 11.01.2010

Beyaz diş kimlere yakışır?

Her insanın ten rengi, saç rengi, göz rengi genlere göre farklılık gösterebileceği gibi diş rengi de farklı olabilir.

Dişlerimizin şekli, rengi ve kalitesi karşımızdaki insanlara, sağlık ve kendine güven olarak yansır. İnci gibi bembeyaz dişler birçoğumuzun hayalidir. Oysa insanlarda göz ve saç rengi gibi dişlerinin rengi de farklı tonlarda olabilir… Estetik Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu, beyaz dişlerin her yüzde güzel durmayacağını belirterek, herkesin cilt rengi göz rengi gibi diş renginin de farklı olabileceğini açıkladı.

Beyaz diş kimlere yakışır?

Dişlerimizin yüzümüze karakteristik özellik kazandıran en önemli organlardan biri olduğunu açıklayan Kışlaoğlu, beyaz dişlere sahip olmanın sağlıklı dişler anlamına gelmediğini belirtti. Her insanın ten rengi, saç rengi, göz rengi genlere göre farklılık gösterebileceği gibi diş renginin de farklı olabileceğini belirten Kışlaoğlu, “Bazı kişilerde beyaz dişlerin doğallıktan çok uzak durduğunu söyleyerek ancak kullanılan ilaç veya çeşitli dış etkenlerden sararan dişlere müdahale edilmelidir” dedi.

Biraz cerrahi ile ağızda gerek kullanım gerek estetik açısından, birçok şeyin değiştirilebileceğini açıklayan Kışlaoğlu, bu konuda da çok dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi: “Her kişinin ağız ve çene yapısı aynı değildir, bu sebeple başkasında uygulanan bir cerrahi işlem diğer kişide çok farklı bir görüntüye sebep olabilir. İstenilen her estetik işlem kişide istenilen görüntüyü vermeyerek kişide hayal kırıklığına sebebiyet verebilir. Dişlerinize uygulayacağınız operasyona diş hekiminiz ile ayrıntılı bir görüşme yapmadan başlamamalısınız. Bu gerek diş estetiği gerek diş beyazlatma konusunda olsun sonuç için önemli bir faktördür.”


İlgili haberlerimizi okumak için tıklayın:

Bembeyaz, parlayan dişler demode İnci gibi dişlerin yerini artık ‘doğal uyumsuzluk’ içeren dişler aldı. Diş estetiğinde artık doğallık ön planda!

Evde diş beyazlatma yöntemleri Evde hazırlayacağınız karbonatlı karışımla ve beyazlatıcı diş macunlarıyla bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Da Vinci estetiği ile kusursuz dişler Julia Roberts, Angelina Jolie gibi Hollywood yıldızlarının gülüşleriyle aynı etkiyi bırakmak istiyorsanız bu yazıyı okuyun.

Diş beyazlatma yöntemleri Bembeyazlar dişler herkesin hayalidir. Peki bunu gerçekleştirmenin yöntemleri nelerdir?

Diş sağlığıyla ilgili doğru ve yanlışlar Bembeyaz dişlere sahip olmada ilk adım, diş sağlığı hakkında bilinçli olmaktır.

Ağız ve diş sağlığı için öneriler Ağız ve diş sağlığınız hakkında doğru bildiğiniz yanlışlar ve hiç bilmediğiniz detaylar burada…


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER