@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 05.12.2016

Sıcak su torbasının farklı kullanım şekilleri

Regl ağrısında ilk başvurduklarımızdan, yatak ısıtıcı, ağrı kesici ve birçok farklı kullanım şekliyle sıcak su torbasıyla yapabilecekleriniz Pudra.com’da.

Sıcak su torbası evimizin olmazsa olmazlarından. Özellikle kış aylarında ekonomik olarak ısınmayı sağlarken aynı zamanda adet sancısına da iyi geldiği ortada. Bunun yanı sıra sıcak su torbaları farklı şekillerde de kullanılabiliyor. Sıcak su torbası alırken kokusuz plastik olmasına ve daha sağlam olması için dikiş yeri olmayanlarından almaya dikkat edin. İşte sıcak su torbasının kullanım şekilleri.

En iyi sıcak su torbası kullanım şekilleri
 

Ağrıyan bölgelere uygulayarak

Regl ağrısı çekmeyenimiz yoktur. Sıcak su torbası özellikle birçoğumuzun adet döneminin vazgeçilmezlerinden. Sıcak su torbasını alt karnınıza koyarak regl ağrısının hafiflemesine yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda sıcak su torbası boyun ağrılarına da iyi geliyor. Boynunuzda ağrı varsa sıcak su torbasını boynunuza koyabilirsiniz.

İlgili yazımız: Boyun ağrısı nasıl tedavi edilir?
 

Soğuk su torbası olarak kullanarak

Bazı kramplar ve ağrılarda sıcak yerine soğuk kompres uygulamak daha faydalı. Böyle durumlarda sıcak su torbasını yarısına kadar doldurun ve bir süre buzlukta bekletin. Özellikle diz ağrılarında soğuk kompres olarak uygulayabilirsiniz.
 

Yatak ısıtıcı olarak

Kış aylarında yatmadan biraz önce sıcak su torbasını yatağınıza koyun. Hem ısınmış bir yatakta uyumanın keyfini çıkarırken hem de bu şekilde ısı tasarrufu yapabilirsiniz. Doğalgaz ve elektrik faturalarını düşürmenin yolları​ başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.
 
sicaksutorbasi

Rahat bir uyku için

Uykuya dalmakta zorlanıyor veya uyku problemleri yaşıyorsanız ayağınızın altına sıcak su torbası koymayı deneyebilirsiniz. Ayaklar sıcak olduğu zaman uykuya dalmak daha kolaylaşıyor. Soğuk odada mı, sıcak odada mı uyumak daha sağlıklı? başlıklı yazımızı da okumanızı öneriyoruz.
 

Kamp yapmak için

Kamp yaparken çadırın veya uyku tulumunun içine sıcak su torbası koyarak rahatça ve ekonomik bir şekilde ısınabilirsiniz.
 

Çiçekleri sulamak için

Sıcak su torbasıyla işiniz bittikten sonra suyunu çiçeklerinize dökebilirsiniz.
 

Dekorasyon olarak

Artık birçok farklı renkte ve desende yumuşak kılıflı sıcak su torbası bulmak mümkün. Sıcak su torbasını yatak odasında veya istediğiniz bir yerde renkli bir dekorasyon olarak da kullanabilirsiniz.


Konuyla ilgili diğer yazılarımız
Doğalgaz faturasını düşürmenin pratik yolları
Havalar soğudukça doğalgaz faturaları da maalesef artıyor. Evde kombiyi düşük ayarda tutarak, çok daha ekonomik şekilde ısınmanız için önerilerimiz var.

Evinizi ısıtacak dekorasyon önerileri
Kış aylarında en büyük keyiftir evde vakit geçirmek… Dışarıda her ne kadar soğuk ve karanlık bir hava olsa da, yaşadığımız mekanlara sıcacık bir görünüm vermemiz mümkün.

Evde tasarruf yapmanın püf noktaları
Günlük yaşamınızı etkilemeden basit yöntemlerle nasıl tasarruf yapılır? Evlerinizdeki elektrikli eşyaları kullanırken yapabileceğiniz birkaç küçük tasarruf yöntemi hem çevreye daha az zarar verir, hem de bütçenizi rahatlatır.

Boyun ağrısına engel olmanın 9 yolu
Özellikle tüm vaktini bilgisayar başında geçirenlerin en büyük şikayeti boyun ağrısıdır. Bu 9 önlemi alarak ağrıyı yenmeniz mümkün!


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER